Zkoušky v Jihlavě

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#106 » čtv 16. črc 2015, 13:14

no, porusuje neporusuje. na jednu stranu si vic zastrilis za stejne penize, na druhou stranu presne jak pise marinakus, v pripade neuspechu v "nepovinne" casti, a to se jeste pak muzeme dohadovat, jestli tou povinnou myslel kratkou nebo dlouhou, bude dilema, jestli teda uchazec uspel, nebo ne.
odhadoval bych to na neznalost komisarem aktualniho zneni zakona (mozna taky prehnanou opatrnost). omlouvam se, pouze muj nazor :)

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#107 » čtv 16. črc 2015, 13:37

povinná ,nepovinná pokud chci ABE tak je povinná krátká(z toho jsem vyčetl) Pochopil jsem ,že pokud nechci C tak střílím jen jednou . U AB buď krátká nebo dlouhá a u DE krátká.
A že si víc zastřílím ,no to nevím, protože vím že vyhodil uchazeče o ABE za to ,že nedal malorážku :(
Věc je ,že to asi neznají ani dohlížející policajti. :idea:

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#108 » čtv 16. črc 2015, 13:57

a co na malorazce jde zkazit? byl jsem na zkousce aniz bych nekdy v zivote drzel v ruce malorazku. teoreticky jsem si to nastudoval zde, na tomto webu. prakticky pohnout s packou nahoru a na sebe, pripadne k tomu jeste vymacknout spoust.... iq lepsi automaticke pracky by fakt stacilo. strelba z malorazky (obecne dlouhe) je jednodussi, nez z kratke, takze kde je vlastne problem?

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#109 » čtv 16. črc 2015, 14:05

nemluvím o manipulaci,ale o střelbě, prostě mu dva uletěly mimo kruhy a bylo.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#110 » čtv 16. črc 2015, 14:24

vojak zakladni sluzby (nahradni sluzby) strili z sa58 na 300-500m. mirenku na 100m. neni to zadna sniperska skola
u 58 snad nemusim mluvit o kratsi hlavni, kratsi zamerne, vykonnejsim naboji...

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#111 » čtv 16. črc 2015, 14:31

Serz nechci se tě dotknout ale,kolik máme dnes vojáků základní služby :lol:
Já s tou malorážkou taky problém nemám. Ale musí se připustit ,že třeba nervozita u zkoušek může u někoho udělat svý. Ale to taky nechci řešit . Věc je ta že střílet tu malorážku neměl a tudíž by ty zkoušky udělal. Takhle zaplatí znovu střelnici a znovu komisaře. No a policejní dohled je taky zřejmě neznalý nového prováděcího předpisu.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#112 » čtv 16. črc 2015, 14:40

neni pointa kolik "mame" aktualne, ale kolik jich bylo a takovou strelbu zvladlo. bylo to standardni cviceni streleb pro kazdeho (!) odvedence s logikou takovou, ze kazdy trochu pouzitelny muz je schopen tohle splnit.
propadak u zkousky kvuli malorazce je vec jina, ja jen poukazuju na "nic strasneho" v pozadavcich ke zkousce. sam jsem na vojne na prvnich strelbach z pistole (sportovni vyladene vz. 82 s hlinikovym ramem, SA only (ironie)) na 25m nastrilel 27/30 a to jsem pouze teoreticky vedel, co ze je to rovna muska. do te doby jsem mel do 30 ran ze vzduchovky a nemej obavu, ze bych tehdy, nebo pozdeji u sa58, UKL, nebo na ZOZ nebyl nervozni

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#113 » čtv 16. črc 2015, 14:49

ja jen poukazuju na "nic strasneho" v pozadavcich ke zkousce
Jak nic strašnýho. Pokud je vydán prováděcí předpis ,tak by měl bejt pro komisaře závaznej. Vlastně má komisař trochu štěstí ,že to ti uchazeči taky neznaj. Protože za rok by jich bylo celkem dost pro odvolání komisaře.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#114 » čtv 16. črc 2015, 15:00

v tomhle se s tebou nebudu hadat, to je opravdu pochybeni, ale oddelene vzato co se ma trefit z pistole, co se ma trefit z malorazky, tak fakt "nic strasneho" :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#115 » čtv 16. črc 2015, 16:51

Serz :nechci se tu dohadovat o blbostech ale pokud má někdo při střelbách u zkoušek problémy, je to většinou právě malorážka, terč je přece jen menší a vzdálenost 25 metrů. Při chybách v míření a případně ještě strhávání to bohatě stačí na to být mimo kruhy.

Scorpions.cz : Asi to není prováděcí předpis ale jen právní názor a nevím jak moc je zavazující ale podle mě by porušován být neměl. Přece jen je MV pro komisaře přímo nadřízený orgán.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#116 » čtv 16. črc 2015, 17:05

marinakus: ja pochopim, ze nekdo muze byt "ne uplne dobry", dokonce uplne duty s malorazkou, ale co by kurva vic chtel, nez tento web, kde ma desitky nabidek na zauceni ka zkousce, dokonce i ja takovou vyhlasil. za ctvrt rok mam 2 kluky za sebou, z toho 1 uspesne, 1 teprve pujde (ale musi jeste hodne zamakat aby to dal). oba mi z kratke (navic compact) napoprve nastrileli na splneni zkousky. a proc by nekdo mel mit problem s blbou malorazkou?



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#117 » čtv 16. črc 2015, 17:14

Zdravím, řekl bych že zde http://www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-zb ... i-pdf.aspx je to napsané jednoznačně.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#118 » čtv 16. črc 2015, 17:57

Scink : O tomto se už právě bavíme celou stránku



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#119 » čtv 16. črc 2015, 18:36

marinakus: Já vím, a jelikož je tento jednoznačný výklad, tak se domnívám, že je pro všechny komisaře závazný...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#120 » čtv 16. črc 2015, 18:42

neni zavazny, ale muzes to napadnout

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Johannes, Patton a 11 hostů