Kuna v baráku

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#16 » pon 8. čer 2015, 19:37

zajímá ještě někoho kuna? čerstvé informace z odlovu :lol:

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#17 » pon 8. čer 2015, 20:21

Bohuliby píše:Přesně jak píše Ladaj, zvolil bych také nějaké plašidlo, i když bez záruky. U nás na osadě máme problémy i s kunou v autech, dokáže pěkně pocuchat elektroinstalaci. Když to dopadne dobře, nosí si do motorového prostoru zbytky jídla.
Chráněná kuna ? Nevím, ale u nás jí v lese střílíme, je to škodná a škodnou lze střílet celoročně.

Soused na chatě měl několikrát prokousanou elektroinstalaci. Nakonec pomohly dva WC bloky (taková ta příšerně voňavá desinfekce na zavěšení do mísy), přidrátované do motorového prostoru.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#18 » pon 8. čer 2015, 20:35

pánové a kolegové ve zbrani, nemám nic proti kunám a kdyby mi nezačala ochcávat venkovní sezení, osrávat skalku a hlavně nevyhrabávat květináče na zahradě, nechal bych ji být, nic proti kunám nemám a hlavně jsou možná lepší než kočky na hlodavce....... ale když tu byly dotazy, jak se jí eventuálně zbavit?
Tak nějak jme spolu bojovali dva roky. Na jakoukoliv návnadu okolo masa se chytla vždycky jen nějaká kočka ze sousedství. (podotýkám, že nejsem vrah zvířat a na kunu byl nalíčený sklopec) Ovoce a další návnady fakt nefungovaly. Letos mě napadlo dát do sklopce misku s hlínou, kterou ta mrcha už jednou vyhrabala..... druhou noc tam byla a dneska už je vypuštěná v lese doufám dost daleko od původního trvalého bydliště. Lovu zdar a kunám zvláště.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#19 » pon 8. čer 2015, 20:36

:lol:

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#20 » pon 8. čer 2015, 20:49

Nezabíjet, ochočit :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#21 » pon 8. čer 2015, 20:53

Půjčil bych ti ji ochočit. Pak bych klidně stavěl krev. Nevypadala na přátelství. Slyšel jsi někdy ječet kunu?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#22 » pon 8. čer 2015, 21:32

vsak ji naucis mlcet :D

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#23 » pon 8. čer 2015, 21:43

Ještě jsem si vzpoměl, že jinýmu sousedovi tam vykunila chatu - natahala mu mezi střechu a podbití nějakou chcíplotinu, srnčí myslím říkal. Zjistil to hned jak na jaře otevřel chatu, osvěžující odér...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#24 » pon 8. čer 2015, 22:35

Dle zákona o myslivosti škodná - střílet. Podotýkám pouze myslivci !



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#25 » úte 9. čer 2015, 08:11

Tak to mi řekni, jak chceš střílet kunu, co je v/u baráku a střílet můžeš min. 200m od baráku?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#26 » úte 9. čer 2015, 08:15

Vezmeš jí na špacír do lesa a tam jí zezadu nepozorovaně... :mrgreen:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#27 » úte 9. čer 2015, 08:18

A navíc je to nehonební pozemek a mimo dobu lovu......



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#28 » úte 9. čer 2015, 09:43

Hmm, Marinakus měl kunu zahradnici (hrabala a pak se i chytla na hlínu), já zase kunu stavebnici střešních konstrukcí (trhala izolace šikmých střech)....že bych jí do sklopce dal čerstvou roli nějákého Rockwoolu nebo Ursy? ;-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#29 » úte 9. čer 2015, 10:05

ravo001 : nebyl to návod, jen osobní zkušenost, spíš jsem se divil, že na to ta mrcha skočila..... já myslím, že tam chodila močit a ta hlína byla cítit, proto ztratila opatrnost ale kdoví (vlastně ta kuna jo ale té už se nezeptám) ;)

Rough boy : :lol:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#30 » úte 9. čer 2015, 22:51

Tak pochopitelně v baráku to nepůjde, říkám jen, že to je škodná.

Jinak ten WC blok je dobrý nápad, poradím to sousedům

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů