Pouzdra pro skryté nošení na léto



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#91 » pon 1. čer 2015, 12:28

Od Falca mám vnitřní pouzdro 435/2 (a v něm CZ75 Semi) a přes počáteční nedůvěru k vnitřním pouzdrům jsem moc spokojený. Je až překvapivě pohodlné, o pistoli skoro ani po celodenním nošení nevím (ale je pravda, že moje dobře živená postava poskytuje hodně "tlumících" tukových vrstev :). Na letní nošení jen s tričkem naprosto v pohodě, stačí aby měly kraťasy jen pásek a je to. Pistole není v přímém kontaktu s pokožkou, standardní pocení taky asi nebude problém. Pokud z někoho teče jako z vola, tak se asi dokáže propotit, a tady pomůže jen kůže/kydex. Mají docela dobře vymyšlený způsob uchycení, nemusí se vyvlékat pásek a celý systém je vymyšlený tak, že se dá tričko/košile nosit i v kalhotách. Koukněte na jejich stránky a uvidíte. Přihodil jsem i pár fotek.

Obecně si myslím že všechny výrobky Falco budou na podobně kvalitní úrovni a špatně neuděláš s žádnou věcí od nich, při porovnání s ekvivalentními produkty od Dasty jsou subjektivně lepší (ale taky dražší).
IMG_20150518_095647 (480x640).jpg

IMG_20150518_095659 (480x640).jpg

IMG_20150518_095713 (480x640).jpg

IMG_20150518_095727 (480x640).jpg

IMG_20150518_095756 (480x640).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#92 » pon 1. čer 2015, 13:42

Já už vnitřní pouzdro od falca mám, nosím v něm PPS a jsem taky nadmíru spokojen. Jen teď sháním něco přes rameno na opravdu teplé dny, kdy si člověk vezme lehké kraťasy, které by pak zbraň stahovala dolů.
Je sice pravda, že taška přes rameno se dá lehce někde odložit, zapomenout, zloděj ji může strhnout z ramene a utéct, takže to taky není nejideálnější řešení...



Geo89
Příspěvky: 35

Příspěvek#93 » pon 1. čer 2015, 13:48

Xerxes : mam ho taky na PPS, takže to budeš mít nafocený přesně jak potřebuješ ;)

Edit:
Akorat premyslim jestli od nich taky nepriobjednat to vnitrni pouzdro... Vypda dobre , ale uz jsem byl skoro rozhodnutej pro kydex od huckfinna s poutkama pro vnitrni noseni... Nema nekdo srovnani ?

Sent from my iPhone using Tapatalk



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#94 » pon 1. čer 2015, 15:04

Celokydex od huckfinna s poutkama pro vnitrni noseni mam a je to uplne na dve veci. Kydex je proste ostry a vsude tlaci. Mam ho na G26 a pouzivam ho jen s poutkama na vnejsi noseni. Tam jsem zase nadmiru spokojen. Fusekle od dasty/falca pro vnitrni noseni taky celkem jde.



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#95 » úte 2. čer 2015, 06:05

Já mám dva vnitřní celokydexy od LHS a prakticky o nich i po celodenním nošením nevím. Jen je potřeba mezi kydex a tělo vrazit nějakou další vrstvu oblečení, protože po lidské kůži kydex trochu blbě klouže a odírá ji. :-) Ale stačí jen tenké triko nebo nějaký nátělník.
Vnější je samozřejmě pohodlnější, ale nosit pořád trika až pod prdel, abych náhodou někoho neurazil, mi přijde na palici.

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#96 » úte 2. čer 2015, 06:46

Já používám na celodenní nošení vnitřní pouzdro od FALCA a jsem s ním maximálně spokojen, paradoxně je daleko pohodlnější než vnější pouzdro od CZUB
FALCO - http://www.falco.sk/cs/e-obchod/pouzdra ... -85-v.html
CZUB - http://shop.czub.cz/pouzdro-textilni-cz ... e/d-71802/



Tomáš Břinčil
Příspěvky: 39

Příspěvek#97 » úte 2. čer 2015, 12:19

Ta kydexová pouzdra mi přijdou na skryté nošení nenositelná.
Nevim teda v čem chodíte, ale v tomhle počasí jdu v triku max triko a košile - běžné městské oblečení.
Když si dám do pravé zadní kapsy peněženku, tak není absolutně možné něco zřít. Schválně jsem to nafotil z více stran.

Xerxes: mám tuhle tašku přes rameno, na rychlé tasení to ale rozhodně není.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#98 » úte 2. čer 2015, 14:12

Akorát ti ta taktická kabela narušuje jinak mírumilovný vzhled ;-)

Mně na pouzdře s jedním klipem vadilo, že se kvůli sedání a jiným pohybům zbraň otáčela. Hybridní pouzdro s dvěma klipy tohle krásně řeší... a má samozřejmě další výhody.



Tomáš Břinčil
Příspěvky: 39

Příspěvek#99 » úte 2. čer 2015, 14:18

Určitě má své další výhody. Ale všimni si, že ze všech pohledů je nošení téměř neviditelné. Nicnetušící člověk nemá šanci cokoliv jen náznakem poznat.

http://www.armed.cz/vnitrni-pouzdro-na- ... 2/d-95006/

Má opravdu pevnou sponu, až jsem nadával, že jsem jí nemohl nasadit na opasek. Bez opasku jsem se setkával s tím co píšeš, přetáčela se a kroutil se okraj trenek. S opaskem se ani nehne. V pohodě s tím řídím, téměř o tom nevím.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#100 » úte 2. čer 2015, 16:16

Ja si poridil tohle a zbran neni poznat ani v plavkach :lol:
20150601_185906.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Vaclaf
Příspěvky: 102

Příspěvek#101 » úte 2. čer 2015, 16:37

Pro Tomáše B. - pořídil jsem pé sedmičce světlovodná miřidla a vnitřní hadrová DASTA je mi bohužel k ničemu - muška je ostřejší a zachytává se o látku :-( Do té doby jsem byl taky spokojený.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#102 » úte 2. čer 2015, 16:58

Mne naopak stejna dasta tim otacenim vyhovuje. Krasne si ji naklopim zejmena v aute a je to pohodlne. Zachytavani musky by se snad dalo improvizovane vyresit nalepenim kusu kobercovky zevnitr pouzdra...



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#103 » stř 3. čer 2015, 14:15

Tomáš Břinčil píše:Ta kydexová pouzdra mi přijdou na skryté nošení nenositelná.
Nevim teda v čem chodíte, ale v tomhle počasí jdu v triku max triko a košile - běžné městské oblečení.
Když si dám do pravé zadní kapsy peněženku, tak není absolutně možné něco zřít. Schválně jsem to nafotil z více stran.

Xerxes: mám tuhle tašku přes rameno, na rychlé tasení to ale rozhodně není.


Pěkný :D :) zakoupil sem taky Dastácký ale mam problem že nemam žadný kloudně volný triko :)) hold nabírání přes zimu dělá svoje :D

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#104 » stř 3. čer 2015, 15:12

Nechci delat reklamu, ale tuhle jsem si v podnikovce za par penez koupil triko s potiskem evo 3 a je super



Geo89
Příspěvky: 35

Příspěvek#105 » čtv 4. čer 2015, 10:08

Kdo mate ty kydexy (vnitrni/vnejsi) - mate je se sweatguardem ? Jaky v tom vidite vyhody ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů