Kuna v baráku



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#31 » stř 10. čer 2015, 09:19

logicky rozum by mě velel vzit malorajdu a počihat si na ní co bych opravdu udelal nooooo :lol:
co třeba nastražit neco otravenyho ?

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#32 » stř 10. čer 2015, 10:10

Jenom se zeptám. Když pominu "kde není žalobce není soudce" Pokud takovou mrchu co mi doma škodí vezmu vzduchovkou ,čeho špatnýho se dopouštím? Jen se ptám ,bydlím v paneláku :lol:



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#33 » stř 10. čer 2015, 10:12

Týrání zvířete? Nebo jak to je?



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#34 » stř 10. čer 2015, 10:13

Pytlactvi, tyrani zvirat (mala energie strely) ?



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#35 » stř 10. čer 2015, 10:21

Zajímavé vlákno, ani jsem netušil, co za potvůrky kuny jsou. Mám asi štěstí. Přestože bydlím v horách u lesa, kuna mě ještě nenavštívila. Nechávám v létě na noc otevřené okýnko do garáže, do kotelny... nic. Pod střechou také nic. Ale žijou tady. Jednou jsem našel utopenou kunu v sudu na vodu. Pěkný macek. Bylo mi jí líto a tak od té doby sud poctivě zakrývám. Kdyby mě ale postihlo to, co zde čtu, snažil bych se jí zbavit jakýmkoli způsobem. Třeba otrávenou návnadou. Tolerance by šla bokem. Ale nerozepisoval bych se o tom na netu. :D

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#36 » stř 10. čer 2015, 10:40

Já mám na jednu stranu kliku, že soused hned vedle na chatě má psy. Pozemky jsou neoplocené, takže tam pobíhají celoročně (on tam bydlí). Tam se kuna neukáže, pokoj mám i od krtků (krtci dupot psů nesnáší). Tam, kde to spi nepovažují za své teritorium mají zahrady samej krtinec a vykuníno :|



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#37 » stř 10. čer 2015, 11:54

Aha, tak psem to bude. Mám velkého hafana. :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#38 » stř 10. čer 2015, 15:32

E-Ryc píše:Pytlactvi, tyrani zvirat (mala energie strely) ?


Přesně tak, a pytláctví je automaticky na papíry tak si to uvědomte. Řeči o otrávených návnadách si nechte jinam.

Rady na zneškodnění kuny na tomhle foru budou v mezích zákona. Ostatní příspěvky mažu a autory odměním.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#39 » stř 10. čer 2015, 15:38

Kdyby to bylo tak jednoduchý i tou kunou. Nejdřív pohrozit a pak jí dát trvalej Ban :D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#40 » stř 10. čer 2015, 20:11

Je třeba si uvědomit, že otrávenou návnadou ohrožuji nejen moji zájmovou "kořist" ale i cokoliv jiného, co má přístup a žere to samé.... jsou i tací myslivci a podle mého názoru by neměli být

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#41 » stř 10. čer 2015, 21:23

Ach joooooo zase modrej pisálek :evil: :evil: :evil: To už se na diskusním foru fakt nesmí diskutovat?????



A kdyby došly banány tak klidně můžu i pomeranče nebo jiný jižní ovoce :lol:

Budiž Ti vyhověno na 1 měsíc.

Pravidla diskuzního fóra ZbraneKvalitneCZ

Závazná pravidla

Chovejte se slušně. Neurážejte ostatní a nepoužívejte zbytečné vulgarismy.
-
Neporušujte zákony České republiky ani Evropské unie. Každý uživatel zodpovídá za své vlastní příspěvky!
-
Pište k tématu. Vyvarujte se zbytečného odbočování od tématu i příspěvků s nulovou informační hodnotou, a to zejména v odborných podfórech (tj. všechna mimo OffTopic).
(Příspěvky s nulovou informační hodnotou jsou zejména (ale nejen) ty, jejichž obsahem je pouze smajlík či "Pěkné!", "To se mi líbí." apod.)
Pokud se chcete uživatele zeptat na něco, co nesouvisí s tématem, použijte soukromou zprávu (Obrázek) nebo dotaz napište do příslušeného vlákna (či takové vytvořte, pokud ještě neexistuje).



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#42 » stř 10. čer 2015, 22:36

Tak já myslím, že téma je jasné, Kuny v baráku !
O trávení tady není opravdu řeč, proto diskuze jsou opravdu OT, proto chápu modrou odezvu.
U nás na úseku se zabýváme v honitbě lovem škodné, jsou za to body a za více bodů výhody.
Kuna příjde vždy od lesa, nikoliv obráceně.
To Marinakus: Z mého okolí neznám myslivce, který by něco trávil !
Možná máš jinou zkušenost, ale je to pouze o lidech, nic víc !

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » čtv 11. čer 2015, 05:58

Co vím od obětí, tak veškeré "zaručené" recepty jsou k ničemu, sklopec s velkým štěstím. Jediné, co funguje, je opravdu ucpat přístupové cesty.
Deratizační firmy provádí odchyt (netuším, jak) a vypuštění do přírody. Samozřejmě bez garance, že vás kuna squatne znovu:-).

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » čtv 11. čer 2015, 06:31

Jinak ad pytláctví: podle TrZ musí být splněny dvě podmínky:
1. Neoprávněný lov (v místě, čase, neoprávněnou osobou...)
2. Hodnota nikoliv nepatrná
http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivo ... -V-NOVEM-T
Zde je pokus o definici nepatrné hodnoty pomocí §138, který ovšem definuje nepatrnou *škodu*. Nejde tedy o hodnotu zvířete, ale o škodu, způsobenou (pokud vůbec a komu?) jeho usmrcením.

Je tedy usmrcení kuny na vlastním pozemku pytláctvím?

Týráním se rozumí usmrtit zvíře způsobem působícím nepřiměřenou bolest nebo utrpení, "nepřiměřenou" se rozumí neodpovídající povaze zákroku.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#45 » čtv 11. čer 2015, 09:37

Nedalo by se to pojmout abstraktněji? Teď mám na mysli krajní nouzi - když mi kuna loví slepice, tak jejím (třeba) zastřelením odvracím škodu výrazně vyšší (jaká je hodnota jedné kuny vs několik slepic, které uloví? Ne, jedna Kuna není za 3,60 to je jiná kuna ;) )

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů