CZ 858

Samonabíjecí pušky


Jarek
Příspěvky: 8

Příspěvek#136 » ned 21. pro 2014, 21:16

Dobrý den,můžete mi poradit,jak vyměnit nosič mušky?Jaké je číslo odstínu orig.laku a čím je nejlepší ji nastříkat?Děkuji JS

Uživatelský avatar
MouseSentinel
Příspěvky: 85

Příspěvek#137 » sob 10. led 2015, 19:30

V Alfatacticalu zacali nabizet CZ858 BLACK EDITION s povrchovou upravou v matne cernym laku. Mate s ni nejaky zkusenosti? Nebude se ten lak loupat nebo odirat? Docela premyslim o vymene za muj stavajici kus.

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#138 » ned 11. led 2015, 17:42

Já mám kosu černo matně lakovanou. Za rok a čtvrt se nikde neodřela ani neoloupala. Navíc, to pěkně sedí se všema černýma doplňkama...předpažbí, ručka apod.

Otázka jak kvalitní ten nástřik na alfě bude

Uživatelský avatar
MouseSentinel
Příspěvky: 85

Příspěvek#139 » ned 11. led 2015, 18:08

A nastrik sis provadel sam? Pripadne jakou barvou?

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#140 » pon 12. led 2015, 01:03

Kosu už jsem koupil s nástřikem > http://www.sa58.cz/products/lakovani-zb ... vym-lakem/



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#141 » ned 8. úno 2015, 19:31

natter píše:Zdravím střelce,
jak si tato puška stojí v přesnosti ve střelbě do 300 metrů, střílí s tím z vás někdo? Hledám nějakou levnější pušku na střelbu do 300 m s optikou a tak mě zajímá, jestli má smysl vůbec se touto zbraní zabývat. Vážně mi jde jen o srandu, žádný seriózní střílení zatím neplánuju.
Tady + jedno forum tomu má věnová celých 14 stránek, ale užitečných informací je tam tak na max na 2 stránky příspěvků.
Vz 58 stojí kolem 6 tisíc, lišta pro montáž cca 2 tisíce a optika POSP, která na to byla doporučována, se tu dá sehnat za 7 tisíc. Má to cenu za těch 15 hadrů? Nejsem žádnej nadšenec do vojenskejch pušek, jen to zvažuju, jako možnost. Nebo radší dát 30 hadrů za cz 527 ve slabší ráži s optikou?

dneska jsem zkoušel na 70 metru do male plechovky od fazolí cca 5*7 cm velikost max. Zbran v uplném holém základu jak jsem ji koupil z 10 ti ran 9 přimi do plechovky myslim že přesnost je suprová ale 70 metru neni porád nejak extra bohužel to je nejvetsi vzdálenost kterou na střelnici v okoli lze nastavit
jinak na vetsi vzdálenost to horsi nebude nejak extra ale samozrejme to neni ostřelovačka ma to kratkou hlaven

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#142 » ned 8. úno 2015, 22:07

Jak pise franta, ma to kratkou hlaven a je to masova pechotni zbran koncipovana na strategii vedeni valky v 50. letech. Nicmene, s vojenskou 58 jsem presvedcive sundaval postavicky na 300-400m a terc "kulomet" na 500m. Na mechanicka miridla



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#143 » úte 11. srp 2015, 07:07

Zdravím, mám v plánu si pořídit 858, ale řeším problém, jak ji bezpečně uložit. Na vysoký trezor nemám místo, a tak bych ji potřeboval vměstnat do malého (cca 70cm úhlopříčka). Je možné ji nějakým snadým, rychlým a hlavně životnost nesnižujícím způsobem zkrátit. Mám zatím jedinou představu, a to že po odstřílení demontovat pažbu, ale četl jsem zde, že to jednak nejde snadno a šroub je dobré přilepit. Sklopku bych nerad. Poraďte prosím, jak toto efektivně vyřešit. Děkuji



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#144 » úte 11. srp 2015, 07:33

4R: no moc možností nemáš. Kosa v nezkrácené délce se sklopkou a bez kompenzátoru má 636 mm. Když odšroubuješ jakoukoliv pažbu, tak získáš asi 50 mm místa oproti originál sklopce.
Takže buď sklopka nebo pokaždé sundat pažbu. Já mám na kose pažbu od FABu, je tam na imbus a nemusí být zalepená. Takže tam by sundání nemusel být problém. Ale je to otravné.

Raději zvaž zabezpečení tím, že z kosy vybereš střeva, schováš je do malého trezoru a zbytek někam ukliď z očí.

PS: ještě mě napadlo použít pažbu od Tokareva - D-FORCE G3. Ale nechci tu dělat komerci, tak kdybys nevěděl, pošli SZ a dám ti odkaz.



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#145 » úte 11. srp 2015, 12:38

Díky moc za info. Se sklopkou by se tam nejspíše vešla, ale té origo sklopce bych se chtěl vyhnout, co jsem četl, tak se to vyklechtá a je to pak o ničem.

Zatím bych do ní nechtěl nějak zvlášť investovat, teprve až budu vědět, že půjdu 100% touto cestou, takže se asi budu muset přiklonit k sundávání té pažby. Problém to tedy z dlouhodobého pohledu není? Krom toho, že je to vopruz... Velká časová náročnost?
Je vůbec možné přehazovat mezi původním pádlem a sklopkou, a nebo je tam už nějaký konstrukční složitost?

Jak píšeš o tom vykuchání a mimo dohled uložit jen tělo mě přivedlo na otázku...nedá se jednoduše vyndat hlaveň? Tam je také pár drahocenných centimetrů.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#146 » úte 11. srp 2015, 13:24

Origo skopka je hlavně vhodná pro trpaslíky, ale dá se prodloužit přidáním nějaké silnější botky (izolačkou nalepit pár vrstev z karimatky apod). Kup to se sklopkou a střílej, vyměnit pažbu můžeš později za kterýkoli z lepších sklopných mechanismů.

Pokud plánuješ kompenzátor/brzdu, tak si zkontroluj, aby ti to vešlo i s ním (mrkni na obvyklé délky compů). Jinak bys prostě musel vzít zkrácenou verzi kosy, která je o pár tisíc dražší.

Hlaveň se opravdu jednoduše vyjmou nedá :-) A přehazovat pažby není problém.



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#147 » úte 11. srp 2015, 13:29

Hlaveň rozhodně jednoduše sundat nepůjde.

Měnit sklopku za pádlo není žádný problém. Jen bych doporučil, když už nic, tak aspoň koupit na sklopku imbusový šroub. Původní šrouby nejsou z ideálního materiálu, drážka taky už není nejmodernější způsob přenosu kroutícího momentu ze šroubováku na šroub, takže to nebude nic příjemného a časem bude drážka tak odrbaná, že to ani nepůjde sundat.

Sundat pažbu FAB je otázka 2 minut, nasadit otázka 3 minut - samozřejmě s vhodným nářadím, což není běžný L imbus.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#148 » úte 11. srp 2015, 14:02

Nevím přesně, jak je kloub sklopky řešený, ale za sebe bych volil variantu se sklopkou + dát láhev vizoura šikovnému frézaři, který mi vyfutruje spoj takovým materiálem, že mě sklopka přežije. Nedokážu si v reálu moc představit, že pádlo po neustálém sundavání a nandávání bude i za čas ok. Ale třeba se pletu, nicméně takhle bych to řešil já.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#149 » úte 11. srp 2015, 21:11

Zrovna jsem lezl do skříně a změřil jsem svoji standardní kosu se sklopenou sklopkou a poměrně masivní brzdou gladiator: má v nejdelším rozměru 688mm. Pokud tyčka o této délce (případně o pár cm delší) projde do trezoru, tak máš vyhráno. Vakl na standardních sklopkách nějaký je, ale dá se s tím fungovat. Kromě ruzných samo-domo úprav (jako je moje navřená trubková konstrukce) existují i profi úpravy původní sklopky, třeba do plastu zalitý Arsenal. Obávám se, že libovolné množství lihu nalité do obráběče na vaklu standardního kloubu moc nezmění, protože je tam prostě nevýhodný poměr (délky osa-zamyk.zub : osa-botka pažby).



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#150 » ned 16. srp 2015, 21:13

Tak jsem si konečně pořídil Tactical 858 se sklopkou. Částečně z vojenské nostalgie, ale hlavně kvůli ceně zbraně a střeliva. Zašel jsem na střelnici, prvně střílel na 50m... a spokojenost. Jen by mě zajímala jedna věc: jak nastavit hledí při střelbě na 50m. Vojenské zkušenosti jsou mi nanic. Tam jsem střílel jen vleže a na podstatně větší vzdálenosti. Zkoušel jsem nastavit hledí na 100m a pak na "U" - univerzál. Zdálo se mi, že na "U" to létá líp. Jaké máte kdo zkušenosti?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů