Střelecké brýle - pistole

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#61 » úte 20. říj 2015, 23:20

Dnes jsem se to pokousel cistit jarem a horkou vodou asi 5x a rezignoval jsem. Vzdy po vycisteni horkou vodou a jarem je to uplne krasne ciste az do doby nez na tom ta voda uschne. Pak se zacnou objevovat linky cmuh a jak na to sahnu hadrikem (i papirovym kapesnikem ktery je dostatecne jemny) je prusvih, protoze cele cocky zacnou chytat bordel. Za mokra je to pak neucistitelne a se stejnym koncem.

Musim se podivat na nejaky hadrik z mikrovlakna, protoze jsem ho k tomu pribaleny nemel. Dalsi faze cisteni je kladivo, protoze mi fakt dochazi trpelivost :(.

Jinak jestli bude clovek muset kupovat tyhle hadriky http://www.marines-shop.com/bryle/ess-c ... fog-hadrik , tak jsem celkem27,82 zvedavy jak dlouho za ty penize vydrzi. Vsadim se, ze to bude napustene necim jako tohle http://www.vybaveniprouklid.cz/clin-ant ... l/d-71983/ :D.



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#62 » stř 21. říj 2015, 00:35

Pouzivam original hadrik ctvrt roku a zatim dobry. Mozna bych po umyti tim jarem zkusil zornik ihned vysusit cistym bavlnenym kapesnikem. Sorry, ze vlastne furt doporucuji jedno a to same, ale nejak nechapu, kde delas chybu. Sam jsem na cistotu bryli hrozny hnidopich a jak vidim byt jen miniaturni smouhu (a ze ji vidim po kazdem sundani, neb mi oboci zamasti zornik tesne pod obrouckami), tak to drhnu kapesnikem nebo hadrikem jak cvok. Ale mne to jde v pohode...

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#63 » stř 21. říj 2015, 00:42

Bavlneny kapesnik zkusim zitra, diky za tip. Jinak original hadrik bych taky pouzival kdyby mi ho s nim dodali :D, byly tam jen ty "kapsy" - jedna velka a druha mala. Tim se to cistit moc neda.



Frankie
Příspěvky: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » čtv 21. led 2016, 14:44

Magic píše:Bavlneny kapesnik zkusim zitra, diky za tip. Jinak original hadrik bych taky pouzival kdyby mi ho s nim dodali :D, byly tam jen ty "kapsy" - jedna velka a druha mala. Tim se to cistit moc neda.

Osobně bych se podíval na nějaké přípravky pro motorkáře na jejich plexiskla a nebo existují speciální brusné pasty na plast. Renovují se tím třeba světlomety u aut. Určitě něco najdeš. ;)



Mates Picco
Příspěvky: 69

Příspěvek#65 » sob 30. dub 2016, 11:17

Zdravím vás a měl bych dotaz, který tu už jednou padnul, ale bohužel bez odpovědi. Nemáte někdo zkušenost s brýlemi Peltor Maxim Ballistic ? http://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/ ... -Ballistic
Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#66 » sob 30. dub 2016, 13:52

Mám, prostě střelecké brýle, tři zabarvení zorníků - na sluníčko, do interiéru a na slabší světlo, dle mého pocitu se mi jeví bezbatvé i žluté podobně, žádný velký rozdíl nevidím, rozdíl bude asi patrný při mlze. Opticky dobré, bez zkreslení, nepotí se. Pod sluchátka nevadí, dobře sedí, pokud se použije místo postranic pásek, tak docela tlačí a sedí hůře (sjíždějí dle tvaru obličeje), s postranicemi je to o poznání příjemnější. Takže vcelku spokojenost.



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#67 » ned 1. kvě 2016, 10:24

Tohle možná nejsou úplně střelecké brýle, ale s takovou výbavou a cenou nejsou špatné:
http://www.aliexpress.com/item/Cycling-Polarized-Sunglasses-Outdoor-Sports-Bike-Bicycle-Glasses-Goggles-Eyewear-5-lenses/32297371863.html
Tmavý zorník je skutečně polarizovaný, příjemně se nosí, nahoře přiléhají až k čelu, takže zapadlé nábojnice bych se nebál. Neprůstřelné ale nejsou :)
Já si je vybral také proto, že mají vyndavací dioptrickou vložku. Bonusem je pěkné tvrdé pouzdro.
Koupil jsem je ve slevě za necelých 300Kč.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#68 » pon 30. kvě 2016, 17:06

Koupit si bryle od cinanu je hazard se zdravim. Zadna zaruka ze to neni jen obarveny plast.Kdyz si pak nasadite ty tmavy skla tak se vam zornicky roztahnou a je to pak na slunci nekolikanasobne nebezpecnejsi nez kdybyste zadny bryle nemel.



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#69 » pon 30. kvě 2016, 19:33

Kupovat non-střelecké brýle za 300, když slušné ess stojí 1200,-...
V Thajsku Vám za Vaše oči dají 5 tisíc, nechcete?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#70 » pon 30. kvě 2016, 20:15

Moc nechápu, čím jsou ty s přívlastkem "střelecké" tak vyjimečné ??

Prostřelit asi půjdou každé a proti nábojnici ochrání i "běžné ochranné brýle" ...

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#71 » pon 30. kvě 2016, 20:20

Tak moje ESS jdou prostřelit jen obtížně a o nábojnice nejde. Jde o střepiny z roztržené nàbojnice i od kolegy střelce ( vlastní zkušenost a jizva na ruce) a taky proti odraženým střelám od poprů.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#72 » pon 30. kvě 2016, 20:42

Nevěřit vždy tomu, co udává "renomovaný" výrobce. Ale zase si s tím papírem pak můžete stěžovat.... jen nevím kde.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#73 » pon 30. kvě 2016, 20:46

Naštěstí je už místo mě někdo otestoval. Bylo to zajímavé, ale ty klidně zůstaň u brýlích z tržnice. Tvoje oči, tvoje volba.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#74 » pon 30. kvě 2016, 20:47

Já nepoužívám brýle z tržnice. Jen nevěřím ani nevyzkoušené značce. To jsi malinko špatně pochopil.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#75 » pon 30. kvě 2016, 20:53

"Běžné ochranné brýle" se nekupují v tržnici, ale tam, kde prodávají montérky. A nějaký atest a slušného výrobce mají taky. Jen cena je docela jiná ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů