Zbroják, zbraně a policejní kontroly

Co jinam nepatří...


Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#121 » úte 2. čer 2015, 16:42

No a pokud ty náboje nejsou pašované, může tak akorát zasalutovat a popřát přesnou mušku. :lol:
Mmch může mi lézt do kufru hasič (je to také příslušník BS), třeba když má podezření, že vezu nadlimitní množství benzínu v kanystrech?



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#122 » úte 2. čer 2015, 18:07

Neee, hasič nemá oprávnění auto na silnici zastavit, protože za á není příslušníkem bezpečnostní složky, ale jen integrovaného záchranného systému, což je imaginární seskupení všech zásahových složek (státních i nestátních), za bé není oprávněn prohlížet vozidla. Veškerá oprávnění se týkají hasiče při zásahu, kdy může nařizovat osobám co a jak.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#123 » úte 2. čer 2015, 18:35

Tak hasič příslušníkem zcela jistě je, ale jak vidno, měli by si to "P&Ch" psát na auta spíš hasiči než policie. :lol:



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#124 » úte 2. čer 2015, 19:46

Piggy píše:Mmch může mi lézt do kufru hasič (je to také příslušník BS), třeba když má podezření, že vezu nadlimitní množství benzínu v kanystrech?

Hasič ne, celníci to dělají běžně, dokonce po tobě můžou chtít nákupní doklad a pokud ho nepředložíš, doměřit spotřební daň...opět kdekoli na území státu:

http://www.novinky.cz/finance/242457-li ... iruji.html



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#125 » úte 2. čer 2015, 19:56

Hzs není ozbrojeným bezpečnostním sborem ale sborem záchranným a to je maličko rozdíl, což jím dává zcela jiné oprávnění a povinnosti, což upravuje zákon o HZS. Takže asi těžko budou zastavovat a kontrolovat vozidla. I tak ale vykonávají kontrolní činnost na úseku ochrany před požáry a mohou dávat pěkně mastné pokuty.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#126 » úte 2. čer 2015, 21:09

Chipe, ty staromilče, žádné ozbrojené bezpečnostní sbory (natož vojensky organizované) už dávno nemáme. :(
A hasiči mají úplně stejný služební poměr jako policajti (a taky ti celníci). :)
Ale to jistě víš - a omluva za OT. :?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#127 » úte 2. čer 2015, 21:28

Aha, a to jsi vzal kde? $ č. 1 zákona o Policii ČR: Policie České republiky je jednotný ozbrojený bezpečnostní sbor. Ale třeba se zákon mýlí už na začátku, možné to je... :-)



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#128 » stř 3. čer 2015, 06:35

Jseš lepší - asi si dám pauzu, v poslední době mi to ňák nemylí.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#129 » stř 3. čer 2015, 17:29

Lepší možná jen v v papouškování zákona :-) To neni zase tak užitečná vlastnost... :-)



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#130 » stř 3. čer 2015, 18:36

Piggy píše:v poslední době mi to ňák nemylí.
Sákryš, nemyslí - mýlí mi to furt.
No hlavně že se nakonec v několika krocích vždy k něčemu dobereme.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#131 » stř 3. čer 2015, 18:59

Pánové, když já mám pořád tak trochu dojem, že se vždycky sami dostanete k tomu důvodnému podezření ikdyž ho tam někteří nechcete vidět. Samozřejmě, pokud mě celník nebo policista proleze vozidlo a najde závadové věci asi s tím nic neudělám, ikdyž byste se možná divili jak někteří vlivní lidé dokáží znepříjemnit život ačkoliv mají na hlavě tolik másla, že ji není vidět. Pokud ale bude vše v pořádku, měl by svůj postup umět zdůvodnit.... a určitě ne větou : ten týpek se mi nezdál - jsem tak trochu jasnovidec.



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#132 » pát 5. čer 2015, 07:44

Důvodné podezření není nikde definováno. Obecně se dá říct, že existuje-li i ta nejmenší pravděpodobnost, že daná "věc" může za daných podmínek nastat, tak je podezření, že opravdu nastala anebo teprve nastane. Nevím jestli je to takhle srozumitelné. Asi bude lepší příklad: U vozidla, které má nějaký sebemenší prostor (i skrytý) pro přepravu čehokoliv, existuje vždycky důvodné podezření, že přepravuje něco nezákonného. A neznám žádné vozidlo, které takový prostor nemá. Z hlediska zákona je zdůvodnění, že dotyčný celník nebo policista měl důvodné podezření, že vezete něco nezákonného, dostačující. Je na to myslím i nějaké usnesení ÚS , sice v případě domovní prohlídky, ale princip je stejný.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#133 » pát 5. čer 2015, 08:15

To je ale blbost. Takže vlastně každý chlap je "důvodně podezřelý" ze znásilnění.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#134 » pát 5. čer 2015, 08:43

Kdysi jsem k tomu videl, ze "Vypadate podezrele" neni duvodne podezreni, ale treba "Zastavili jsme vas, protoze stejne auto (typ/barva) je hlasene jako ukradene" uz jo. Ale mozna je to urban legend....

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#135 » pát 5. čer 2015, 09:12

Tohle se mi stalo. V krizovatce stal policajt. Zastavil me, doklady nechtel, ale chtel se podivat do kufru. Vyhovel jsem mu a kdyz jsem se pak ptal co se deje (byl i nadstandardne ozbrojen), tak odpovedel, ze nekde v Pisku bylo uneseno dite a dle svedku v tom bylo namoceno bile auto nespecifikovaneho modelu, tak kontrolovali vsechno bile.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů