druhy střeliva dle kategorie ZP?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#1 » úte 30. čer 2015, 21:17

zdravím zkušené,
přemýšlím o skupinách pro ZP (primárně pro krátkou zbran na ochranu). Slyšel jsem, že pouze s Ečkem nelze koupit některé druhy střeliva. Je to pravda?
(Chtěl bych v 9x19 kupovat a vyzkoušet a ev. nosit nejen běžné FMJ střelivo, ale i jiné tvary a složení střel. Tak abych nezjistil za čas, že mě skupina E omezuje.). Přebíjet asi nebudu.

Děkuji za radu, zda zvolit pouze E, nebo další skupiny.

(pokud se odpověd rozvětvuje na legální a nelegální počínání, klidně to popište, at vím co je legální a co už ne). Sbírat zbraně nechci, lovit taky ne, pro výkon povolání nepotřebuju, sport možná možnáá časem).

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#2 » úte 30. čer 2015, 21:24

Se ZP sk. E lze kupovat pouze strelivo pro zbran, kterou vlastnis. Tudiz nekoupis jine, nez papa tva zbran ...



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#3 » úte 30. čer 2015, 21:27

S tím nošením velmi opatrně. Bohužel naše předpisy pro toto jsou tak 50 let za opicema. Tedy na obranu v krátké výhradně FMJ.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#4 » úte 30. čer 2015, 21:37

V zákoně není ale nikde vyjmenováno střelivo omezené pro obranu. Lze tedy kromě FMJ použít jak čisté bezplášťové olovo, tak střelu s brokovou náplní, plastovou či gumovou střelu, prostě vše kromě šokové, která je povolena jen pro lovecké účely. Pokud se mýlím, prosím o citaci zákona, který to omezuje jen na FMJ.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#5 » úte 30. čer 2015, 21:41

Je to kapku jinak: Ještě je tam dovolené výrobní provedení. Ještě je přípustný poloplášť. Obecně je to docela makačka najít něco, co by snad hodně dobrý právník okecal.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#6 » úte 30. čer 2015, 21:52

Ano, i poloplášť patří mezi dovolená výrobní provedení...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#7 » úte 30. čer 2015, 22:27

audis: Ano, čistě teoreticky by Tě mělo E omezovat. Protože pokud by jsi chtěl koupit náboje třeba se střelou dle §4 bodu 2 Zákona o zbraních, tak by Ti je do krátké (na kterou se primárně ptáš) podle průkazu zbraně neměli vůbec prodat.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#8 » úte 30. čer 2015, 22:32

No.. v jednom nejmenovaném obchodě mi nechtěli prodat střelivo ani na Béčko... Nakonec jsem je ukecal...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#9 » úte 30. čer 2015, 22:42

vicemene uz to tu zaznelo. Ecko omezuje vlastnika na nabyvani streliva pouze k vlastnene zbrani (dle prukazu zbrane). na druhou stranu tu mame i souteze, LOSik, kdyz uz nic jineho, takze Beecko by se taky hodilo. A hodilo by se i AAAAcko, kdybys nekde na pude objevil cojavim MP40 a chtel ho v ramci amnestie legalizovat. Da se rict, ze ABE se uvadi jako zakladni "set" skupin. C a D uz jsou pomerne specificke, ja osobne ani nepotrebuju. Na veci z prace mi zadna skupina D stejne nestaci :D
F taky nemam, ale mam na to chytry kurz :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#10 » úte 30. čer 2015, 23:26

Rough boy píše:audis: Ano, čistě teoreticky by Tě mělo E omezovat. Protože pokud by jsi chtěl koupit náboje třeba se střelou dle §4 bodu 2 Zákona o zbraních, tak by Ti je do krátké (na kterou se primárně ptáš) podle průkazu zbraně neměli vůbec prodat.

v zákoně o zbraních ale §4 pojednává o zbraních kat. A. Neměl to být link na jiný §?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#11 » úte 30. čer 2015, 23:33

viz muj predposledni prispevek. na E ti prodaji jen naboje odpovidajici predlozenemu prukazu zbrane.
na B si koupim treba 7,65, nebo 12,7. nemusim tu zbran ani vlastnit

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » stř 1. črc 2015, 06:06

OT smazaný.

sided

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#13 » stř 1. črc 2015, 06:35

audis píše:
Rough boy píše:audis: Ano, čistě teoreticky by Tě mělo E omezovat. Protože pokud by jsi chtěl koupit náboje třeba se střelou dle §4 bodu 2 Zákona o zbraních, tak by Ti je do krátké (na kterou se primárně ptáš) podle průkazu zbraně neměli vůbec prodat.

v zákoně o zbraních ale §4 pojednává o zbraních kat. A. Neměl to být link na jiný §?

Nene, je to správně. Resp. mi tam chybí písmeno, omlouvám se. Teď už tedy úplně správně:
§ 4
Zbraně kategorie A
b) střelivo
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,

Takže pokud by jsi měl například CZ75 a chtěl si koupit třeba náboje se střelou JHP, tak ač se stále jedná o 9x19, nesmí Ti je do krátké prodat, protože do vložením do krátké či pořízením přes průkaz zbraně na krátkou se z nich stává A.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#14 » stř 1. črc 2015, 06:50

všeobecně: ano chci kupovat jen ráži na co mám zbraň. Jiné ráže mě nezajímají.

Rough:
takže na E mi 9x19 JHP neprodají a na A ano. Takto bylo míněno že ano?

Nebo má pravdu Boudy
Se ZP sk. E lze kupovat pouze strelivo pro zbran, kterou vlastnis. Tudiz nekoupis jine, nez papa tva zbran ...
a na E koupím cokoliv do mé zbraně?


Jak je to s tím nošením fmj/non fmj teda?

proč se v zákoně o zbraních nic nepíše o kategoriích D a E?

Doporučitelné skupiny pro moje užití? Nějaké další výhody A B E, oproti pouze E?

Skupiny ZP a jejich parametry se řeší třeba tady

sided
Naposledy upravil(a) audis dne stř 1. črc 2015, 07:18, celkem upraveno 1 x.



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#15 » stř 1. črc 2015, 07:14

9x19 JHP ti neprodají na žádnou skupinu, pokud nebudeš mít výjimku.
On totiž rozhoduje o zařazení do patřičné kategorie ČÚZZS. A v rejstříku kategorizace je JHP v devítce od SB zařazeno jako A, bez čehokoliv dalšího. http://www.cuzzs.cz/cs/rejstrik-rozhodn ... egorizace/

Zákon nerozlišuje nošení/na střelnici či co tím chceš říct. Můžeš používat cokoliv, co není zakázané, viz. ta kategorizace. Tedy na to tvoje E koupíš cokoliv, co není zakázané, a má příslušnou ráži. Při tom nákupu také ukazuješ průkaz zbraně.

Co se týče výběru skupin, jsou tu na to jiné thready, poměrně pěkně rozepsané, tak hledej ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů

cron