Jak na zbroják, bez předchozích zkušeností

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#16 » stř 20. kvě 2015, 18:48

LRRTM1 : nemá smysl se hned čertit ale pro získání řidičáku to zřejmě budu muset vědět a ŘP stejně jako ZP by asi neměl dostat každý zadarmo... tak je to třeba o ochotě se něco naučit a něco tomu prostě dát... praktická zkouška je podle mě daleko horší než teorie, tam nemusíš odhadnout co po tobě bude kdo přesně chtít ani jak to bude vlastně hodnotit ale teorie? to je snad něco přesně daného co by měl zvládnout každý, kdo teda chce zvládnout



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#17 » stř 20. kvě 2015, 18:49

Všem moc děkuju za obsáhlé info. Nastudovat tu kupu vyhlášek a zákonů, co jsem viděl, bude pro mě pěkný maso.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#18 » stř 20. kvě 2015, 20:02

Hlavně se nadrť testy. Zkoušej pak test nanečisto ze zdejších stránek, je to perfektní, a dokud tam budeš mít třeba jedinou chybu, na zkoušky nechoď. Musíš to znát na 100%, jinak to nemusíš na ostro udělat.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#19 » stř 20. kvě 2015, 20:06

Nebude, neboj. Chce si to jednou dvakrát přečíst, aby jsi věděl baj vočko co je co a pak promrskávat testy furt dokola, dokud nepřestaneš nad otázkami váhat...
Luky22 to stihl rychlejc :mrgreen:

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#20 » stř 20. kvě 2015, 20:11

Ono to ve skutečnosti není tak hrozný. Zákony a vyhlášky si stačí přečíst, abys chápal souvislosti. Spousta otázek pochází z jednoho paragrafu a mají shodnou odpověď (typicky např. lhůty).
Odříkávat paragrafy po tobě nikdo chtít nebude, netřeba to drtit nazpaměť.
Na testy je tu výborná aplikace trénink testových otázek (kompletní balík otázek s okamžitým vyhodnocením) a test nanečisto (jako u zkoušky s vyhodnocením nakonec - prospěl/neprospěl).
Na praktickou zkoušku je nejlepší se připravit přímo na střelnici, kde budeš skládat zkoušky, osaháš si přímo ty zbraně, na kterých tě budou potom zkoušet.
Na střelbu je nejlepší se domluvit se známým, nebo s někým tady z fóra, vyjde to levněji, než platit instruktora.
Každopádně počítej, že to pár týdnů až měsíců potrvá, se všemi těmi lhůtami a termíny...

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#21 » stř 20. kvě 2015, 21:23

Ono jak kde. Nemusí to trvat tak dlouho, pravda za 4 dny to nebude. Já když jsem podával přihlášku a policajtech, tak jsem se zeptal kdy budou zkoušky. Bylo mi odpovězeno , že za 14 dní ,ale to se prý nestačím naučit a tak zhruba za 6 týdnů. Řekl jsem poldům , že se stihnu připravit a , že bych rád na ty zkoušky za 14 dní. Vyhověli mi a za 14 dní jsem je ke zkouškám. Test na plnej počet a praktická taky. 3 dni před zkouškou jsem jel na střelnici si okouknout zbraně se kterejma bude manipulace.
Pravda je že k zbraním mám velkej kladnej vztah a střílet umím taky dobře.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#22 » čtv 21. kvě 2015, 01:03

Kdyby se tomu člověk intenzivně věnoval, tak se to za ty čtyři dny naučit od nuly komplet zvládne, teorii i praxi...co je mu to ale platný, když dostane termín zkoušek za dva měsíce.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#23 » čtv 21. kvě 2015, 03:07

za 4 dny kdyz ma clovek cas se to naucit da ja se na zbrojak ucil 3 dny i s manipulaci odstrileno jsem mel minimum jde jenom o to se fakt snazit docela pakarna s otazkama ale da se v tom najit system. podle kteryho ti to usetri dost uceni



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#24 » čtv 21. kvě 2015, 07:29

Za 3-4 dny se naučit testové otázky bezchybně? To jste pánové dobří. :D Mně to trvalo měsíc. No ale neležel jsem v tom každý den, a jsem už starší pán. Ale udělal jsem bez chyby. :D

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#25 » čtv 21. kvě 2015, 08:56

Ono to naučit opravdu jde velmi rychle. Já když jsem dělal zbroják tak jsem to měl naučený tak nějak "mechanicky" to jest přečetl jsem otázku a nemusel jsem skoro číst odpovědi ,protože jsem věděl zda je to za A,B nebo C.To se mi vrylo do paměti neustálým procvičováním otázek. Průser by nastal,pokud by v to v testech bylo jinak. Psal jsem na plnej počet a trvalo mi to asi 6 minut.
Teď se připravuju na zkoušku ZK a tam se učím úplně jinak. Několikrát jsem si pročetl zákon o zbraních a další zákony a vyhlášky,který jsem si stáhl a vytiskl. Barevně si značím přímo textu různý části a pod. Z literatury co mám půjčenou si dělám poznámky. Možná jsem se před 26. lety tak neučil ani na maturu :lol: . Každý den si dám tak 5-10x test na těchto stánkách .



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#26 » čtv 21. kvě 2015, 09:40

Ona je otázka, jestli to člověk chce umět nebo udělat test. Tím "rychloučením" se test udělat dá, ale po odchodu z místnosti už zase člověk nic neví :)



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#27 » čtv 21. kvě 2015, 09:45

cipis: něco na tom může být. Je rozdíl mezi krátkodobou a dlouhodobou pamětí.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#28 » čtv 21. kvě 2015, 10:09

Ale jooo, tehdy jsem chtěl udělat test :o No a teď to chci umět,protože ke zkouškám můžu jít za 10 dní a nebo taky za 3 měsíce :lol: No a navíc to v tý hlavě musí zůstat,pokud se ZK stanu :mrgreen:



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#29 » čtv 21. kvě 2015, 10:28

Zkoušky na ZK za deset dní určitě nebudou. Budeš rád, jestli za tři měsíce. :D



Otik Platenik
Příspěvky: 83

Příspěvek#30 » čtv 21. kvě 2015, 11:28

Doporučuji si zaplatit kurz, nebo někoho kdo připravuje na zkoušky, protože zkušený střelec nemusí už znát paragrafy a další souvislosti. Tam projít všechny otázky, nechat si vysvětlit souvislosti, pak se to i lépe učí, drilovat bezpečnou manipulaci a něco vystřílet nejlépe dle pokynů řídícího střelby tak jak to bývá u zkoušek. Testové otázky pak ve volných chvílích louskat přes mobilní aplikaci, která je zde ke stažení. Skupiny doporučuji k E také B možná i A (700kč za každou sk.). Zkouška se dělá v jeden den, podle vybraných skupin se liší pouze bodové hodnocení testů, kdy u E máš stejně potřebu získání nejvíce bodů. U bezpečné manipulace se pak kromě pistole pro sk. E může objevit malorážka nebo brokovnice. Výhoda u B je, že může být problém na E koupit dlouhou, což u B problém není, do budoucna možná i přebíjení nebude na E možné. Dá se to zvládnout za měsíc. Toť moje zkušenost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Antoaneto, Vik a 9 hostů