Zkoušky v Jihlavě



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#121 » čtv 16. črc 2015, 18:53

Serz: Řekl bych, že účelem těchto stanovisek je sjednocení postupu při zkouškách. Komisař by jej měl dodržovat.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#122 » čtv 16. črc 2015, 19:02

ale jiste, melo by. akorat od zkousky te vyrazi realita, ne "jak by to melo byt"



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#123 » čtv 16. črc 2015, 19:55

Serz: když budeme jako ovce, tak...
V profesní praxi často argumentuji stanovisky nadřízených správních orgánů.. a vychází to... to už jsem lehce OT.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#124 » čtv 16. črc 2015, 20:12

Scink : Vezmi si např. to, že postup komisaře při zkoušce a její vlastní průběh dost přesně stanoví vyhláška MV č. 115/2014. Přes to by neměl celkem jet vlak, je to zákonný předpis a měl by být dodržován. Stejně si každý komisař upravuje průběh zkoušek podle sebe a řada z nich jde značně nad rámec toho, co je stanoveno tímto předpisem a nikoho to nezajímá, prostě komisař je na zkouškách pán bůh a jede se dál. Nechápu ovšem, k čemu tam pak jezdí lidé z dohledu PČR. Nejsem určitě nakloněn tomu dávat někomu zbroják zadarmo ale jak vidíš a já se denně dozvídám, jsou uchazeči o získání ZP vyhazováni z manipulace se zbraní z důvodů, které nikde nevyčteš, nemáš se je jak naučit jen proto, že komisař toto neuznal podle svého subjektivního názoru jako správné jednání nebo se mu to prostě nějak nezdálo. Proč by potom někoho zajímalo dodržování nějakého právního stanoviska, když se proti jeho porušování nikdo neozve. Uchazeč je vykulený, ten ani neví, že by si mohl postěžovat a dohled PČR to zjevně nezajímá takže je zřejmě vše v pořádku a jedeme dál. Prostě buď máš štěstí a chytneš někoho slušného a rozumného na zkoušku (pokud tedy samozřejmě umíš) nebo máš smůlu a chytneš hlupáka, který si musí dokazovat vlastní EGO tím, že vyhodí za ptákoviny pokud možno všechny. Nehledě k tomu, že když toto začne dělat více komisařů v určité oblasti, dohazují si vlastně vzájemně neúspěšné zoufalce po šesti stovkách kus za opakované praktické.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#125 » pát 17. črc 2015, 16:36

Serzi to s těma záložákama/záklaďákama nemá cenu dnes vykládat, neboť nastupuje generace která má o ZVS stejné znalosti jako o kvantové fyzice.... Nevysvětlíš jim, že byly střelby 4x do týdne celej den,kde jsi kromě střílení musel v mrazu nebo šíleným vedru (něco jak třeba dnes + 35°C ve stínu) stát třeba hodinu na místě jak vocas, krom střeleb ještě protichemická a takový srandy... kdo nenastřílel šel pěšky ze střelnice x km na posádku, nebo běhal po lese v atombordelu, dělal v něm kliky atd. atd. Prostě jim to přijde nepochopitelný, že lze nastřílet na tři rany 30 bodů na 100m, nebo na 400m trefit figuru, když oni mají problém trefit na 25 m terč z malorážky, která se chová líp jak leckterá vzduchovka.
Jediný štestí pro takový ,,umělce" je, že se nehodnotí body, ale zásahy v terči. Jet systém na ,,body" tak by ZP neměla polovina lidí.



retep
Příspěvky: 7

Příspěvek#126 » úte 21. črc 2015, 21:22

Ještě se zeptám, nemá někdo číslo na správce do Batelova?
V informacích, které jsem obdržel od Policie je uveden p. Košťák, tel. 723551983 . Avšak číslo už je třetí den nedostupné...
Díky, Peťa.



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#127 » čtv 17. zář 2015, 00:26

Jdu 21.10. držte mi palce.. bobky pracují přesčas :D



Filip82
Příspěvky: 2

Příspěvek#128 » pát 18. zář 2015, 04:02

Zdravím, ohledně zkoušky v Jihlavě... Byl jsem 16.9.. Mělo nás být 24 tuším, nakonec se sešlo 20 uchazečů, většina šla na Cčko. Jedno Dčko a včetně mne tuším ještě 3x EEE já dělal A,B,E.. Komisař pan Tonar. Skvělý přístup, byla i sranda :) někteří nejspíš trochu přípravu podcenili.. 7 lidí neudělalo testy ( nebýt si 100% jistý že to neudělám tak tam snad ani nejdu) zůstalo nás 13 na manipulaci, tu zvládl každý. Bylo nám přesně vysvětleno co se po nás bude požadovat a jakým způsobem.. U všech zbraní předvedeno :) Měl jsem trému to se ví ale přesto jsem to zvládl jako všichni ostatní. Na střelbách v Batelově se šlo nejdříve na pistol aby ti co dělali jen pistol nečekali na Cčkaře. Opět vysvětleno co jak a na jaký povel budeme dělat. Po pár minutách bylo odstříleno a hurá ke stolku pro osvědčení :)
Musím říci že přístup všech byl profesionální až na oněch 7 co nedali test. Možná je to věkem, většinou byli myslím mladší.. A já ve své době dělal testy na autoškolu na 3x :)
Tohle jsem vzal ale vážně a v posledních cca 250 testech jsem neudělal jednou o bod. 70% na 79/79 a sem tam jsem ulitnul když jsem nedočetl do konce a nebo zbrkle při 10 testů po sobě odpověděl blbě. I tak jsem jen jeden pokazil.

Přeji všem co půjdou ten příští termín ať úspěšně složí zkoušky a nemusí opakovat ani jednu část.

PS: sebou mějte 600 Kč pro komisaře a ne každej 1000 kč jako na našich zkouškách, akorát se to zdržovalo :)



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#129 » pát 18. zář 2015, 14:00

Dík za info, hodí se :) poslední týden dělám stabilně 485/485..max sem tam něco uletí kvůli překliku... Bčko jsi dělal taky s pitolí?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#130 » pát 18. zář 2015, 14:04

Pokud nemáš skupinu C a máš skupinu E nebo D, střílíš vždy jen s krátkou kulovou (na A nebo B v tomto případě nezáleží). Manipulace je ovšem možná i z jiných zbraní, které si můžeš na tebou zvolenou skupinu ZP pořídit.



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#131 » pát 18. zář 2015, 14:34

Díky :) dělám B+E, manipulace s puškou se nebojím..s brokovnicí taky ne.. Střelba z dlouhý by byla horší :) ale taky bych to nějak nastřílel..

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#132 » pát 18. zář 2015, 14:40

Dlouhá kulová se používá snad všude jednoznačně malorážka. Neprohloupíš ovšem (jak už tady bylo snad stokrát řečeno), když si zjistíš jaké zbraně budou konkrétně u tvojí zkoušky. Stačí se zeptat na střelnici.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#133 » pát 18. zář 2015, 14:58

Malorazka je uplne v pohode. Sam jsem ji poprve videl na zkousce. Pro jistotu jsem koukal pod ruce kolegovi prede mnou a nic krome kvedlani zaverem tam neni. A co se tyka presnosti, dlouha odpousti mnohem vic chyb



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#134 » ned 20. zář 2015, 23:07

Párkrát jsem střílel z Mosina a k98, takže dlouhou s klikou ovládat umím.. Spíš mám obavy z mé přesnosti :) ode dneška za měsíc se uvidí.. pak hodím info :)



schoteck
Příspěvky: 1

Příspěvek#135 » pon 21. zář 2015, 20:55

Mám prosím dotaz, z jakého typu krátké zbraně se dělá v Jihlavě praktická část zkoušky z manipulace?
Děkuji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů