Plzen - restaurace SaSa - omezeni vnaseni zbrani



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#46 » čtv 20. srp 2015, 09:13

@graver: mluvil jsem o náladě ve společnosti, ne o mém názoru. Ta diskuse okolo toho pana restauratéra skutečně byla pomalu inkviziční, zatímco když se někde sluníčkově zakážou zbraně nebo nějaká jiná rozumná věc (třeba vjezd nebo parkováni), společnost hýká blahem a jen pár lidí se proti tomu (neviditelně) zvedne (typicky zavádění opatření ke "zklidnění" dopravy, často doprovázené nějakou předraženou cyklostezkou nebo nevyužitelným cyklopruhem).

(Rozumná) zpětná vazba je pro (rozumné) podnikatele vždycky důležitá, proto když v restauraci nejsem spokojen, upravím adekvátně výši dýška a zároveň tuto úpravu obsluze vysvětlím.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » čtv 20. srp 2015, 09:29

Potíž je v tom, že názory na to, co je rozumná zpětná vazba a rozumný podnikatel jsou poněkud hodně nehomogenní, takže já osobně s vysvětlováním neztrácím čas. nejsem spokojen -> nedám tuzér a jsem tam naposledy. Pokud se mě chce někdo na něco zeptat, klidně může.
Jinak už jsme asi trochu odbočili od konkrétního problému - jestliže mě něco znechutí už před dveřmi (třeba ta gunfree cedule), tak tam prostě nelezu. Varianta, že bych tam šel, začal s nimi o tom polemizovat, případně si tam něco dal, abych se pak mohl vyjádřit "monetizovaně" na dýšku, je zcela mimo můj modus operandi. Ale každý to máme jinak - nic proti.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#48 » čtv 20. srp 2015, 09:48

graver: přesně tak, když se mi v hospodě něco nelíbí tak tam prostě nelezu. A je jedno jestli je to samolepka na dveřích, tvrdý židle a nebo mizernej guláš.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#49 » čtv 20. srp 2015, 10:40

mikky: protoze nejvetsi problem nasi spolecnosti... kdyz se mi to netyka tak to neresim at si to zakazou

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#50 » čtv 20. srp 2015, 11:37

Intimithy: A protože druhej největší problém naší společnosti:
Když se mě to týká, tak řvu, aby mi to nesměli zakázat.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » čtv 20. srp 2015, 12:05

Int1m1thy píše:mikky: protoze nejvetsi problem nasi spolecnosti... kdyz se mi to netyka tak to neresim at si to zakazou

To není úplně korektní aplikace obecného přístupu na konkrétní situaci. Rád bych znal jediný rozumný důvod, proč by někdo měl nějak řešit zákaz vstupu někam s něčím, když se ho to skutečně nijak netýká.
Svět je plný sraček a někdy nezbývají zdroje ani na řešení toho, co se mě týká. Ale snad by se našli nějací aktivisté nebo se na to dá zřídit neziskovka ;)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » čtv 20. srp 2015, 12:12

btw: nabízím ještě jeden úhel pohledu:
My víme, že takto deklarovaný a nevymahatelný zákaz je nesmyslný, protože ho dodrží max. někdo, kdo má německy vyvinutý smysl pro "ordnung muss sein". Ale co když to provozovatel ví taky? Co když tam tu ceduli má naschvál, aby vytvořil falešný pocit bezpečí u těch, kteří to neví nebo vědět nechtějí?
Jak byste tipovali poměr těch, kterým to konvenuje a kteří to odsuzují?



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » čtv 20. srp 2015, 13:23

Přijde mi, že restauratér je sluníčkový naiva a když přijde chlap s úmyslem vystřílet celou hospodu jako onehdy v Brodu, tak se zastaví a řekne si: "Aha, vždyť tam vlastně s bouchačkou nesmím!" Otočí se a odkráčí pryč. Nebo si prostě řekne, ze tam nebudou žádní ozbrojenci a hospodu vystřílí stejně. Je to myšleno samozřejmě trochu v nadsázce, ale opravdu nechápu myšlení toho, kdo tam tu nálepku nechal vylepit.

Odesláno z telefonu pomocí Tapatalk.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#54 » čtv 20. srp 2015, 13:29

No, jestli to dobře chápu, tak majitel nebýt evropan a nejspíš moc nechápat, co cedulka znamenat.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#55 » čtv 20. srp 2015, 13:52

No, poslední tři příspěvky mi připomněly situaci, kterou popisovala naše známá cestovatelka někde ve střední Asii. Na každém kiosku u cesty byly nálepky VISA, MasterCard a WIFI. Ne že by brali karty, nebo měli wifinu, ale ty nálepky se jim prostě strašně líbí :D

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#56 » čtv 20. srp 2015, 13:58

Přesně tak to přítel Ťang myslet a Vy na něj být hned zlá :cry:...jemu jen líbit přeškrtlá Beretta :lol:



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#57 » čtv 20. srp 2015, 14:05

Tak tím bych si, vzhledem k diskusi, tak jistej nebyl... Spíš si myslím, že dobře věděl, co dělá, jen mu kapu unikaj souvislosti, včetně těch bezpečnostních i právních.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#58 » čtv 20. srp 2015, 14:08

Carlossi, myslel jsem to ironicky...rozhodně si nenamlouvám, že žlutej co má nějaký bistro má pojem o právních vztazích, neblázni... ;)



pan_cerny
Příspěvky: 8

Příspěvek#59 » čtv 20. srp 2015, 14:30

Bylo by opravdu zajimave ziskat vyjadreni majitele restaurace. Protoze o jeho duvodech muzeme spekulovat na milion zpusobu. Kazdopadne tu nastalou situaci mohl vyresit asi tak 1000x lepe nez udelal...

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#60 » čtv 20. srp 2015, 14:40

O jeho důvodech sice spekulovat můžeme, ale proč?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů