Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
b52
Příspěvky: 86

Příspěvek#46 » ned 21. bře 2010, 17:02

jo jasně bud tam prosrtrčíš diamantovou řezací šnůru a jedeš ---pomůže i kalibrovaná pískovací pístole s tr 3.5 mm ale to je vo pazoury když to budeš dělat sám vem si fakt pevný rukavice nebo dobrej svěrák = pokud ti tohle zařízení ovšem někdo půjčí nebo atd --ale vše je individuální --někdy pomůže vrtačka a svářečka co2-------asi ve 20% ahoj a nebud smutnej a vylad to já to zkouším už 20 let zatim dobrý

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#47 » ned 21. bře 2010, 17:34

Tak jsem z toho už nějaký zmatený.
Jestli to dobře chápu, tak b52 a pavelkrab mají derrinery GG, které od začátku fungují jak mají. Dále pak kamarád b52 a Black Powder mají deringery , které byly nefunkční a vyřešila to až dodatečná neautorizovaná úprava. Dále pak je tu případ někoho, komu derringer střílý dvě rány najednou.
Abych řekl pravdu, moc se mi nechce tu zbran nějak amatérsky rozvrtávat. S tou diamantovou šnůrou si to sice umím představit, ale moc se mi do toho nechce.
Přeci jen ta zbran není úplně levná a je na ní 4 roky záruka.

Každopádně dík za informaci.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#48 » ned 21. bře 2010, 17:47

polorozpadlýpařez -jsi trochu vedle , čti pořádně, já mám derr. svojí výroby je jich na foru zobrazenejch víc -všechny fungují jak mají pokud mi pošleš svůj e. mail mohu ti přeposlat i hodnocení jiných- kteří je testovali pavelkrab

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#49 » ned 21. bře 2010, 17:52

Aha, omlouvám se, z nějakého tvého příspěvke jsem mylně vyvodil, že kromě derringeru vlastní výroby máš i ten od GG.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#50 » ned 21. bře 2010, 18:33

Konečně jsem doma našel to staré balení Vesuvitu, tak až bude příležitost, tak ještě vyzkouším střelbu s jiným prachem. Pořád si nějak nedokážu vysvětlit ten nepatrný výkon s plnou navážkou prachu, tak trochu ještě doufám, že by mohl být ten prach nějaký špatný.
No a pokud to nevyjde, tak budu muset začít řešit opravu zbraně.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#51 » pon 22. bře 2010, 11:12

Dneska jsem zkusil střelbu s tím starým balením Vesuvitu. Nejprve jsem naládoval obě hlavně s plnou prachovou náplní, ucpávkou a bez střely. Obě šli vystřelit na první zápalky.
Pak jsem naládoval se střelami a horní hlaveň vystřelila na první zápalku, ale malým výkonem a dolní hlaveň se vystřelit vůbec nepodařilo. Opět jsem musel navrtat a vyndat střelu a kanálek byl opět utemovaný prachem.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#52 » pon 22. bře 2010, 11:25

Střela (s ucpávkou, flastrem) musí dosednout na prach, nikoliv být na něj namlácená a udusaná násilím. U křesadlových zbraní se sype prach jen na pánvičku aby plamen prošlehl do hlavně, nikoliv prohořel, zátravka musí zůstat volná.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#53 » pon 24. kvě 2010, 21:13

Můj derringer si udělal výlet k výrobci, výrobce ho velice ochotně zkontroloval a byl shledán v pořádku. Tedy jsem opět vyrazil na střelnici. Před tím jsem pro jistotu kanálky prostříkal Brzdmenem a pečlivě vyčistil. Přes to byla během prvních několika výstřelů skoro polovina ran odpálena až na druhý pokus. Poté se situace zlepšila a během dalších dvaceti ran jednou selhala zápalka a dvakrát zápalka neodpálila prach.
A jak už tady myslím někdo psal, muška je opravdu hodně vysoká a tak na deset metrů to střílí o víc jak 30cm níž.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#54 » pon 24. kvě 2010, 21:34

Aspoň máš z čeho pilovat, kdyby byla nízká to by bylo horší.



cichlasoma
Příspěvky: 14

Příspěvek#55 » sob 19. čer 2010, 22:46

Nevíte prosím, kde lze na netu shlédnout nějaké dvouranné perkusní derringery prodávané v USA (případně jinde ve světě)? Hledám něco za rozumnou cenu, klidně jako stavebnici, četl jsem mnoho tvrzení, že "v Americe, tam je toho spousta", ale zatím jsem našel jen toto: http://www.dixiegunworks.com/product_in ... cts_id=870 . Předem díky.
(Od Greatgun mě odrazují hlavně nevalné zkušenosti řady majitelů a koneckonců bych taky celkem vítal něco levnějšího.)
Naposledy upravil(a) cichlasoma dne ned 20. čer 2010, 04:06, celkem upraveno 1 x.



cichlasoma
Příspěvky: 14

Příspěvek#56 » ned 20. čer 2010, 03:33

Našel jsem ještě tohle http://www.kyimports.com/fmj.htm .
A chci se zeptat - kdo máte zkušenost s PH1403 Twisterem, nebo s F.M.J. Double-Barrel, Black Powder - stalo se Vám někdy, že by vystřelily obě hlavně naráz, jak to leckdo píše o Greatgun?



cichlasoma
Příspěvky: 14

Příspěvek#57 » ned 20. čer 2010, 04:36

Aha, tak omlouvám se, už jsem objevil i toto http://possibleshop.com/pistol-classic-arms-kits.html , je toho opravdu dost...
Nevíte, zda by mi nějaký známý mohl zbraň kategorie D z Ameriky prostě přivést v kufru? Co všechno by musel řešit?

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#58 » ned 20. čer 2010, 08:08

Já bych se dovolil trošku ohradit proti "nevalným" zkušenostem s derringery Great Gun. Černý prach je na obsluhu trošku náročnější, než bezdýmákové zbraně. První série cca 10ti ks u kázala dětskou nemoc - odpalování dvou hlavní najednou, která byla bez řečí a promptně výrobcem opravena. U pozdějších ks byla i zesílena bicí pružina, aby zbran střílela se všemi typy dostupných zápalek. Takže dnes bych se jich vůbec nebál... Pokud se vyskytují jiné potíže, jsou způsobeny spíše neodbornou obsluhou, než vadami zbraně. Spousta černoprachých zbraní "střílí" dolů. Tzn., že mají vysokou mušku, která se dá opilovat. Kdyby to bylo obráceně, bylo by to podstatně horší.



cichlasoma
Příspěvky: 14

Příspěvek#59 » ned 20. čer 2010, 10:15

Hungry: Děkuju moc za odpověď. Jsem laik a odrazovaly mě mj. příběhy ID polorozpadlýpařez, prohlášení ID Black Powder
"Ja to vedel, ja to rikal. Proste DoDo.
Na spodnu komoru su vo vsetkych zle navrtane kanaly, treba to prerobit, ani novy kus nebude mat kanal dobry. Mal som doma 5 kusov, vsetky mali rovnake vady. Dva som vyladil, ostatne isli z baraku.
"
, jakož i ty četné historky o střelbě z obou hlavní současně. Je-li to poslední odstraněno, zas se pro mě GG vrací do hry...
(Vysoká muška, kterou nanejvýš upiluji, mi věru nevadí.)

Každopádně - nemáte někdo zkušenost se SNAKE EYES odsud http://possibleshop.com/pistol-classic-arms-kits.html ?
Co, prosím, znamená ono DD například zde http://www.kyimports.com/fmj.htm u některých typů?
Nevíte, jak je to případně s možností přivézt zbraň kategorie D z USA prostě "v kufru"? Co vše je třeba řešit?
A konečně - nevíte, jak je to s "doživotní zárukou", když od někoho koupím použitý GG se všemi papíry?

Předem dík moc za případné odpovědi. :)
Naposledy upravil(a) cichlasoma dne ned 20. čer 2010, 10:32, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 238

Příspěvek#60 » ned 20. čer 2010, 10:24

K doživotní záruce GG:

http://www.greatgun.eu/index.php?/dozivotni_zaruka

Jako zákazník se registruješ a pak máš onu doživotní záruku na určité díly. Je tam zmíněno i to, že musíš být první majitel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů