Který Glock ???

Glock a spol.


4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#31 » ned 9. srp 2015, 14:30

G43 se s podobnými problémy, jako G26 ve 4gen, zatím nepotýká? Máte-li už někdo zkušenost... Bude se dělat pro G43 i zásobník s botkou s větší kapacitou? To mi dělá při výběru vrásky...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#32 » ned 9. srp 2015, 15:38

BB psal : Minulý týden byla v ČB předváděčka MPI. Půjčil jsem si G26 a G43. (mám jasno že chci luger). G43 vyhrála na celé čáře, snad jen ta nižší kapacita. Je plochá, lehčí, lépe se mi držela -43 jsem měl s botkou, 26 bez. střelba z 26 mi byla nepohodlná a celkem to i bolelo do prstů. S 43 jsem nastřílel výrazně lépe - střílel jsem na 15,20,25m obouruč i jednoruč a ve všech případech jsem se přiklonil k 43. Snad jen až půjde nastavit síla spouště, tak bych ji chtěl malinko snížit. 26 mi absolutně nesedla do ruky. Na nošení je pro mě 26 to samé co 19 jen se z toho blbě střílí :). Až našetřím mám jasno v 43. Nyní denně nenosím, neb na tahání fullSize nemám postavu :)
... to by měla být odpověď, chce to víc číst a až potom se ptát



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#33 » ned 9. srp 2015, 16:22

Je to 3 měsíce starý příspěvek, přičemž předpokládám, že u novinky to je dost dlouhá doba na to, aby se objevily nové informace.
Popisuje velmi hezky dojmy, přičemž si také stěžuje na kapacitu a spoušť. O tom, zda výrobce plánuje zavést do výroby i zásobníky s větší kapacitou tam zmínku nevidím. A dále vzhledem k tomu, že ji jen zkoušel, tak nebude mít dostatečné porovnání k 26, jako někdo, kdo ji už může nějakou dobu mít...
Takže se omlouvám, ale za mým dotazem si stále stojím ;-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#34 » ned 9. srp 2015, 17:30

Sorry, zřejmě jsem špatně pochopil tak, že se ptáš pouze na zásobník s botkou.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#35 » čtv 13. srp 2015, 05:19

Kapacita na nošení (pro mne) není problém, díky ní je pistole skladná, co mne mrzí je, že zásobníky s botkou nejsou +1. Nevím o tom, že by fabrika plánovala v dohledné době novou variantu zásobníků, nicméně ve Státech se dá botka +1 koupit a myslím, že je jen otázkou času, kdy výrobci jako Pierce začnou lifrovat podobné zásobníky ve velkém i v Evropě (i kdyby se sama fabrika nerozhoupala). Spoušť. To je kapitola sama pro sebe. Nepřijde mi výrazně horší než u ostatních Gé (třeba u G42 mi přišla o dost horší tím, že je hladká), nicméně to není pochvala. Jsem dlouhodobě zmlsanej SA z XSE, takže prostě GLOCK má kopytózní spoušť (ovšem nikterak nevybočující z řady s konkurencí) - už jsou k dispozici u dovozce dvoukilové stojiny pro jejich poladění (konkrétně na G43). Ke spolehlivosti G43 nemohu nic moc říci, mám s pistolí nastříleno jen pár set ran (bez závad). O problémech se kterými se potýká(la) 4Gen jen tolik, že zásadnějším problémem byla především sestava vratné pružiny (GLOCK je měnil), ovšem G26 obdobnou skládačku má odjaktěživa, takže tenhle problém se konkrétně tomuto typu ve významné míře v podstatě vyhnul (oproti jiným typům). Co vím, tak se měnily i nějaké domečky spouště, nicméně v menší míře. Ovšem dá se říci, že tu píšu o historii, "dětské" nemoci 4Gen by se již neměly nikterak dotknout majitele nově prodané zbraně. Jinak na D-fensův článek mám svůj názor a rozhodně není lichotivej k jeho autorovi :-D
K úchopu - je doopravdy potřeba si vyzkoušet, co komu vyhovuje. Já třeba poměrně pečlivě porovnával G42 a G43 a líp mi sedla (včetně střelby samozřejmě) G43, u některých je to přesně naopak. Úchop se nedá takřka srovnat s G26, která je de facto osekanou G19 a s botkou zásobníku má takřka identický úchop jako G19.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#36 » čtv 13. srp 2015, 08:52

Mně se líp drží G43 (dejme tomu o 10-20%), ale mnohem hůř střílí (třeba o 40%) - skákalo mi to z rukou.
G42 se proti tomu moc nehne, vč. střelby jednoruč.

Poměřoval jsem G43 s botkou a G42 s Pierce gripem (něco jako botka na malíček).
Teď jsem nainstaloval lehčí stojnu, ale je třeba jí poleštit, v základu je to šílená kostrbatice.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#37 » čtv 13. srp 2015, 15:14

To je přesně co jsem psal, holt každej má jinou pařátu :-) A jinak ano dvoukilová stojina je lehce hrbatá, resp. byla :-D

Uživatelský avatar
alfik
Příspěvky: 8

Příspěvek#38 » ned 22. lis 2015, 09:04

Zdravím,mám možnost koupit g19 3gen.za slušnou cenu s trit.m. Rok výroby ale je2013.. nebo raději gen4?



JURIN72
Příspěvky: 21

Příspěvek#39 » ned 22. lis 2015, 10:25

A proč bys ho nekoupil,jestli vypadá dobře.Myslíš si,že se jako zkazil,když je dva roky starý a má prošlou dobu trvanlivosti?To nejsou banány.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » ned 22. lis 2015, 19:07

Výhoda gen.4 je lepší zdrsnění rukojeti, výměnné hřbety a větší tlačítko záchytu zásobníku. Pokud ti ale vyhovuje úchop, nic nezkazíš ani starším modelem. Asi bych ale nekupoval bez vyzkoušení na střelnici - některé pistole trpěly vyhazováním nábojnic na hlavu střelce (stačí hledat Glock BTF) a celkově zhoršenou spolehlivostí. To se týká jak ranných gen4, tak některých gen3 po roce 2010.



mph1
Příspěvky: 41

Příspěvek#41 » pon 23. lis 2015, 13:35

Pokud vim, gen4 ma upravenou vartnou pruzinu, pry to zvysilo spolehlivost zbrane. Nevim, nemam, jak jsem koupil, tak prodavam.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » pon 23. lis 2015, 16:01

Skládaná vratná pružina měla prodloužit servisní interval k výměně a taky pozitivně ovlivnit chování zbraně při výstřelu (zejména druhé tvrzení není moc prokazatelné - i Glockaři tvrdí, že střílí stejně). Právě příliš vratná pružina v kombinaci s novým MIM vytahovačem a jinak tvarovaným vyhazovačem (336) dělala problémy. Později Glock (snad) vše v tichosti napravil.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#43 » pon 23. lis 2015, 18:39

prave ze neni stejna, klade vetsi odpor, hlavne v prvnich nekolika stech vystrelech a tim vic se projevuje limbwrist, a spatny vyhoz u slabych navazek... mam gen4 2013 prosinec a zadnej problem

Uživatelský avatar
alfik
Příspěvky: 8

Příspěvek#44 » ned 29. lis 2015, 16:01

Zdravím,zak včera jsem zkoušel G 19,26,43 vše gen.3
Docela tvrdá spoušt.Zvažuju na nošení i občasnou střelbu tak 1tydně...
Dost váhám zda jít do Gečka nebo cz 07,nebo compacta.CZ "mě osobně" sedí o dost líp v ruce.
Střílel jsem 10,20 metru na obranu se střílat dá ze Všech ale na delší střelbu...
Celkem dře do ruky.Možná gumova páska aby to bylo lepší.
Fakt že gen 4 má to vroubkovaní pocitově jemnějsí.
uvidíme...třeba zvážit.Obojí by bylo ale asi hezké :-)



rrob
Příspěvky: 8

Příspěvek#45 » ned 29. lis 2015, 18:53

Zdraví, řeším podobné dilema G19 vs P-07. Měl jsem v ruce G19 3gen, ale to vroubkování mi absolutně nesedí na prsty. Než někde potkám 4gen prosím někoho, kdo může srovnat - pomůže ten zvětšený grip na 4gen nebo je to pořád stejně nešikovné jako u 3gen? díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů