Zvláštní právní předpis (kde mohu střílet)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#61 » pon 17. srp 2015, 17:50

Já to budu absolvovat někdy na jaře příštího roku, mám hromadu slepáků do pušky a nechci to vystřílet na střelnici, ale na jedné akci.
Nicméně, je to jasné, kde se může střílet.

Kód: Vybrat vše

"(2) Ze zbraně uvedené v § 7 písm. a) nebo b) lze střílet jen na střelnici, s výjimkou divadelních představení, rekonstrukcí historických bitev a jiných kulturních akcí, při nichž se ze zbraní nevystřelují střely; tato zbraň musí být označena platnou zkušební značkou podle zvláštního právního předpisu.3)"

Toto ovšem platí jen pro D!
Pro ostatní platí toto:

Kód: Vybrat vše

"(5) Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku."
.
Netuším, jestli ta ukázka bitvy bude mít zvláštní právní předpis, resp. jestli se dá na nějaký takový napasovat ... Osobně si myslím, že budu muset za balistikem a na policii, kvůli dočasné střelnici. A jestli to neudělá balistik za pusu, tak to nemá cenu ani řešit :( No a vlastně i policie za pusu, pokud vím, tak je tam snad tisíc Kč ... Nicméně, třeba organizátor něco má, protože se tam střílí slepýma i z tanku ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#62 » pon 17. srp 2015, 18:03

náhodou jsem k tomuto trochu čuchnul a jako klasicky u nás v Kocourkově každá služebna pro zbraně a bezpečnostní materiál chce pro zřízení dočasné střelnice něco jiného.... takže přeji hodně štěstí (že by se střílelo cvičnou municí z tanku nějak nevěřím, spíš to budou výbušky nebo dělové rány odpalované ze závěru).... a máš pravdu, zvažoval jsem střelbu ze zbraní kategorie D



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#63 » pon 17. srp 2015, 18:09

Tank nevím, je to možné. Nicméně dávku slepýma z automatu jsem rozhodně slyšel, tak nevím, jak to měli hošani pořešené. Ikdyž i D jsou v dávce, některé plynovky ... Nebo to nikdo neřešil :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#64 » pon 17. srp 2015, 18:10

Asi za B bude správně :lol: Kde a kdy je ta akce? Když tak do SZ.



Libor48
Příspěvky: 10

Příspěvek#65 » stř 9. říj 2019, 20:45

Je to opravdu smutné jaké u nás máme zákony. Navíc když vidíš na YouTube všechny ty videa z přírody, pouště, skalek, a podobně kde stříleli kolikrát i s kulometu. Zákon který stojí za ..... je potřeba změnit, protože všude jinde si střílí zcela všude svobodně, jen u nás máme mateřskou školku.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#66 » stř 9. říj 2019, 21:03

Jo, třeba v Německu, Anglii... :D

V Evropě je na podobné blbosti málo místa a moc lidí...



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#67 » čtv 10. říj 2019, 08:51

To jo, u nás, kde máme rozsáhlé pláně a hluboké lesy, kde kolikrát nepotkáš celé dny ani živáčka, by se mělo střílet ve volné přírodě bez omezení.
Člověče, vrať se do reality.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#68 » čtv 10. říj 2019, 09:42

Ale pánové. Víme přece, že i v rámci ČR je situace diametrálně odlišná. Je to především o hustotě osídlení. Jiná situace bude na Severní moravě, kde je hustota osídlení vysoká a jiná bude v Jižních čecháh, kde lišky dávaj dobrou noc. Nicméně poslední dobou velice narůstá netolerance nestřelecké veřejnosti ke střelbě v přírodě. A to napříč celou republikou. Lidé se zkrátka čím dál tim víc cítí touto aktivitou ohroženi.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#69 » čtv 10. říj 2019, 10:35

Nevidím důvod proč by nešlo střílet na zahradě. (Za podmínek dát pozor na to a ono jak je dnes napsané pro zbraně kat D)
Před 20 lety šlo (zbraně kat B střílet na zahradě) a žádné masakry , šaškárny, naschvály nebyly. S tátou jsme stříleli na zahradě proti malému valu a vše bezpečné. Nejbližší lidé vzdaleni 400 metrů.

Nevěřím že se cítí ohrožení. Podle mě vědí prd protože nezajímá je to. Nezajímají se. Nepotřebují



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#70 » čtv 10. říj 2019, 10:39

ZP 20 let nemám, takže tehdejší legislativu neznám, ale jsi si jistý, že to tak fakt bylo? Můžeš k tomu dát prosím nějaký zdroj? Nechce se mi tomu věřit...



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#71 » čtv 10. říj 2019, 11:16

Libor ozivil 4roky mrtve vlakno svym povzdechem ze na youtube je neco jinak nez v CR ...

A audis pise ....(dopln vhodne slovo dle vkusu, chuti a toleranci k vulgarizmum)



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#72 » čtv 10. říj 2019, 11:40

Střelec : jestli to nebude tím že to před dvaceti lety "šlo" úplně za stejných podmínek jako teď ...



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#73 » čtv 10. říj 2019, 11:49

audis píše:Nevidím důvod proč by nešlo střílet na zahradě. (Za podmínek dát pozor na to a ono jak je dnes napsané pro zbraně kat D)
Před 20 lety šlo (zbraně kat B střílet na zahradě)

Podle mě vědí prd protože nezajímá je to. Nezajímají se. Nepotřebují


Kategorie zbraní zavedl zákon 119/2002 s platností od 1.1.2003. Nějaký schopný počtář jistě vypočítá jestli to bylo před dvaceti lety nebo více či méně lety)

Předchozí úprava střelbu mimo střelnici připouští obdobně jako současná, byť jsou tam nějaké rozdíly (např přísnější o pár joulů u vzduchovek, nebo zase umožní perkus do 10J atd...)

jinak držitel ZP byl oprávněn u skupin :
B nosit zbraně a střílet z nich na schválené střelnici,
C nosit zbraně a střílet z nich pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního předpisu,11) nebo na schválené střelnici,
D,E,F,G provádět cvičnou střelbu pouze na schválené střelnici.

audis píše:Podle mě vědí prd protože nezajímá je to. Nezajímají se.
no takových je

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#74 » čtv 10. říj 2019, 11:50

Omlouvám se, Prostudoval jsem zákony 147/1983 a 288/1995 a to co říkám, v nich není. Říkají pouze na střelnici. Na druhou stranu v tom 288/1995 ani nemohu najít, že perkusní revolvery se neregistrují. Asi hledám špatně.

Pamatuji dobu, kdy perkusní revolvery 6 ran byly volně prodejné a střílelo se s nimi na zahradě.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#75 » čtv 10. říj 2019, 12:11

audis píše:Před 20 lety šlo (zbraně kat B střílet na zahradě)

Na zahrdě jen ze vzduchovky! Nikdy v podledních 40 letech nešlo doma střílet z B

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů

cron