Přebíjené .38 Special



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#46 » sob 4. dub 2015, 14:04

Problémem bych to nenazval, ale fakt je, že nábojnice S&B mívají těsnější lůžka a k zalisování zápalek je potřebná větší síla než u nábojnic jiných výrobců.



jindra.foka
Příspěvky: 4

Příspěvek#47 » ned 5. dub 2015, 07:52

Ahoj, prosím o váš názor:
chci si sám dělat olověné střely 358-158 RF , střílím z 4 palcového revolveru, doporučte mi prach a ozkoušenou navážku?
jaký je váš názor na navážky pomocí odměrek od Lee. Dík
Jindra

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#48 » ned 5. dub 2015, 08:05

Jako naprostý základ ty odměrky stačí, ale na výrobu přesného terčového střeliva to není. Problém je s korekcí, když se mění šarže prachu.

Pod tuto střelu jsem dával Lovex S020, 5gr (0,33g). Je to podle manuálu Lovexů. Odměrka 0.5ccm ze sady matric Lee .38/.357 vyhovuje (plus/minus). Je to laborace příjemná při střílení, přiměřeně přesná, ale pro závodní mířenku by to asi nestačilo.

Jinak tahle střela mi přijde jako dobrá volba, používáme je v řadě zbraní bez problémů.



jindra.foka
Příspěvky: 4

Příspěvek#49 » ned 5. dub 2015, 16:40

díky za info, chápu to tak že při navážce 5grainu (plus mínus 0,5grainu) nic nepokazím?
Ještě prosím o zkušenost, jakou má životnost přebíjená nábojnice? kolikrát jí mohu přebít?
Díky Jindra

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#50 » ned 5. dub 2015, 16:50

Správně, je to bezpečná a doporučená laborace, která snese i drobné odchylky. Samozřejmě doporučuji používat laborační tabulky, ale tato hodnota tam jmenovitě je.

Pokud se týká nábojnic, dají se přebít tolikrát, dokud se někde neobjeví trhlina. V průměru vyhazuji z šarže několika set nábojnic tak dvě, ale někdy ani to ne.



jindra.foka
Příspěvky: 4

Příspěvek#51 » ned 5. dub 2015, 16:55

děkuji za rady, prosím ještě jednu, prát nábojnice před odzápalkováním, nebo po něm?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#52 » ned 5. dub 2015, 17:02

obecne se uvadi po, aby se vycistil i prostor pro novou zapalku

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#53 » ned 5. dub 2015, 18:24

Jednak sa to lepsie preplachne a navyse to potom o dost lepsie schne ked je tam otvor "skrz". Inak vcera som odskusal na susenie susicku na ovocie (pretoze manzelka zablokovala 'troubu' sekanou :D). Za 15 min 200ks .38 / .357 perfektne suche.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#54 » ned 5. dub 2015, 21:33

Jen ohledně toho praní - já osobně naopak peru před odzápalkováním, protože se tak zbavím případných nečistot (prach, písek a pod.) na vnější straně nábojnice (a případně i nějaký ten nepořádek zevnitř), které by mi vydřely matrice - sbírám po venkovních střelnicích. Po oprání a usušení je ještě poválím v jemně naolejované hadře a je to. Pak už matrici nemusím v průběhu operace nijak přimazávat. Postupem času si sám stanovíš jisté priority, jestli před či po. Podle mne ani jedna varianta není špatná.
P.S. ikdyž nepřebíjím .38 SP, ale jen 9mm L, považuji to za univerzální postup jak pro tuto či jinou "menší" ráži.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#55 » úte 7. dub 2015, 13:38

jindra.foka píše:děkuji za rady, prosím ještě jednu, prát nábojnice před odzápalkováním, nebo po něm?


pokud si válec vybíjíš do ruky, netřeba prát vůbec
pokud hodláš hýřit smysluplnou aktivitou, tak si před 1. přebitím nábojnic na odzápalkovaných lůžkách posrážej hrany
cca 0,5x45°



jindra.foka
Příspěvky: 4

Příspěvek#56 » sob 18. dub 2015, 18:34

ahoj, prosím kde dělám chybu, používám záplalky sb pistolové malé, po výstřelu mi zápalky povylezou cca o 1,5mm a už nedokážu pootočit válec. Špatné zápalky?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#57 » sob 18. dub 2015, 19:34

Musíš napsat i zbytek sestavy, takhle těžko říct.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#58 » ned 19. dub 2015, 08:21

Paradoxně se to stává při VELMI SLABÝCH laboracích, kdy při odpalu nejprve vyjede zápalka dozadu, ale nábojnice ji pak nezatlačí dostatečně při zpětném rázu zpět. Osobně jsem to zažil např. při zápalkové střelbě.

Jinak má pravdu Sided.

Jo a zápalky S&B - SP používám stále a bez potíží.



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#59 » pon 1. čer 2015, 17:57

Ahoj, mohu se zeptat na pár rad. Začal jsem přebíjet na Lee turret classic 9mm luger, 7,65 Br. a 38 spec. Hilzny peru v kukuřičné drti ve vibrační pračce. Do 9mm luger i 38 spec používám prach Vectan Ba9, střely pro 38 spec používám Alsa Pro FMJ, 158 gr., zápalky SB 4,4 SP. A už po druhé se mi stalo, že se mi v revolveru v hlavni sekla střela. Nevím, čím by to mohlo být, navážku dávám pro 38 spec 4,5 - 4,6 gr. Mám 4 dílnou matrici od Lee, takže náboje jsou i zaškrcený. Mám velké podezření na prach, protože vždy ve válci a v hlavni zůstané plno nespáleného prachu. Proto bych se chtěl zeptat, zda-li někdo neví, co mohu dělat špatně. Přemýšlím, jestli nepřejít na Lovex D032, v tabulkách sem koukal, že jsou vhodné pro všechny 3 mnoui přebíjené ráže. Všem děkuji za jaké koliv rady a nápady.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#60 » pon 1. čer 2015, 18:23

Tohle vypadá že máš spíš semtam málo prachu, zlobí prachovač? Jinak BA9 se do .38Spl nehodí, zkus S011 a nebo 5Acc (nevím z hlavy jak je ekvivalent Lovexu)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů