Povrchová uprava vs záruka



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#1 » pon 19. říj 2015, 16:39

Mám takový dotaz jak je to když si na nové zbrani necham udelat novou povrchovku CERAKOTE nebo NITRID TITANU ztrácí zbran tim momentem záruku nebo to je bráno jako kdyby se nic nestalo nemate nekdo zkušenost s pripadnou reklamaci po takovemto "zásahu" do zbrane myslim tim např. mechanické poškození ktere neni náskledkem povrchovky např praskly rám atp :?:

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#2 » pon 19. říj 2015, 21:49

Tak nevím přesně. Já si dělal povrchovku vždy na starších zbraních. Podle mne ta povrchovka asi by nebyl problém, ale mohl by nastat při úplný rozborce. Pokud zbraň rozebereš do stavu kompletní rozborky( vytlučení všeh čepů apod.) tak by mohl mít výrobce námitky. jinak pokud s tím máte někdo os. zkušenost tak by mne to taky zajímalo.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#3 » úte 20. říj 2015, 07:06

Výrobce by musel prokázat, že vada byla způsobena zásahem. Je to stejné jako s porušením pečeti na počítači (svého času).

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#4 » úte 20. říj 2015, 11:09

Jojo, toho bych se moc nebál, pokud si necháš přestříkat auto a odejde ti motor, tak toho výrobce taky asi moc nezmůže...samozřejmě pak nemůžeš reklamovat vadu laku (což bys nemohl ani tak, protože by výrobce kontroval běžným opotřebením při nošení). Ještě bych možná použil ekvivalent černého leštění na boty, když ti třeba praskne steh. Prostě to není zásah "do střev" výrobku a nenarušuje to jeho vlastnosti, ani nic jiného. Myslím, že ani klasické rytí do zbraně nesmaže záruku, naopak mi v podnikovce CZUB sám prodejce říkal, že ty vyleštěné CZ75 si lidi přímo kvůli rytí kupujou, tak nepředpokládám, že jim hned po zaplacení řeknou, že jsou bez záruky :) Nakonec, pokud by to nebyli ve zbrojovce schopni opravit, tak by šla stejně do šrotu... :)



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#5 » úte 20. říj 2015, 11:40

Hypoteticky by asi mohli delat problem u povrchovek, ktere vyzaduji teplo (cera-neco nebo jak se to jmenuje)



Ddt737
Příspěvky: 9

Příspěvek#6 » úte 5. pro 2017, 16:33

Ahoj, nevím jestli to patří zrovna sem..
Dnes jsem koupil novou shadow orange, a hlaveň se mi zdá nějaká poškrábaná i uvnitř závěr. Viz foto..ještě jsem ji nečistil a zítra ji mám jít přihlásit na PČR, nebo rovnou reklamovat?
Jsem úplný začátečník, tak se ptám..



Ddt737
Příspěvky: 9

Příspěvek#7 » úte 5. pro 2017, 16:33

Fotky mi nejdou nějak odeslat, ještě to později vyzkouším..



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#8 » úte 5. pro 2017, 17:32

Ahoj, mam Shadow Orange 2016 r.v. Posli mi fotky na mail, pozriem sa na to, ako to vyzera oproti mojmu. Mailovu adresu ti posielam do spravy

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů