Kterou další zbraň do budoucna v dnešní vyhrocené době?

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » ned 15. lis 2015, 19:38

Zdravím všechny, kteří to myslejí se svým životem, se svým bezpečím, s bezpečím své rodiny a blízkých vážně v této době a s výhledem na vývoj budoucích událostí - kterou další zbraň byste si pořídili s ohledem na taktiku, možnost nošení (nosit lze i dlouhé!), palebnou sílu atd.
Vlastním .38 Spl Taurus, HK USP 9mm, 1911 .45Auto, Sa 58 7.62x39, Hatsan semiauto 12x76.
Uvažuji o druhé Vz.58. Nebo má cenu jít do koncepce AR 5.56x45 jako druhou semiauto pušku.
Krátkou brokovnici? http://cidpraha.inshop.cz/zbrane/dlouhe ... ItemIdx=13
Nebo spíše doplnit arzenál o odstřelovačku (Tikka supervarmint s optikou) - tu však těžko nosit, že? :lol:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#2 » ned 15. lis 2015, 19:42

kup si latinskoamerický pas a zmiz odsud, když chceš aby to k něčemu bylo



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#3 » ned 15. lis 2015, 19:46

Tam nééé!!! Austrálie!!! Ti ale nepřijímaj... tak... a teď budu za špatnýho: Rusko!

Ale k věci... Já mám Barka9 a "dostatek" zásobníků. Pod kabát se vejde. ;-) No... ale k nošení to vidím návrat k P226 s 2x20 šuplatama.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#4 » ned 15. lis 2015, 19:51

Carloss: pokud to vidíš jako řešení, je mi tě líto.... sorry, měl jsem tě rád :D



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#5 » ned 15. lis 2015, 19:53

Migrace vládne světu... A to nemám na mysli poslední rok, deset, nebo sto, ale co je lidstvo na planetě tak migruje. Ale jestli vidíš jiné lepší alternativy... sem s nimi...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#6 » ned 15. lis 2015, 19:57

těm už je konec, pustili jsme do Evropy to, čemu se celé generace našich předků bránily za cenu velkých obětí nejen na životech....my jsme to díky "demokracii" odpískali bez obětí (ty teprve přijdou a bude jich víc než kdybychom se bránili hned na začátku)



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#7 » ned 15. lis 2015, 20:01

Pak jsem Tvůj komentář nějak nepochopil... Právě, že to vidím podobně, jsem realista... Už jsou tady a zavírání hranic schengenu už nemůže nic zvrátit. Teď víc, než kdy jindy v moderních dějinách, začíná platit: "Chceš-li mír, připravuj se na válku..." Ti moudří to chápu správně, pro ty méně vnímavé: Neznamená to výzvu k válce, ale být připraven na to, že někdo může na nás zaútočit.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#8 » ned 15. lis 2015, 20:22

Panove, zpet k tematu prosim...me osobne by vase navrhy na nejake zajimave kousky, ktere splni ucel a nezrujnujou kapsu, velmi zajimaly! Dik!

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#9 » ned 15. lis 2015, 20:25

Crlosss: si vis pacem , para bellum.... ale to neplatí. pokud už jsi napaden

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#10 » ned 15. lis 2015, 20:27

marcurba: zaminovat zahradu :lol:



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#11 » ned 15. lis 2015, 20:40

Marinakus: To máš naprostou pravdu... Ono už před rokem bylo pozdě... Možná ještě dřív... Jsme opravdu těžce nepřipraveni se aktivně bránit. Proto asi ani nám nezbývá, než migrovat... Je spíš otázkou jak brzo a kam to bude. Ale v tom kam moc míst na světě nevidím.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#12 » ned 15. lis 2015, 20:46

na Sibiř nás kdysi chtěl hnát Hitler... možná za ni budeme ještě vděčni

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#13 » ned 15. lis 2015, 21:37

marinakus píše:kup si latinskoamerický pas a zmiz odsud, když chceš aby to k něčemu bylo

Vím, žes to myslel jako vtip i když možná napůl vážně a tak se na tebe nezlobím :)
Mám tuhle rodnou hroudu rád, mám rád mateřský jazyk (jak krásná je čeština a jak mnoho lidí ji nedoceňuje...), mám rád zdejší luhy a háje, krajinu ... nechtěl bych měnit. To ji radši budu bránit pro sebe, pro rodinu, pro děti, vnoučata a další generace. Hodně patetické? Možná. Když jsme končili v osmdesátejch letech 2 roky ZVS, tenkrát si tu naši "grupu" pozval poslední den na PVSku politruk kpt.Skácel a řekl nám něco ve smyslu " už mi rukama prošlo mnoho supráků (těch,co jdou po dvou letech do civilu), ale s váma bych se nebál jít do války". Tenkrát jsme si každý myslel všelicos, co ta zelená guma a komunista plácá, ale občas si na ta jeho slova vzpomenu...



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#14 » ned 15. lis 2015, 21:46

A co Škorpion 61 S? Dostupná cena střeliva a účinný dostřel delší než u pistole, nízká pořizovací cena..



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#15 » ned 15. lis 2015, 22:03

Taky jsem nad tím uvažoval a viděl bych to tak, že ke jmenovaným zbraním už není moc možností, protože:

1) Připletu se k nějakému teror útoku, použiju nějakou z jmenovaných osobních zbraní, nějaký větší arzenál sebou asi stejně běžně nosit nebudu.

2) V případě, že se to pos..e víc a zvrhne se to do nějaké formy "války", tak nám stejně zákon nedává moc možností pořídit si něco "většího" než ty osobní zbraně (vyjímky teď neberu v potaz).

jamira píše:Nebo spíše doplnit arzenál o odstřelovačku (Tikka supervarmint s optikou) - tu však těžko nosit, že? :lol:


Odstřelovačka není špatný nápad (o jedné nabízené teď sám vážně uvažuju :-) ), sice tu sebou nosit nebudu, bude doma, ALE

Teď po těch útocích všude zvyšujou počty poldů, nasazujou armádu, ale co jsem tak sledoval zprávy, posilujou tu obranu jen ve "městě". Budu terorista s AK, řeknu si do "města" néé, tam je teď moc rušno, co když si skočím někam na sídliště, taky spousta lidí, děti si hrajou na pískovištích, lidi si v klidu choděj mezi paneláky, jsou přeci "doma", tak si s tím AK začnu prostě chodit po sídlišti a sypat to kolem sebe, třeba v takové situaci bude ta odstřelovačka doma k nezaplacení, v klidu ho z bezpečné vzdálenosti smáznu a zachráním dost lidí ... já vím, přeháním to s fantazírováním, tohle se nikdy nestane (nechodil nějak takhle tenkrát Harman na Slovensku?)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů