Vhodná ráže a konkrétní model revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně


robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#1 » pát 3. led 2014, 22:24

Rád bych radu, viz nadpis. Ještě nemám ZP, ale chci si ho udělat a už pokukuji, co by se hodilo koupit. Rozhodl jsem se pro revolver, prostě proto, že se mi líbí a dá se s ním "pomazlit". Střílel jsem kdysi z ČZety a to mě teda neuchvátilo. Zbraň chci do domu, který je skoro na samotě, tedy na obranu před nezvanými návštěvníky a taky samozřejmě rád si zastřílím-zatrénuji na střelnici, to mě bude bavit, nehledě, že je to nutnost, abych se nezkušeností nezabil, že.... Předpokládám, že ji nebudu nosit, snad pouze vyjímečně. Chci nějakou střední ráži, .22 je nic a velké ráže ... kdo má držet ty kopance. Takže asi .38 nebo .357, délka 3 nebo raději 4".
Hodně se mi líbí Rugery nebo Taurusy, SaW jsou už dražší. Můžete mi doporučit něco pěkného z těch dvou? Našel jsem taky Alfy, ty jsou asi za polovinu, ale je to kvalitní? Já si raději připlatím, cena kolem 15k je pro mě akceptovatelná. Ideální z ocel-nerez a s dřevem na rukojeti či jak se to správně říká, prostě mazlíka i na pohlazení před spaním :-)
Moc děkuji za rady. Vím, že dobré bude jít na střelnici a vyzkoušet si různé zbraně v ruce, to je jasné.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#2 » ned 5. led 2014, 17:48

Měl jsem ,king cobru od colta a teď mám 44. Tauruse. Já osobně bych volil 4 palec v 357.mag. Nejsou to takový šlehy a dá se z toho pohodě střílet. Kdyby se ti zdálo ,že je to moc, tak do toho vždycky můžeš nacpat 38.speciál a to je potom úplná pohoda. Vzhledem k tomu, že to nechceš moc nosit, tak kompaktnost není moc prioritou.4 palec aspoň využije výkon 357 o trochu víc a kultivovanost výstřelu je taky lepší.Recenze na alfy jsou kladné. V komisy se dá za 15000 najít slušný SW. Já osobně bych šel určitě do Rugru GP 141. V bazaru jsou kolem 12000 a je to špička. Podle dost lidí je lepší i než SW.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#3 » ned 5. led 2014, 21:10

SW 686 je spravna volba. Z druhé ruky se do ceny v poho vejdes a když sezenes kus s úderníkem na kohoutu, neváhej... :lol:



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#4 » pon 6. led 2014, 15:36

Díky za rady, kombinace 357mag a .38 bude ta správná. Ruger GP 141 taky. I do nového bych se obětoval jít. SW je fakt drahota. Ale neříkám, že první koupený bude taky poslední. :-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » pon 6. led 2014, 17:40

GP100 je asi dobrá volba pro první revolver, dost dobrý na to aby Tě neotrávil a za nějaký čas sám uvidíš kudy tě srdce táhne.



Baart
Příspěvky: 1

Příspěvek#6 » sob 1. úno 2014, 17:50

Vážení stejně postižení :-), kdyby jste někdo věděli o někom, kdo by chtěl prodat Taurus 441 v ráži 44 Special, případně S&W 696 ve stejné ráži, neváhejte a pište :-). Díky moc.



OldaS
Příspěvky: 3

Příspěvek#7 » sob 30. kvě 2015, 16:59

Zdravím fórum. Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak vložím svůj dotaz sem.
Jsem z Č. Krumlova, jsem tu nový a rád bych požádal o radu. Už nějakou dobu pročítám fórum, řekl jsem si, že rady ušité na míru všech už museli zaznít ale přece jen…, mám v mých požadavcích a přáních trochu guláš, tak se obracím na vás.
Jsem laik a tento rok bych rád pořídil zbraň pro skryté nošení a především obranu. Jedná se o mou 1. zbraň. V průběhu života jsem si občas vystřelil z různých CZ (děda voják, pak kdysi na vojně a ještě párkrát v poslední době). Na přelomu roku jsem si udělal ZP a při té příležitosti zkusil opět CZ a 19ku Glocka. Taky jsem si byl vyzkoušet na střelnici menší Gločky jako 26 a nový 43. Protože se mi ale mnohem víc líbí revolvery, zkusil jsem tam i Rugra SP101 357 mag a pak toho nejmenšího Rugra 38s se skrytým kohoutem. Toliko mé ne-zkušenosti.
Takže pokud revolver, což bych rád, tak:
Zamlouvá se mi ráže 357 (9L je zajímavá volba kvůli ceně), 6 komor bych rád, pokud je to nositelné ale 5 přežiju a pak pokud možno 3palec. Líbí se mi. Jako vzor bych asi uvedl SW 66-4 (http://smith-wessonforum.com/s-w-revolv ... stion.html) anebo i ten Ruger SP101 3palec.
Cenu bych viděl tak do 15ti ať mi něco zbude na střelnici.
Dává 3palec v kombinaci s 357 aspoň trochu smysl? Je to nositelné? Četl jsem, že tu nosíte ledasco…
Budu vděčný za jakékoli rady a nasměrování. Děkuju!
Ještě k volbě pistole x revolver. Pokud jsem někdy něco zkoušel, byla to pistole ale revolvery mi nějak učarovali, zvlášť po tom, co jsem si z některých vystřelil. Baví mě.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » ned 31. kvě 2015, 15:38

SW 66 2,5" jsem nosil dva roky a ted mám SW60 3" oboje v pohodě.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#9 » ned 31. kvě 2015, 17:48

@OldaS - zdravim dalsieho s .357 diagnozou :D. U mna (198/95) v chladnejsom pocasi pod bundu 4" SW L Frame (581ka) pripadne 4" Ruger GP bez problemov. SW 66 2.5"ku od Sided-a schovam vo vonkajsom puzdre pod hrubsim trickom, akurat to trochu vyduva (na bruchu v pozicii 10-11 hodin to nie je nijak napadne) - pride mi to inak velmi rozumny kompromis pre velkost zbrane na nosenie. Na horuce pocasie planujem teraz Ruger SP101ku.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#10 » pon 1. čer 2015, 08:27

V lugeru klidně něco od Alfa Proj - nedávno byl jeden třípalec v inzerátech, třeba je to ještě aktuální.



OldaS
Příspěvky: 3

Příspěvek#11 » pon 1. čer 2015, 12:36

Dekuju vam. Takze kdyz se budu držet třipalce 357 ,je to nositelne. Parada. Pouzdro vnitřní na opasek? To bude chtít určitě vyzkoušet. Jinak, mam dojem, ze jsem četl o nejakem problému u toho sw 66. Nevíte co to mohlo byt? A poradili byste, kde všude se daji revolvery hledat? I použité... Ja mam asi nejblíže pana Macháčka. Také ta Plzeň vypadá dobre, dekuju ;)
Díky všem pánové a omluvte diakritiku...



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#12 » čtv 4. srp 2016, 20:53

Chystám se na nositelný revolver, tj. dvou, max třípalec. V hledáčku mám Taurus 85S, 605 nebo Alfu steel. V ráži si udělám jasno, až si zkusím střelit. Volili by jste Alfu nebo raději Tauruse? Dík.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#13 » čtv 4. srp 2016, 21:22

tifik : až půjdeš testovat dej mi vědět, taky bych si rád vystřelil z revolveru. Nevím jestli bych kupoval ale rád vyzkouším...



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#14 » čtv 4. srp 2016, 22:24

No jasný, ok Tome :-)

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#15 » pát 5. srp 2016, 06:00

tifik píše:Chystám se na nositelný revolver, tj. dvou, max třípalec. V hledáčku mám Taurus 85S, 605 nebo Alfu steel. V ráži si udělám jasno, až si zkusím střelit. Volili by jste Alfu nebo raději Tauruse? Dík.


Alfu Steel, 4" v .38SPL má přítelkyně a je to velice příjemná zbraň, přijde mi lepší než většina Taurusů co jsem měl v ruce. Ona je to taková malá kopie S&W i když spoušť u nového byla trošku tužší, než se zaběhal. Naproti tomu, jsem nedávno zkoušel střílet z nového Tauruse od známého a to mě jen ujistilo, že Tauruse bych si nekoupil. Střílím teda revolvery hodně, ale S&W.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů