AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#46 » sob 29. srp 2015, 13:06

Ano, MPI je poměrně významnej plus.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#47 » sob 29. srp 2015, 13:15

To určitě, jen asi bude problém se domluvit na případné prohlídce zbraně. Také pořád nějak nevím, jestli vadí že hlaveň nejspíše nemá tvrdochrom.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#48 » sob 29. srp 2015, 13:19

Tvrdochrom má význam, pokud chceš střílet "oceláky", psal jsi, že hodláš přebíjet. V tom případě je to jen v místních luzích dost přeceňovaná fičura, která (obecně) snižuje přesnost.
edit: S tím ošaháním se nejlíp obrátit přímo na MPI, pokud nemaj nějakej kus u sebe, tak budou vědět u jakýho z prodejců jsou.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#49 » sob 29. srp 2015, 13:23

To ano, ze začátku plánuji nakupovat tovární s měděnou nábojnicí, abych měl do čeho přebíjet. Buď sypané SB, nejlevnější Magtechy a nebo Prvi Partizan.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#50 » sob 29. srp 2015, 13:28

Jinak tvrdochrom v hlavni to opravdu mít nejspíš nebude http://www.ruger.com/products/ar556/specSheets/8500.html Ale jak jsem psal, pokud z toho nehodláš sypat oceláky, tak je to vcelku jedno.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#51 » sob 29. srp 2015, 13:30

Ne to určitě ne, nehodlám ji používát ani jako nástroj pro kropení. Nejčastější bude asi mířenká střelba do těch 150 metrů přes OM, nebo si občas vystřelím přes optiku.

A ohledně munice, v ceně okolo 10 Kč/kus se dají koupit tovární náboje s mosaznou nábojnicí a klasikou poměděnou střelou, takže bych je tam necpal ani na začátek.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#52 » sob 29. srp 2015, 13:35

Jako fakt bych v takovém případě na tvrdochromu nebazíroval. Naopak si troufnu zateoretizovat, že vzhledem k výrobci a absenci tvrdochromu bude průměrnej Ruger krapet přesnější než průměrnej Norník, otázka je nakolik to člověk "využije" (pozná).

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#53 » sob 29. srp 2015, 13:39

Tak já to asi hned tak neocením, z pušek jsem toho moc nenastřílel. Takže to bude jedno velké učení, přesnost asi teda bude kazit hlavně moje maličkost. Jinak je tady někdo, kdo má toho Rugera 556E? Jaké je u něj zpracování?

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#54 » sob 29. srp 2015, 13:47

Jestli to máš do Proarmsu poblíž, tak by 556E měli mít - a můžeš ho porovnat s PAR Mk.3, kterej (předpokládám) budou mít taky, coby výrobce. Každopádně jich je v republice jen pár a další nebudou (ukončená výroba).

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#55 » sob 29. srp 2015, 13:51

Tak do Prahy to mám asi hodinu cesty, v tom není problém. Ale jak jsem řekl, moje cílová skupina jsou ty do ceny max. 25000. Tedy CQ-A, Black Forge, SW MP15 a právě Ruger AR-556. Pístovku bych raději, ale všechny jsou mimo můj rozpočet.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#56 » sob 29. srp 2015, 14:08

Tak to jsem ti v posledním příspěvku (kde ses ptal na 556E) úplně neporozuměl :)
K zamyšlení nebo spíš dokreslení i vyjádření jednoho z prodejců CQ-A1 https://www.gundrak.cz/Default.aspx?Page=1112

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#57 » sob 29. srp 2015, 14:13

Napsal jsem to trochu blbě, ptal jsem se na 556E z toho důvodu, že je to také Ruger, jedna továrna. Jinak hodnocení Norinca jsem samozřejmě v tom odkazu viděl, ale jelikož je to už nějaký ten pátek staré nechci dělat závěry jen podle tohoto jednoho kusu.



Grinch
Příspěvky: 75

Příspěvek#58 » sob 29. srp 2015, 16:31

Osobne miluju vety typu "zivotnost 6000 ran"

Je overena? S jakou munici? Co se s ni stane pak? Praskne? Ulomi se? Zhorsi se presnost? Zhorsi se presnost o kolik? Pujde o presnost na jaky typ strelby? Poznam to? Bude diky tomu pro muj puvodni ucel nepouzitelna?

Tohle vse jsou limitujici faktory... a dost podstatne...

Pro priklad z me "branze" - volaji mi lidi zda ma cenu kulovnice na presnou strelbu, kolik vydrzi, ze pry jen 3tis ran a muzeme ji vyhodit... atd

Odpoved? Blbost! Zalezi na co to chci a co do toho budu davat. Dam tomu munici kdy to na kilak vysleham po 1500-2000 ranach... anebo tam dam munici ktera cil zasahne taky ale lauf s ni vydrzi az 5000 ran. A zase jinak - pokud strili treba dynamiku na gongy do 700m tak zhorseni rozptylu abych minul diky ostrilenemu laufu nastane asi az po cca 30 000 ranach!!! A to uz je zbran davno splacena a novy lauf je za babku.

Takze tak.

Martin

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#59 » sob 29. srp 2015, 16:39

Ta "životnost" by mne tak netrápila...na druhou stranu předpokládám, že jí uvádí výrobce (když to zmiňuje prodejce). To svědčí o důvěře ve vlastní výrobek...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#60 » sob 29. srp 2015, 16:42

Někdo píše o životnosti, někdo píše o počtu ran do servisu. Tak jak to tedy je?

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jirka.V.ml, Sam Jr. a 15 hostů