Rána jistoty - doma

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » stř 4. lis 2015, 22:03

Tak zas téma pro odlehčení... :)

Dáváte ránu jistoty, když po příchodu domů ze sebe shodíte zbroj a než jí uklidíte do trezoru? Zatím pouze obecně bez ohledu na to, zda nosíte s nábojem v komoře nebo ne.
A pokud dáváte r.j., kam máte namířeno? Kamkoli nebo třeba do gauče nebo do šatní skříně (pozor-tu ideálně předtím prohlédnout, aby tam nebyl někdo schovaný!) nebo máte doma vybíjecí zařízení/rouru pro ránu jistoty, jako to mají na útvarech zbraňové agendy?



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 4. lis 2015, 22:38

Ahoj ;)

Je to těžko, řekl bych... Zbroják mám 2 měsíce, zbraň zatím nemám, na střelnici sem tam zajdu (aktuálně na Corradu - Ova akce s ČZtou) a rána jistoty doma bude asi velké téma :-D Pokud bych měl doma vybíjet, tak si musím být jistý, že ve zbrani nic není a asi než ránu jistoty bych volil vypuštění kohoutu přez palec.

Pokud je někdo až takový skeptik a chce být skálopevně přesvědčen, tak bych to asi řešil nějak prez školní náboj, nabít jednoho školáka do zásobníku, nabít do komory, promačkat si tu spoušť, přesvědčit se tak, že to opravdu nevystřelí, vydat zásobník, vyhodit školáka, shodit závěr, vypustit kohout přez palec...



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#3 » stř 4. lis 2015, 23:20

Uvažuji si pořídit nějakou rouru k tomuto účelu, ale to do budoucna. Momentálně mířím na knihovnu za kterou je panelová zeď. Takže knížky by to měly snad dost zbrzdit. Když to přes ně projde, určitě ne přes zeď a kdyby se to chtělo odrazit, tak už pochybuji, že by to přes knihovnu prošlo dvakrát.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#4 » stř 4. lis 2015, 23:33

Tak v tomto je krasa jednoduchosti revolvera. Ranu istoty netreba. U pistole - je to doma jedno, pokial si si isty co robis - a pre pripad ze by ta tvoja 100% istota zlyhala, dodrziavas stale bezpecne zaobchadzanie. Takze maximalne skoncis pri opravovani omietky (akvarium a radiator nie su vhodny bezpecny smer) po trochu hlasnejsej rane istoty :D. Kdesi je tu na tu temu vlakno.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#5 » stř 4. lis 2015, 23:48

:) :)

Tak to bylo tak pane inšpektóre:

Přijdu domu, ctěná choť už celá zružovělá v negližé, tak honem že vybiju pištol abychom co nejdříve .., ehm, no znáte, ne?

Tak ten kvér tedy fofrem vyláduju, dám pro sichr i ránu jistoty směrem k šifonéru a on vám z něj vypad úplně nahej chlap. A dočista tuhej ...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#6 » stř 4. lis 2015, 23:51

Myslím, že se to tady řešilo již jinde.
Rána jistoty, za mě, ne !

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 4. lis 2015, 23:57

Mám striker s SA spouští a nosím v komoře, takže při vybíjení ránu jistoty dát musím. I kdybych nemusel, dám jí. Zvyk je zvyk. Akorát jsem se už párkrát nachytal, že ta rána nebyla moc "mířená". Vybíjecí zařízení by měli dávat ke zbrojáku zdarma :-), ale není ani na většině střelnic, jak jsem zjistil, aneb vybij si to kde chceš :-).



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#8 » čtv 5. lis 2015, 00:23

ano dávám a mám výstavní díru v ložnici :lol: :shock:



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#9 » čtv 5. lis 2015, 08:53

To je takový problém kýbl s pískem?

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#10 » čtv 5. lis 2015, 09:06

franta599 : a foto by nebylo? Nejaky poznatky - odrazy a tak?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#11 » čtv 5. lis 2015, 09:38

já si myslím, že rána jistoty je v podstatě to samé jako vyzkoušení funkčnosti zbraně, když zbraň vyčistím a složím, taky si taky někam do "bezpečného" prostoru cvaknu (vnitřní roh zdi - bydlím v cihlovém baráku).... musím být přesvědčený (třeba několikrát), že zbraň je v bezpečném stavu, přece za ni zodpovídám já a já musím vědět co dělám a proč to dělám, teoretické předpoklady nechám ke zkouškám dogmatickým komisařům - všichni takoví určitě nejsou



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#12 » čtv 5. lis 2015, 09:45

Já mám v dílně několik pytlů s omítkou, cementem, lepidlem a pod., takže celkem dobrý bezpečný prostor :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#13 » čtv 5. lis 2015, 09:57

to určitě :lol: ale pořád si myslím, že rána jistoty je takové to poslední "cokdyby", které nakonec můžu i pominout (vypuštění kohoutu) ale měl bych o ní každopádně přemýšlet a nedávat ji zcela automaticky (nakonec to má být mířená rána jistoty)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#14 » čtv 5. lis 2015, 10:19

Ránu jistoty dávám jen na střelnici po ukončení střeby (prázdný zásobník, nebo prostě už jdu domu). Jinak když zbrane cistim a jinak snima manipujuju (vždy bez náboju), tak nekdy jen vypustim, nekdy "cvaknu", mirim nekam do zeme, ale na 110% vím, že se nic nestane. :)



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#15 » čtv 5. lis 2015, 11:16

Ranu jistoty davam vzdy. Proste pokud nechci mit zbran nabitou nabojem v komore, tak si musim byt na 100% presvedceny, ze tam opravdu neni... A pred kazdou ranou jistoty jsem si na 100% jisty, ze mi tam nema co bouchnout... Bohuzel se obcas pristihnu, ze nedavam mirenou ranu jistoty, ale nazdarbuh to cvaknu nekam do mistnosti :(

Odesláno z mého Classic pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů