Jak na zbroják, bez předchozích zkušeností



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#31 » čtv 21. kvě 2015, 11:46

Když už E a nejsou problém peníze a není rozdíl v nutných bodech tak klidně všechny skupiny A, B, C, D, E ať člověk nemusí do budoucna dělat zase kvůli rozšíření znova celé zkoušky. Popř bez D



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#32 » čtv 21. kvě 2015, 11:57

D a C bych už do toho netahal. Kromě jiného u D střílíš na delší vzdálenost, potřebuješ navíc potvrzení lékaře-zaměstnavatele a jsou častější lékařské kontroly (nutnost si to hlídat).



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#33 » čtv 21. kvě 2015, 12:15

Můžeš říct, proč by měl být problém na Ečko pořídit dlouhou? A odkud máš informaci, že nebudou moci Ečkaři přebíjet?



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#34 » čtv 21. kvě 2015, 12:17

Kurz je dobry každopadne ale ty 3 dny učení stačí na to prvotní natlučení do hlavy a pochopeni mechanizmu vetsiny otazek což ušetři učeni protože se to da odvodit 3 dny plneho šroceni je pravda že tyden po zkoušchach bych si už neskrtnul nevedel bych nic. Jinak jestli mas možnost jist na kurz pred zbrojakem na strelnici kde ho budes delat určide do toho jdi me to hrozne pomohlo ale taky zaleži jak ten kurz bude vedeny ja mam zkušenost z Plzenskyho leika co se tyče střelby človek by na tom musel bych opravdu katastrofalne aby v klidu pomalou střelbou nenastrilel je to terč jak kráva na kratkou vzdalenost ale nepodcenil bych to a pujčil bych si par dni pred zkouškou přimo ty zbrane se kteryma budes delat zkoušku



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#35 » čtv 21. kvě 2015, 12:56

Já doporučuji nejprve pročíst si zde zákony, nařízení a vyhlášky. Pak si na stránkách Minsterstva vnitra stáhnout testové otázky s podtrhanými správnými odpověďmi a vytisknout jako brožuru A5. Párkrát si bružuru zrakem prolítnout a drtivá většina správných odpovědí ulpí v paměti. Pak si to zkoušet klikat zde na stránkách. Člověk zjistí kde chybuje, já osobně měl problém s 10 - 15 otázkami. Ty jsem si zakroužkoval v brožure a více se je "drtil". Na to učení je finta, v otázkách je pak dobré se zaměřit na určité slovo či slovní spojení, které identikuje správnou odpověď. Je to sice taková "tupá", ale účinná metoda. No a pak zde cvičit a cvičit až to člověk "dává" celé bez chyby. Kurz manipulace a střelby popř. se známým je samozřejmost, nejlépe na střelnici, kde budou zkoušky. Komisaře většinou znají a upozorní na jejich "finty".



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#36 » čtv 21. kvě 2015, 15:43

Otik Platenik: Mám E, a vyřízené nákupní povolení na samonabíjecí pušku. Ještě jsem ho nevyužil, ale dost času, platí do února 2016. Takže problém s dlouhou na E není. Éčkař přebíjet podle upraveného zákona také může. Éčko mi bohatě stačí. Sbírat kvéry nehodlám, sportovní střelba mě neláká, na myslivost se dát nehodlám, pro výkon povolání zbraň potřebovat nebudu. Tak k čemu další skupiny?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#37 » čtv 21. kvě 2015, 15:44

Ty víš, co budeš dělat za pár let?
Navíc jen s Éčkem nekoupíš třeba kámošovi náboje, když se naskytne vhodná příležitost. Navíc na nákup nábojů musíš tahat všechny průkazy zbraní, ikdyž je nemáš u sebe ...
Naposledy upravil(a) cipis dne čtv 21. kvě 2015, 15:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#38 » čtv 21. kvě 2015, 15:45

:D cipis : v případě Lukyho asi jooo



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#39 » čtv 21. kvě 2015, 16:15

cipis: Při nákupu nábojů chtěli vždy vidět jen zbroják. To moje E nikoho nijak nemotivovalo k tomu, aby chtěl vidět i průkaz zbraně. :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#40 » čtv 21. kvě 2015, 16:18

marinakus: Za pár let budu možná prdět do hlíny. Ale k tomu není třeba žádnou skupinu zbrojáku.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#41 » čtv 21. kvě 2015, 16:21

luky : to neví nikdo nikdy, kdy k tomu dojde, to sem netahej ale to, že po tobě při holém E-čku nechce nikdo vidět PZ vidím jako chybu.... ne tvojí samozřejmě



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#42 » čtv 21. kvě 2015, 16:25

marinakus: jasně že je to chyba. Jednou jsem jim dokonce PZ vnucoval. Prý není třeba. Cítil jsem se jak Hujer. Hádat se s nima přece nebudu. Hlavně že prodali sršně. :lol:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#43 » čtv 21. kvě 2015, 16:29

jojo, oni i prodejci by měli znát zákon



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#44 » čtv 21. kvě 2015, 17:08

Ano. Měl jsem pocit, že neví o tom, že éčkař může kupovat střelivo jen do zbraně na kterou má průkaz zbraně.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#45 » čtv 21. kvě 2015, 17:14

Ten dojem jsem měl taky. koneckonců pamatuju si správnou odpověď na příslušnou otázku v testech :-D . Ale prodejci mají asi jinej dojem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů