Uložení (skladování) odstřelovačky

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » stř 27. kvě 2015, 22:10

Ptám se čistě ze zájmu - jak má být správně dlouhodobě skladovaná odstřelovačka s delší (více jak 600mm) hlavní? Asi ne vodorovně, aby nehrozil průhyb hlavně. Nebo se to neřeší, pokud je v dlouhém tvrdém futrálu s výplní, ktera ji dokonale obklopuje? A nebo je lepší ji skladovat na "stojáka" v ideálně svislé poloze (ose)?

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#2 » stř 27. kvě 2015, 23:18

A jak tlustou hlaven mas, ze se bojis pruhybu vlastni vahou? :D



rvs
Příspěvky: 53

Příspěvek#3 » stř 27. kvě 2015, 23:50

Takový starosti bych moc rád. :-) Je to nějaká rarita nebo stadardní spotřební zboží? Pokud je to spotřební zboží, tak bych to normálně postavil nebo položil. A pokud je to rarita, tak bych to postavil, nebo položil, co? ;-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#4 » čtv 28. kvě 2015, 06:23

Myslím, že ani za 50 let by se neprohla, ale co sem videl (mozna jen kvuli vyuziti mista), tak se obvykle skladuji "na stojaka". :)



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#5 » čtv 28. kvě 2015, 07:06

Kdyz uz budem vymyslet ptakoviny, podle me ta vodorovna poloha bude horsi (vetsi paka).

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » čtv 28. kvě 2015, 07:24

No pokud ji uložíš vodorovně tak že strčíš konec hlavně do nějaký díry a necháš ji tak viset tak asi jo. :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#7 » čtv 28. kvě 2015, 09:05

A co kanonové hlavně? To by kanony museli skladovat s laufami v 90 stupňové elevaci. :lol: Vůbec bych to neřešil. Hlaveň, což je vlastně roura má velký modul průřezu. Spíš ohneš plnou kulatinu, než rouru. A pak, hlaveň není z pastelíny. :D



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#8 » čtv 28. kvě 2015, 15:03

Určitě to jde spočítat - hlaveň tak a tak dlouhá, tak a tak tlustá, z přesně definovaného materiálu, při přesně definovaném zatížení se za 50 let ohne natolik, že se její rozptyl zvětší o xxx μm a střední zásah se posune o yyy μm. :geek:
Akorát já to neumím. :oops:



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#9 » čtv 28. kvě 2015, 15:27

No já když ležím moc dlouho na jedno boku, tak si pak musím lehnout na druhou stranu - takžeeee, když necháš ležet pušku jeden den na levé straně, tak ji druhý den polož na pravou a účinky ohybu tak eliminuješ. Ale bacha, musíš dodržet stejný časový interval pro obě strany! :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#10 » čtv 28. kvě 2015, 16:38

Jestli bude někdo střílet z odstřelovací pušky na 500m, nebo dál, tak to, že puška byla uskladněna ve vodorovné poloze bude mít na střelu pranepatrný vliv v porovnání s vlivem atmosférických podmínek a dalších proměnných. ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » čtv 28. kvě 2015, 17:10

Prostě je to blbost a už bych se v tom dál nehrabal. :)

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#12 » čtv 28. kvě 2015, 17:11

Nó, moc hezký pánové, že se smějete staršímu bardovi, který si chce pořídit něco v řádu 100k a výše a ptá se na takové, pro někoho možná nepodstatné, detaily.
Jsem holt puntičkář ohledně jakékoli techniky a tak jsem se zeptal a čekal jsem trošku fundovanější odpověď. Holt budu muset na konkurenční fórum... :(

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#13 » čtv 28. kvě 2015, 17:49

JJ tam ti určitě poradí, přesný postup na minuty, jak máš lauf otáčet :) Prostě se toho neboj. Nic se nestane, kdyz bude volne svisle, nebo na boku v molitanovem kufru :)

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#14 » čtv 28. kvě 2015, 23:26

Jamira: No, pokud se chystas koupit Ferrari, zkus se nejdriv nachytrit ohledne benzinu, techniky jizdy a kde je jakej okruh a sdilnej zavodni jezdec.

Ver mi, ze dokud nebudes umet zajet rozumnej cas s ciplou oktavkou, tomu ferrari zatim blatniky nesplasknou :)
Je urcite paradni mit nadauto - ale parkovat ho venku a koukat na nej smutne skrz zasedly okna je k prdu.

Stejne jako mit doma super presnou odstrelovacku a divit se, ze mi to lita vsude mozne po terci, pokud neumim presne strilet, pouzivam kulometnou munici a posadil jsem tam nevhodne sklo...



Tomáš Břinčil
Příspěvky: 39

Příspěvek#15 » pát 29. kvě 2015, 12:04

Pro horizontální uložení bych jí pověsil na klasický grilovací udělátko jako selátko a nechal točit. Jen pak bude jistota, že bude uležená opravdu rovnoměrně. Pokud bych ji každý den otáčel z boku na bok, tak jí můžu použít jen sudé dny, protože v lichých bude uležená z jedné strany o den víc.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů