Střelba ve Vysokém Mýtě

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#91 » pát 20. lis 2015, 18:41

bohužel precedentní právo u nás neexistuje

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#92 » čtv 26. lis 2015, 10:28

iloveguns píše:Je to výstraha pro všechny rádoby ochranky, aby si dobře uvědomili, co je jejich úkolem.

Byt souhlasim s tim, ze by si to ochranka mela uvedomit, absolutne odmitam toto jako oduvodneni rozsudku (asi to tak nebylo Tebou mineno).

Melo by byt posuzovano (a nejspis i bylo) pravo obvineneho na obranu.
Rozhodne ne vyvinit ho "jako trest" ochrance.

Stejne tak nesouhlasim s exemplarnimi tresty, aby "naucily verejnost", co je jiz neakceptovatelne.
Viz treba zapalna flaska do okna, popalene dite a nejakych 25let - ale nechci odbihat od tematu.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#93 » čtv 26. lis 2015, 11:16

Samozřejmě, šlo zejména o právo obviněného na obranu. Upozornění pro ochranky, aby si zejména hleděly ochrany svěřeného objektu a nedopouštěly se útoků na osoby, které se od objektu vzdalují, aniž by něco z objektu odcizily, je jen vedlejší produkt předmětného rozsudku.



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#94 » čtv 26. lis 2015, 13:40

marinakus píše:bohužel precedentní právo u nás neexistuje


Jj, vim. Ale presto by asi za hodne podobnou situaci nemely byt rozsudky tak diametralne odlisne, jako kdyz si soudci pujcuji kostky z Dracaku... :?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#95 » čtv 26. lis 2015, 14:13

to s tebou naprosto souhlasím, bohužel právně závazné jsou pouze nálezy ústavního soudu, jinak si každý soudce vykládá zákon, jak sám uzná za vhodné



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#96 » čtv 26. lis 2015, 16:37

marinakus, asi jsi myslel na Nejvyšší soud a napsal Ústavní, ne? ;)
Jinak ať si o této kauze myslím svoje, tak za výsledek jsem rád a jsem rád, že soudce v oddůvodnění mimo jiné řekl, že obrana ze své podstaty musí být silnější než útok.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#97 » čtv 26. lis 2015, 17:24

nene, napsal jsem to správně.... zatímco nález Ústavního soudu je v podstatě judikaturou, rozsudek Nejvyššího soudu se vztahuje pouze na daný konkrétní případ... pokud nemám pravdu, budu rád, když mě nějaký právník opraví



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#98 » čtv 26. lis 2015, 17:34

Aha, tak to netuším. Jsem jen prostý flyboy, práva jsem fakt nestudoval ;)



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#99 » pát 15. dub 2016, 21:21




Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#100 » pát 15. dub 2016, 21:51

Jsem mimo domov, takže se nemůžu podívat do učebnice, ale zkusím zodpovědět z hlavy. Nálezy Ústavního soudu jsou tzv. negativním pramenem práva. Rozhoduje se jim o neplatnosti pramenů práva různé úrovně tj. nařízení, vyhlášek zákonů a konkretních rozhodnutí pokud jsou v rozporu s Ústavou. Pokud jde o Nejvyšší soud, každoročně vychází sbírka jeho rozhodnutí za účelem sjednocení judikatury. Nemají sice na rozdíl od precedentu v anglosaském právu statut abstraktního právního aktu, ale pouze konkretního rozhodnutí v určité věci, nicméně slouží jako doporučení pro nižší instance jak rozhodovat v té či oné věci...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#101 » sob 16. dub 2016, 17:02

Chip to napsal spravne. Marinakus: pozor judikat=rozsudek. Neznamena to neco vic.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#102 » pát 10. čer 2016, 12:47

Pokračování... http://hradecky.denik.cz/zlociny-a-soud ... 60610.html
chtělo by to však spis, ne plky novinářů



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#103 » úte 22. lis 2016, 16:39

http://zpravy.idnes.cz/odvolaci-soud-s- ... _krimi_cen
A teď se v tom vyznejte. To je posloupnost, zprvu nutná obrana, pak podmínka a nyní patnáct let. Asi narazil na antigun soudce. Jsem zvědav co přinese dovolání.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#104 » úte 22. lis 2016, 16:58

Spíš střelil toho nesprávného s vlivnými příbuznými. Ale kdo u toho nebyl, nemůže hodnotit. To mohou jen rúzné soudy rúznými rozhodnutími. Pak použijte zbraň.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#105 » úte 22. lis 2016, 17:32

Střelit někoho zblízka do hlavy když je pode mnou mi moc jako sebeobrana nepřijde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů