Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#1291 » pát 19. čer 2015, 05:16

Ale pánové, to, že máte při zkoušce v rukou nějakou zbraň poprvé nebo je to vaše pátá rána z této zbraně je asi chyba na vaší straně. Každý se na zkoušku připravuje podle svého svědomí.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#1292 » pát 19. čer 2015, 06:29

Prijit do autoskoly, dat jednu jizdu a svihnout si hned zkousku, tak budu taky vyklepany jak jetel. Ja osobne jsem byl na strelnici snad 10x, udelal jsem 1000 vystrelu, dal jsem si i teoretickou pripravu se vsema flintama a nebyl problem! A proc? Protoze jsem si byl jisty tim, co delam a i kdyz se me komisar snazil trochu pritlacit, tak jsem nepanikaril, projel si v hlave postup a zvolil spravnou odpoved. A je to jenom o zodpovednosti kazdeho soudruha, jak moc se na to pripravi a jestli zacvaka jednou celou zkousku, nebo ji da nadvakrat a mezi si v patnacti dnech ta i tu teoretickou, na kterou pred tim nemusel, protoze myslel, ze vi...:)

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#1293 » pát 19. čer 2015, 06:32

Jo a jeste jedna technicka- u zkousek byl Slovak, co si vyrizoval prechodny pobyt a jeste ho nemel vyrizeny :)...takze pokud jste bratia, je nutno prinest s sebou pas, obcanka nestaci, ta je jenom pro nasince! I kdyz nepochopim, jak ho mohl nekdo na odboru zaregistrovat na zkousku prave a jenom na tu obcanku, policajti na strelnici to 3x overovali!



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#1294 » pát 19. čer 2015, 09:46

Pri podavani prihlasky boli zvedavi aj na pas, pri skuske stacila myslim obcanka, nechceli vidiet ani papier s prechodnym pobytom, aj ked som mal vsetko so sebou. Trochu ma prekvapilo ked ma komisar oslovil "pane inzenyre" - titul som nikde neuvadzal, takze ho asi nejaka dobra dusa dopisala na prihlasku.

RE: priprava, chodil som na strelnicu asi rok bez ZP. Na zaciatku mi nechybal, a potom som to odkladal kvoli vlastnemu byvaniu.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1295 » pát 19. čer 2015, 10:41

Když jsi zmínil ten titul. Uváděli jste ho na přihlášku nebo na zbroják? Já ho tam nedával, protože očekávám do dvou let progress z Bc. na Ing., tak aby to nebylo zavádějící a žádat o změnu se mi kvůli tomu fakt nechce :D



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#1296 » pát 19. čer 2015, 10:47

Jít na zkoušky a neměl dokonale zmaklou manipulaci je sebevražda. Nedivím se že je pak vyrazí. Já si dělal přípravný kurz a asi 10x jsem byl ještě na střelnici a všem to doporučuji. A při každé návštěvě mě nechali dělat zdarma rozborky a manipulace. Perfektní přístup na střelnici kde sem pak dělal zkoušky a měl na střílení se všeho co sem pak měl u zkoušek. Myslím si že nejlepsi přístup a postup aby člověk vše zvládl. Asi by nebylo nikomu příjemné mít pak na střelnici vedle sebe někoho kdo nebude zvládat manipulaci a bude tam se železem mávat kolem sebe jak ho napadne. A průser je na světě

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1297 » pát 19. čer 2015, 11:11

titul jsem neresil, uz nejak 2 roky mam mgr., ale nepouzivam ho v podstate nikde krome prace. tam v podstate "musim"



chanchez
Příspěvky: 39

Příspěvek#1298 » pát 19. čer 2015, 13:20

no nevím, ale vystřelit z pistole a pak znovu natáhnout závěr a vyhodit si další náboj, to si o nic jinýho, než okamžitý vyhození ze zkoušky, neříká. Vždyť to je jasný nezvládnutí zacházení se zbraní.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1299 » pát 19. čer 2015, 13:54

Souhlasím, že mu komisař nejspíš nic takového nezavelel a to už porušení příkazů řídícího střelby je. A při střelbě ostrýma nejspíš komisař nechtěl čekat, až mu tam dotyčný s nabitým kvérem začne vyhozený náboj hledat po zemi :| . Asi máte pravdu...



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#1300 » pát 19. čer 2015, 14:25

Správně, člověk který neví co znamená samonabíjecí zbraň - a ven...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1301 » pát 19. čer 2015, 16:30

schvalne jsem nereagoval, bo mam smisene pocity. na jednu stranu to vnimam tak, ze by uchazec mohl dohledat svuj naboj na zemi, nabit a vystrelit. na druhou se shodnu s vami, ze cloveka, ktery po vystrelu natahuje automatickou pistoli, bych nechtel mit na strelnici ve vedlejsim boxe

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#1302 » pát 19. čer 2015, 16:43

A teď si vem, co by takový zmatkař vyvedl mít opravdu selhač, to by bylo teprve rodeo :)
Proti postupu komisaře se nedá namítnout nic, takový člověk nemůže praktickou ZOZ projít.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1303 » pát 19. čer 2015, 18:36

nemuzu uplne souhlasit. nekolikrat se mi stalo, ze jsem mel pocit (resp. jsem byl presvedcen), ze nastala zavada. o to vic, kdyz jsem zacal laborovat se slabsi bici a vratnou pruzinou. to zavady (typicky nedovreny zaver) byly pravidelne. moje reakce zakonite byla zkouknuti, rozhodnuti, naprava. jenze kdyz jsem treba "zkouknul" nedovreny zaver. tak jsem uvazil, ze to je slabou vratnou pruzinou (tj, ne zasobnikem) a dorazil ho rukou



Carloss
Příspěvky: 2939

Příspěvek#1304 » pát 19. čer 2015, 18:45

To je ale zcela jiná situace... Závady se stávaj a jeden by měl být schopen ty základní běžně řešit. A věřím, že kdyby k nim došlo a zkoušený je standardním způsobem vyřešil, nikdo proti tomu nic neřekne... Ale svévolné přetahování závěru opravdu svědčí spíše o něčem jiném... jsem taky na LOSu potkal jednoho, který zkoušel přetáhnout revolver... Vypadalo to komicky, pravda.. Ale víme, proč to dělal... Zvyk z pistole...



Tomáš Břinčil
Příspěvky: 39

Příspěvek#1305 » sob 20. čer 2015, 10:50

HawkCZ píše:Když jsi zmínil ten titul. Uváděli jste ho na přihlášku nebo na zbroják? Já ho tam nedával, protože očekávám do dvou let progress z Bc. na Ing., tak aby to nebylo zavádějící a žádat o změnu se mi kvůli tomu fakt nechce :D

Serz píše:titul jsem neresil, uz nejak 2 roky mam mgr., ale nepouzivam ho v podstate nikde krome prace. tam v podstate "musim"

Neřešil jsem to. Zrovna by to někdo mohl brát jako provokaci, zvlášť s tím Bc. titulem. Když vidím co mám v okolí za akademické kolegy z různých pseudoškol, tak se svým technickým titulem raději nechlubím. Až po disertaci :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: glock69, ludek26 a 39 hostů