Teplota hilzny po výstřelu



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#16 » ned 2. srp 2015, 14:16

Blacky píše:JJ bejvalka měla od .22 peknou spaleninu na koze. :)

A Tys jí na to foukal, chladil slintáním a olizováním, co? :-D



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#17 » ned 2. srp 2015, 15:16

spíš od tý návštěvy střelnice je to bejvalka :-D

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#18 » ned 2. srp 2015, 15:29

prah bolesti tepla by mel byt kolem 50°C :D takze to bude vic nez to

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#19 » ned 2. srp 2015, 16:41

Můžete klidně počítat >70°C. Na tuto teplotu jsou obvykle dimenzované ochrany proti popálení (izolace), které počítají s krátkodobým dotekem. Při několika sekundovém dotyku už to pálí a dělá spáleninu. Ale je třeba brát v úvahu, že pokožka na rukách je odolnější, než třeba na prsou ;-)



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#20 » ned 2. srp 2015, 16:51

To by chtělo nějaký slow motion termokamerou... :-) No.. termokameru bych snad i sehnal... ;-)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#21 » ned 2. srp 2015, 21:53

Devítkou jsem se ještě nepopálil, ale 22 LR ze samonabíjecí malorážky mi spálila loket, když jsem se o hilsnu omylem opřel.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#22 » ned 2. srp 2015, 22:43

Ta střelba s ženskou může být opravdu nebezpečná, párkrát jsem to sám zažil.
Dnes každé již s předstihem říkám, že musí mít oblečení až ke krku a vše je OK, to jsou prostě zkušenosti.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#23 » pon 3. srp 2015, 08:06

Mi minule jedna mrška zaskočila za košili zastrčenou v kalhotech - neměl jsem úplně dopnuto. Dopadla až k břichu, chvilku si poležela na látce a pak se skutálela na kůži...po cca 3 vteřinách to bylo ještě pořád fajnově cítit! Naštěstí bez spáleniny, ale i po cca 7 vteřinách v ruce ještě pěkně pálila, mrška jedna! No a doma jsem našel jednu v náprsní kapse...se to od těch stěn odráží jak chce! :))



Gwynbleidd
Příspěvky: 10

Příspěvek#24 » pon 3. srp 2015, 16:36

No ona asi může mít i těch 100 i více, protože má malou hmotnsot a velkou tepelnou vodivost tak se při kontaktu s dobře tepelně vodivým okolím - kůží, rychle ochladí - předá teplo tělu. Nebo ne?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#25 » pon 3. srp 2015, 21:59

Jednoznačně, musí se s tím prostě počítat, zase jen zkušenosti.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#26 » ned 4. říj 2015, 17:07

Blacky píše:JJ bejvalka měla od .22 peknou spaleninu na koze. :)

Manželka od lugra, skočila jí hilzna z Llamy přesně mezi :lol:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#27 » ned 4. říj 2015, 23:16

Jasně, opravdu to chce jen poučit, jaké oblečení na střelnici.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#28 » pon 5. říj 2015, 06:50

Jo, od tý doby už chodí na střelnici oblečená "inteligentně". Tenkrát to bylo v létě a všichni jsme byli rádi, že jsme se mohli v podzemí kapslovny zchladit v tričku :)

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#29 » pon 5. říj 2015, 07:12

Je to tak, v životě nebyla manželka tak rychle svlečená, jako když jí vlítla browningová hilzna za blůzu. Jsme od té doby na střelnici dost populární :)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#30 » pon 5. říj 2015, 11:30

Jo taky mám zážitek s hilznou v trenkách. Od té doby netahám na střelnici mikinu s kapucou. Blbě shrnutá kapuce udělala kolem krku něco jako trychtýř a hilzna putovala pod tričkem do trenek a následně zuřivě vyklepávána nohavicí vyskočila na podlahu.
Blbý je že jsem v tu chvíli neuhlídal ruku a vteřinu jsem rozhodně nemířil bezpečně (kolega ve vedlejším boxu neměl radost). Nic se naštěstí nestalo, ale v palici se to zapsalo tak dokonale, že od té doby držím jak vůl pistoli zapíchnutou do terče, i když mě zrovna někde pálí další zatoulaná hilzna. Významnější popáleniny se zatím ale nekonaly - sotva zčervenalá kůže.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ilicz, Killing joke a 13 hostů