AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#31 » úte 10. úno 2015, 14:55

Tak jsem už také hrdým majitelem AR-15. Model GILBOA 14,5" od fy. Silver Shadow z Izraele. I moje volšový ruce s tím střílí na 50 metrů ve stoje přes klasický mířidla do desítek, takže jsem spokojený. Zpracování příkladné, váha úplně super a zatím bez jediného problému. Tak uvidíme dál :-)



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#32 » úte 10. úno 2015, 15:16

Pervert: ...dál bychom chtěli nějaké fotky. :)

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#33 » úte 10. úno 2015, 15:22

Mám v plánu udělat nějaké fotky zítra na denním světle a s nějakou kompozicí, pak to sem švihnu.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#34 » pát 28. srp 2015, 14:48

Jinak taky je na trhu Ruger AR-556 za 24 kolíků - no, pak je CQ-A1 (aspoň pro mne) bezpředmětná (to jen k výměně názorů na předešlé stránce).

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#35 » pát 28. srp 2015, 15:45

Takže Norinco je dneska špatná volba pro rekreační střelbu do 150 metrů?

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk



Grinch
Příspěvky: 75

Příspěvek#36 » pát 28. srp 2015, 16:02

Myslím, že rozhodně není... mám poslední produkci ještě za předposlední cenu a musím říci, že super... funkčně dokonalé a bez vaklů... Jediné co hapruje je designová složka vnějšího obrobení, ale na to kašle pes...

Žere vše a bez závad, spoušť tragická, ale už je tam jiná

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#37 » pát 28. srp 2015, 16:07

Chci si pořídit nějakou levnější AR na střelbu do 150 metrů přes OM a líbí se mi nabídka od Perun Arms s jejich nízkým gas blokem a predpazbim. Náboje si plánuju ze začátku nakoupit kvůli mosaznym nabojnicim a pak prebijet. Ročně max 500 ran.

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#38 » pát 28. srp 2015, 16:36

Dokonce bych řekl podle toho, co jsem mohl alespoň já porovnat na střelnici, že kolegova CQ-A1 žere bez problémů jakoukoliv munici, což se o ostatních, kvalitnějších zbraních většinou rozhodně říci nedá.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#39 » pát 28. srp 2015, 16:43

Tak je pravda že s horší povrchovnou a menšími vůlemi počítám, stejně tak s horší spouští. Ale než mě tohle začne omezovat, tak to se mi to Norinco rozpadne :-D Nechci investovat třeba 50000 Kč do zbraně, se kterou toho odstřílím tak málo, takže její vlastnosti ani nevyužiji. Proto koukám po Norincu. Do začátku bych na střelbu koupil třeba - 3 krabice těch sypaných SB po 140 kusech. Cena 8,8 Kč/kus je celkem rozumná a aspoň budu mít nějakou zásobu nábojnic.



Grinch
Příspěvky: 75

Příspěvek#40 » pát 28. srp 2015, 17:30

Nejenže Norinco sežere všechno... můj poslední kus nemá ŽÁDNÉ vůle.. tzn sedí parádně, nic nevarglá a nechrochtá

Jsem spokojen a koupil bych zas

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#41 » pát 28. srp 2015, 17:36

Díky za odpověďi, asi do něho tedy taky půjdu a dokoupím jen pár drobností.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#42 » sob 29. srp 2015, 12:40

No, upřímně. Viděl jsem jen dva kusy CQ-A1 a u obou byla povrchovka ten nejmenší problém, dalo holt nějakou tu práci, aby chodily spolehlivě (kousaly nábojnice) a měly použitelnou (rozuměj nevyžadující sílu bulharskýho vzpěrače) spoušť. Vzhledem k tomu, že mi prošlo navíc rukama několik 1911 od strojírenského konglomerátu stejného jména a žádná nebyla k příjemnému (pro mne) nebo spolehlivému střílení "out of box", tak bych prostě čínskou loterii nehrál. Nicméně nevylučuju (spíš je to naopak pravděpodobný), že se čínští soudruzi zlepšují mílovými kroky. Ovšem zbraně mají taky dělat radost a tu u kopií "Made in PRC" postrádám obecně. A tak se jim snažím na hony vyhnout.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#43 » sob 29. srp 2015, 12:43

Ještě jsem vzal v úvahu Ruger AR-556, co teď začalo nabízet MPI. Hledal jsem i nějaké další informace a podle všeho by to nemusela být vůbec špatná zbraň.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#44 » sob 29. srp 2015, 12:47

Ruger je obecně výrobce robustních hraček. Zkouknul bych pro "dobrý pocit" pár zkušeností z venku, ale upřímně, rozdíl cca 4-5 tisíc mezi těmahle adeptama by mi za to stál. Škoda, že už nedělají i verzi 556E (ještě se dá sehnat - snad u Proarmsu), ale ta stála snad pětatřicet...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#45 » sob 29. srp 2015, 12:52

Jo po té jsem také koukal, ale můj strop je max. 25 tisíc. Norinco je sice za tyhle peníze už nastrojené, ale Ruger mě láká díky značce, měl by být kvalitně zpracovaný, za mořem si ho chválí a také díky zkušenostem jiných zákazníků MPI s jejich přístupem k případným řešením reklamací a závad.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Střelec a 12 hostů