13.06.2015 - Žalany - Regi memoriál

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1 » stř 13. kvě 2015, 07:46

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/537/

Kompletni popis závodu včetně kompletních pravidel na www.regi-memorial.cz

Zde jen stručně popis organizacnich změn oproti běžnému LOSu:
1) DIVIZE jsou uplne jiné - nezavisle na typu zbrane: "ozbrojené zložky" (hlašte se do puška samonabíjecí), "civilisté" (hlašte se do osobní obranná zbraň), "ženy" (hlašte se do puška opakovací) !!!

2) střelci v divizi "ozbrojené složky" musí byt obleceni ve sluzebnim/pracovnim odevu vcetne prislusenstvi typu sluzebni opasek, pouta, obusek, ci takticka nebo balisticka vesta.

3) oproti LOSu neplati pravidlo, ze nesmí byt u strelce vice zbrani - naopak - jedna se o kombinovany závod kde se na velke casti stanovist bude strilet puskou i pistoli

4) u registrace se nebudou zbrane predvadet - ale uz k registraci prijdte alespoň obleceni tak, jak budete strilet s vybitou kratkou na opasku. Dlouhou je potřeba mit samozrejme také vybitou !!!

5) zbrane typu PDW jsou povolene az od raze 9mm Luger (tedy Evo3, MP5, JRC, UZI, Marlin, ci ARky v 7.62x25 + 9mm Luger a vic jsou OK, zbrane na 7.65 Browning nebudou pripusteny do zavodu). Pusky na standardne pouzivane puskove naboje jsou OK (.223, 7.62x39,51,54, ...)

6) neplatí omezení 12 ran na pistolovou a 18 na puškovou situaci.

7) hodnoceni bude ala LOS, akorat zona C nebude (na LOS tercich bude ALFA zvetsena i na zonu Charlie, na ostatnich papirovych tercich budou 2 zony)

Každopádně se bude jednat o "klasický" závod - něco mezi LOSem a Tactical cupem - není čeho se bát. Žádná zrádnost v situacích či organizaci nebude. Je to závod pro dobrou věc.

Rozhodně si vemte hodně střeliva :-) 9 situací na spoustu ran.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#2 » stř 13. kvě 2015, 19:02

Safra, zajem nas na jednu stranu tesi, na druhou zavazuje...
50 prihlasenych strelcu do squadu 20 hodin po otevreni registrace...
Ta akce proste musi stat za to ;-) - budeme se snazit... Vlastne uz se snazime :-)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#3 » stř 13. kvě 2015, 20:04

Pro tentokrát prosím srdcaře s opakovačkama, aby nechali tyhle své mazlíky doma a přitáhli něco, čemu stačí mačkat spoušť, aby to střílelo (ono je to tak o podle pravidel závodu). Lidí fakt bude hodně, časově to bude na knop.
Dík.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#4 » stř 13. kvě 2015, 21:46

Tak si tak pročítám info k závodu a občas jsem trochu zmaten, pro začátek třeba skryté nošení, ano nebo ne?

Skryté nošení není vyžadováno. X vyžaduje se vždy skryté nošení zbraně

A 9mm Luger je na pistoli asi málo, když to musí být víc než 9mm:

Technické požadavky na vybavení, definic
e platné pro krátkou zbraň
Pistole (Pi)
Pistole ráže větší než 9mm.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#5 » stř 13. kvě 2015, 22:14

Ma byt 9mm a vetsi...
ke skrytemu noseni:
Jsou to orezana pravidla LOSu... Kde se primarne nejdriv predpoklada skryte noseni a nasledne prislusnikum ozbrojenych slozek povoluje strilet z nekrytého noseni za podmínky, ze startuji v munduru s vybavenim... Paklize se bavime o skrytem noseni, bavime se o kratke zbrani. podobne je to tady...

Ozbrojene slozky = pouze lidi pracujici u ozbrojenych slozek v munduru s výbavou bez povinnosti skrytého noseni nebo lidi pracujici u ozbrojenych slozek v civilu ale s povinnosti skrytého noseni (kriminaliste apod...)

Civilove = ostatní, skryte noseni (tzn. i když prijede policajt/vojak/celnik/straznik se skrytym nosenim a nerekne, ze chce bejt v OS, bude v civilech)

Zeny = skryte noseni nebo mundur

Vzhledem k tomu, ze nebudeme kontrolovat sluzebni průkazy, nabízí se otázka, co budeme delat s nekym, kdo si na vojaka hraje a je to civil ve veste... NIC... Když chce, at strili v OS, protože na tomhle zavode nejde primarne o honeni procent a taktizovani, kde je vetsi sance na vyhru...
Budeme radi za každého, kdo prijde a prispeje a každého trochu sluseneho strelce, který to odstrili...

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#6 » čtv 14. kvě 2015, 05:59

Včera večer, když jsem se registroval, tak jediná zmínka o skrytém nošení byla, že není vyžadováno! A co se týče vest, nosičů plátů atd, že je na každém dle uvážení.
> S touto informací jsem se registroval a teď najednou nemohu vzít vestu a stehenní pouzdro(dobrovolně, jelikož nejsem člen OS), protože bych nemohl splnit požadavky na skryté nošení

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » čtv 14. kvě 2015, 07:03

cmk píše:Vzhledem k tomu, ze nebudeme kontrolovat sluzebni průkazy, nabízí se otázka, co budeme delat s nekym, kdo si na vojaka hraje a je to civil ve veste... NIC... Když chce, at strili v OS, protože na tomhle zavode nejde primarne o honeni procent a taktizovani, kde je vetsi sance na vyhru...
Budeme radi za každého, kdo prijde a prispeje a každého trochu sluseneho strelce, který to odstrili...

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 81

Příspěvek#8 » čtv 14. kvě 2015, 07:45

Zdravím, zmínka o startování s nábojem mimo komoru u pouzder s pojistkou (IMI) je novinka, která se plánuje i pro běžné LOSy, nebo jen to jen pro tuto akci?



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#9 » čtv 14. kvě 2015, 08:38

Harmitsch> v Zalanech je to vzdycky (byl tam nejaky prusvih, nekdo si pri taseni vystrelil)

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 81

Příspěvek#10 » čtv 14. kvě 2015, 08:46

Díky. Už jsem se bál, že si po letech bez problému budu muset na LOS kupovat jiné pouzdro...

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#11 » čtv 14. kvě 2015, 16:37

Pokud jsem registrován do divize "Osobní obranná zbraň" tzn civil > vyžadováno skryté nošení, ale chci si picnout ve vestě tzn bez skrytého nošení, je nutné se odhlásit a znovu registrovat či stačí při zápisu na místě nahlásit tuto změnu?



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#12 » čtv 14. kvě 2015, 17:11

Vzhledem k tomu, že mě tato akce zaujala hned při prvním zveřejnění, podle první "verze" stránky http://www.regi-memorial.cz/ to vypadalo na "jiný" typ závodu, s možností si to střelit tak nějak po "vojensku" a potom jsem s překvapením objevoval průběžné změny informací na té stránce, měnící pojetí závodu, tak jsem byl trochu zklamaný :-( A asi nebudu jediný, kterému se zalíbilo "původní" pojetí závodu a na základě původních informací jsem se registroval jako civil a teď zjištuji, že asi jedu na trochu jiný závod, tak jestli by nestálo za zvážení udělat oficiálně nějakou úpravu pro registrované civily, aby měli možnost si to střelit "po vojensku"?
Samozřejmě takhle nově upravený závod taky nevypadá špatně, ale určitě se najde pár lidí, co by dali přednost původní verzi ...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#13 » čtv 14. kvě 2015, 20:44

Panove, vytvarite naprosto zbytecne neexistujici problém.
Uvedomte si, ze uz ted tak 10 lidi ma za sebou kazdy minimalne několik hodin, ne-li desitek hodin práce, dalších 20 bude stavet, piskat - odhadem do toho organizatori vlozi tak 400 osobohodin za "nic" (!!!) PRO DOBROU VEC, aby se pomohlo potrebne rodine...
A vy tu ku*va resite podobny hovadiny.
Asi fakt nechapete, ze nejde o to, kde si to kdo jak streli a jak dopadne. Vetsina hodnotnych cen bude losovana.
Vsichni tam jedeme uplne s jinym cilem nez honit procenta.

Stále plati:
Vzhledem k tomu, ze nebudeme kontrolovat sluzebni průkazy, nabízí se otázka, co budeme delat s nekym, kdo si na vojaka hraje a je to civil ve veste... NIC... Když chce, at strili v OS, protože na tomhle zavode nejde primarne o honeni procent a taktizovani, kde je vetsi sance na vyhru...
Budeme radi za každého, kdo prijde a prispeje a každého trochu sluseneho strelce, který to odstrili...


Pokud uz jste prihlaseni mezi civilama, tak se tam nechte, u registrace nahlaste, ze budete strilet v ozbrojenych slozkach a bude to...



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#14 » čtv 14. kvě 2015, 21:51

Omlouvám se, určitě jsem nechtěl vyvolávat nějaké zbytečné problémy a už vůbec ne kvůli nějakému honění procent a výsledku. Jak asi dopadnu tuším už teď a bude úplně jedno, jestli to budu střílet jako OS nebo civil :-D
Organizátoři s tím určitě mají dost práce a určitě to bude dobrá akce, ať už se člověk zůčastní jako OS nebo civil. Já se nechtěl té akce zůčastnit kvůli výhře, ale kvůli tomu, že si vyzkouším něco nového jiného, poznám nové lidi a aspoň jako účastník podpořím dobrou věc.
Ale protože jsme se těšili na akci podle původního info, tak nás ty změny trochu zaskočily a vzniklo tohle ...



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#15 » pát 15. kvě 2015, 08:54

Je možné u PDW udělat vyjímku a nechat mě střílet z bouchačky ráže 9mm Makarov?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů