Povinné psychologické vyšetření



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#166 » pon 15. čer 2015, 21:14

Oba případy, Uherský Brod i vražda toho podnikatele mají společné to, že oba vrahové obdrželi od policie rozhodnutí o neprodloužení ZP z důvodu zhoršení psychického stavu a vraždili těsně před tím, než měli odevzdat zbraně na policii.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#167 » pon 22. čer 2015, 19:41

http://auto.idnes.cz/redir.aspx?c=A1506 ... _android_z
Zajimavy nazor, ze auto muze byt nebezpecnejsi, nez zbran



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#168 » pon 22. čer 2015, 19:46

Už Hepnarová věděla, že z auta lze udělat zbraň hromadné účinnosti...



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#169 » pon 22. čer 2015, 19:56

Jen mně udivuje jak se k tomu media tentokrát žádná hysterie na TV NOVA to bylo až na konci zprav hned před štenatkama a ani v radiu se o tom žadne informace asi to není tak zajímavý jak střelba



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#170 » pon 22. čer 2015, 20:22

Ty slinty o pirátství jou fakt peklo. To, co bylo prezentováno jako vytlačování vypadá spíš jako chyba řidiče - lekl se auta ve zpětném zrcátku a chtěl uhnout. "Oběť" jede z prava doleva a zrychluje, akorát byli v mrtvém úhlu. Nikomu se nic nestalo, viník uhradil všechny škody. I na Primě vystřihli to,že hned zastavil.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#171 » pon 22. čer 2015, 21:47

Serz píše:http://auto.idnes.cz/redir.aspx?c=A150622_154306_automoto_fdv&x=socialky_android_z
Zajimavy nazor, ze auto muze byt nebezpecnejsi, nez zbran

To není zajímavej názor, ale pravidelná snůška lží a demagogií pana Dvořáka, jako obvykle citujícího nějakého věhlasného "experta". Ten dnešní z policejní akademie zjevně neví ani jak je to s psychotesty na ZP. Vypadá to jako palebná příprava na další utahování nesmyslné a nefungující dopravní represe. Poslední slint byl tuším na téma, kolik tun mrtvol ročně navíc způsobí každý km/h zvýšení rychlostního limitu.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#172 » čtv 9. črc 2015, 13:47




kamenitxan
Příspěvky: 7

Příspěvek#173 » ned 26. črc 2015, 00:30

Nemáte někdo zkušenosti s nějakým psychologem v Praze? Můj doktor posílá na testy všechny.



esorimer
Příspěvky: 41

Příspěvek#174 » pon 17. srp 2015, 15:30

Díval jsem se na ten pořad s Jílkovou a zazněli tam 2 zajímavé informace. 1) Úspěšnost odhalení psychopata je 15%. V roce 2014 bylo zabito legální zbraní 6 lidí.

Když budu "pesimisticky" předpokládat, že co vražda, to jiný vrah, tak mi vychází, že by plošné psychologické testy vedli k tomu, že by 1 z těch 6 vražd nebyla střelnou střelnou zbraní (ale nejspíš něčím jiným). To mi na tak výrazný zásah do soukromí a peněženek nepřijde zrovna účelný.

Bohužel, ani jednu informaci se mi nepodařilo nikde dohledat. Nemáte k tomu někdo důvěryhodné zdroje?



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#175 » pon 17. srp 2015, 18:25

Zdroje nemám, ale musel bys ověřit ještě další nepodložený předpoklad, že všechny ty vraždy spáchali psychopati. :o
A bylo to opravdu 6 vražd? Zabít legální zbraní můžeš i z nedbalosti (nejspíš jako myslivec, proto asi MZe navrhlo povinné psychologické vyšetření pro všechny ostatní).



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#176 » pon 17. srp 2015, 18:54

kamenitxan píše:Nemáte někdo zkušenosti s nějakým psychologem v Praze? Můj doktor posílá na testy všechny.


http://www.lebduska.eu

Byl jsem tam, mohu doporucit, nechce za ten proces horentni sumu.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#177 » úte 18. srp 2015, 01:10

esorimer: to ze nekdo udela neco co je z nakyho pohledu psychopaticka vec, zneho nedela psychopata



Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#178 » úte 18. srp 2015, 08:00

Psychopatie je zajímavý vrozený neléčitelný stav. Ovšem lidé říkají psychopat ledaskomu, ale jde o velice úzkou (a nebezpečnou) sortu lidí. Psychotesty ale nemají za cíl odhalovat psychopaty ale lidi kteří by neměli dostat do ruky zbraň. Psychopati jsou zlomkem takovéto populace psychicky narušených, pro které je zbraň nevhodná. Ironií je, že zrovna psychopat bude pravděpodobně schopen svůj stav skrývat tak dobře, že to na něm jen tak někdo nepozná.

Každopádně s touto problematikou psychopati příliš nesouvisí a psychotesty pro všechny mi přijde jako zbytečná buzerace, ovšem zrušit je úplně je IMHO taky blbost, ono se sice říká že je dá každej ale není to pravda, některé lidi to odfiltruje a to je správné.



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#179 » úte 18. srp 2015, 09:23

Když jsem byl na prohlídce u svého obvoďáka ohledně způsobilosti, položil mi pouze dvě otázky - Brýle nosíte? A blázen nejste :)? Po dvou negativních odpovědích následovalo razítko a otázky, kde jsem zkoušku vykonal. Obvoďák je taky střelec.



esorimer
Příspěvky: 41

Příspěvek#180 » úte 18. srp 2015, 10:23

Piggy: zaznělo tam jen 6 mrtvých, víc nevím. Bral jsem v potaz "nejhorší" možnou variantu - každá smrt způsobená jedním člověkem, kterého by měl zachytit psychotest.

Gorgon: Vim, dokonce jsem někde četl, že největší procento psychopatů je mezi chirurgy. Měli by jsme je nechat otestovat a případně jim sebrat povolení na skalpely :D

Meichismedech: To máš dost drsnýho obvoďáka. Já nosím brýle a na to jestli jsem blázen, se mě ten můj neptal. Je to bývalý voják :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kalič, LukeB a 53 hostů