Který Glock ???

Glock a spol.


BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » stř 13. kvě 2015, 11:53

Minulý týden byla v ČB předváděčka MPI. Půjčil jsem si G26 a G43. (mám jasno že chci luger). G43 vyhrála na celé čáře, snad jen ta nižší kapacita. Je plochá, lehčí, lépe se mi držela -43 jsem měl s botkou, 26 bez. střelba z 26 mi byla nepohodlná a celkem to i bolelo do prstů. S 43 jsem nastřílel výrazně lépe - střílel jsem na 15,20,25m obouruč i jednoruč a ve všech případech jsem se přiklonil k 43. Snad jen až půjde nastavit síla spouště, tak bych ji chtěl malinko snížit. 26 mi absolutně nesedla do ruky. Na nošení je pro mě 26 to samé co 19 jen se z toho blbě střílí :). Až našetřím mám jasno v 43. Nyní denně nenosím, neb na tahání fullSize nemám postavu :)



jakolev3
Příspěvky: 23

Příspěvek#17 » stř 13. kvě 2015, 12:29

kup si Walther CCP a mas to vybavene :)



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#18 » stř 13. kvě 2015, 12:39

Díky za vyčerpávající odpovědi :-)

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#19 » stř 13. kvě 2015, 13:25

>so92: Tak ještě se nabízí základní otázka související s Tým popisem situace (máš SR1911), co Ti nejlépe splní očekávané požadavky. Chceš zbraň na každodenní nošení, asi nic zbytečně drahého, účelová věc pro případ praktického použití, spolehlivá, žádná leštěnka... Z této rovnice mi vychází třeba Makarov nebo nějaká konstrukční obdoba.



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#20 » stř 13. kvě 2015, 14:46

Dlouhou dobu, a ještě občas teď někdy, nosívám CZ 50. Malá, kompaktní, kde schovat kdekoliv.

U této zbraně mě pro sebeobranu trochu trápí nepřesnost a osobně se mi s tím vůbec nemíří dobře, a trošku mě i trápí velikost střely. Nejsem profesionální střelec. Když jdu na střelnici, střílím čiště "pro zábavu", třeba do flašek s vodou, nemám tréning, takže budu velmi rád, když se do potencionálního útočníka vůbec trefím.

Taky mě trápí materiál zbraně. Vykládá se, že je z méně kvalitní oceli. Takže chtěl bych s tím i pravidelně trénovat (třeba 100 nábojů za měsíc), ale to by tuto zbraň asi zlikvidovalo celkem brzo, nehledě na to, že něco už má za sebou.

Takže chci minimálně 9x19. Taky bych chtěl něco kvalitního, na co se budu moci vždy spolehnout, která nebude vyžadovat žádné náročné ošetřování. V tomto jsem zase velmi dobrého slyšel o Glocku, že vydrží obgeneraci. Ale také chci trošku moderní pistoly, se kterou si i na té střelnici trošku užiju, a bude vypadat trošku "cool".

Ano, jsem jako každý začátečník. Chci univerzální zbraň na všechno :-D. Makarov se mi moc nelíbí. Pokud bych našel vhodný způsob nošení 1911, možná bych to ještě zvážil. Teď jsem narazil na pouzdra FALCO ... spíše "kabelky", do které se dá zbraň umístit.

Edit: Chtěl bych to i možná jako investici do budoucna, ať už nemusím řešit opravy a podobné věci. Prostě ať to něco vydrží, ideálně, ať si zastřílí ještě i moje děcka ... Až budu mít... :-)



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#21 » stř 13. kvě 2015, 16:09

Taky doporučím G19 řádně vyzkoušet. Chtěl jsem ho, ale po vyzkoušení jsem kdysi skončil u G17 a G26.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#22 » čtv 14. kvě 2015, 08:11

BB : on je skutečně poměrně velký rozdíl v držení s patkou a bez ní, zvlášť když nejsi na subkompakt zvyklý. Je to nejen o pocitech ale i o přesnosti střelby. Tím tě nechci o ničem přesvědčovat, jen si myslím, že toto srovnání G26 a G43 tady nebylo úplně objektivní.

so92 : není to k tématu ale CZ50 určitě není nepřesná zbraň, pokud už nemá špatnou hlaveň. A jako bývalá služební zbraň policie si toho nechala líbit taky dost, takže i tu trvanlivost bych nepodceňoval.



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#23 » čtv 14. kvě 2015, 14:37

A co generace? Počul som, že Generace 4 není tak kvalitní jako Generace 3, protože jsou uvnitř levnější materiály (tu som to počul: https://www.youtube.com/watch?v=t8Ew8xB ... be&t=1m13s)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#24 » čtv 14. kvě 2015, 15:18

problem byla a vlastne i je tuzsi pruzina, takze se vic projevuje limb wrist a lidi co si prebijeli a zvykli na maly navazky a stary pruziny se stezovali na zavady ;) coz se zlepsi po par set ranach, ja stim zadny problemy nemel, ale porad je to mechanicky vyrobek ktery se nak muze pokazit...



Yopi
Příspěvky: 19

Příspěvek#25 » úte 4. srp 2015, 20:05

Ahoj. Plánuju si pořídit Glocka 26 a právě přemýšlím jakou Gen. Myslíte, že pár let starý problém s vratnými pružinami u 4Gen stále trvá? Vždyť o tom Glock přece ví a pružiny měnil a 4Gen už je ve výrobě nějakej ten rok a za tu dobu to přece už musí mít vychytaný. Zmiňovaný wrist problém by mi totiž určitě vadil. Na druhou stranu přemýšlím, když si koupím 3Gen, tak jestli u ní taky už nezačali výrobu nějak šulit, respektive, jestli je pořád tak dobrá, jako kdysi...

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#26 » úte 4. srp 2015, 20:15

G26 měl skládanou pružinu už v 3. generaci. Fakt. Jeden taky mám 8-)
4. generace se liší
- texturou gripu (malé krychle vs. jehlany)
- možností změny strany vypouštění zásobníku (pro leváka)
- výměnnými hřbety rukojetě
- více stížnostmi na problémy dané konstrukcí nebo opracováním (např. http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015012501) - podotýkám, že se jedná o individuální ohlasy, objektivní statistiku nemám



Yopi
Příspěvky: 19

Příspěvek#27 » úte 4. srp 2015, 20:33

No, zajímavej článek. Sice už jsem měl něco načteno, ale vesměs to byly staré články. Tenhle je poněkud aktuálnější a víceméně mě utvrdil v nedokonalosti 4Gen. Vím, je to jen názor jednoho člověka, ale takovýchto stejných názorů je opravdu hodně. Prodavače se ptát nechci, ten řekne cokoli, aby prodal. Takže jdu pravděpodobně do 3Gen a budu moc doufat, že na ní časem taky něco nezmrvili, popřípadě pokud přešli na levnější výrobu, že to nebude mít vliv na chování zbraně.
PS: U Glocka 26 3Gen jsem neslyšel, že by si někdo na podobné problémy stěžoval, tak snad to tak je i u dnes vyráběných kusů...



Yopi
Příspěvky: 19

Příspěvek#28 » stř 5. srp 2015, 20:08

Ještě bych měl dotaz. Když tedy Glock 26 ve verzi 3 a 4Gen mají stejnou vratnou pružinu, mají tedy i porovnatelný zpětný ráz? Myslím to tak, že u 4Gen se udává lepší zpětný ráz díky té nové pružině, ale pokud ji Glock 26 měl už v 3Gen, tak by to u 4Gen neměl být žádný rozdíl...



Návštěvník

Příspěvek#29 » čtv 6. srp 2015, 19:54

Neni tam prakticky zadny rozdil.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#30 » čtv 6. srp 2015, 19:59

Taky mi to tak přijde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Asfalt a 13 hostů