Který Glock ???

Glock a spol.
Uživatelský avatar
miguel.cz
Příspěvky: 9

Příspěvek#46 » ned 29. lis 2015, 19:59

V případě podobných dilemat můžu doporučit různé akce na zkoušení zbraní. Já jsem byl ve střeleckém servise (Černý Most). Člověk si tam mohl osahat co se mu zlíbylo a pokud počítal, že si tam nějakou zbraň posléze koupí, bylo to zadarmo. Dojmy z podobného výběru jsou taky zde: http://www.bombarda.cz/prvni-pistole/

Uživatelský avatar
alfik
Příspěvky: 8

Příspěvek#47 » čtv 3. pro 2015, 07:52

Tak vcera rozhodnuto...
Vyhrala u me G19 gen.3
CZ P07 promine,cas ukaze...

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#48 » ned 6. pro 2015, 01:11

alfik píše:Tak vcera rozhodnuto...
Vyhrala u me G19 gen.3
CZ P07 promine,cas ukaze...

Zajímalo by mne, proč vyhrála ta G 19? Já se právě také rozhoduji, jestli G 19 nebo CZ P-07. Zpočátku jsem byl jednoznačně rozhodnutý pro P-07, protože mi naprosto dokonale sedla do ruky a připadal jsem si, jako by byla vyrobena přímo pro mne, ale čím víc čtu, tím víc jsem zviklán... Podle toho, co mám načteno, je údajně Glock mnohem kvalitnější a zatímco CZ udává životnost svých pistolí v řádu 15-20.000 výstřelů, u Glocku je to prý až 10x více... a vzhledem k tomu, že chci pistoli nejen nosit, ale z ní i pravidelně střílet a trénovat, abych byl schopen ji v případě potřeby účinně použít je toto pro mne poměrně silný argument pro Glocka, Proto mne zajímá, jaké důvody jsi měl ke svému rozhodnutí ty.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#49 » ned 6. pro 2015, 13:41

U mě to bylo z důvodu poměru kvalita/cena. A ať se to někomu líbí nebo ne, tak ten ošklivej Glock z toho prostě vychází daleko lépe.

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#50 » ned 6. pro 2015, 15:08

to wigum: Ano, tomu rozumím. Podle recenzí, které jsem na Glock zatím četl, vydrží tyto pistole 10x více výstřelů než ČZ... což mi přijde jako opravdu hodně velký rozdíl. Navíc jsem četl ne příliš pozitivní hodnocení přístupu ČZ k reklamacím, k záručnímu i pozáručnímu servisu a celkově k českému zákazníkovi... Bohužel, vlastní zkušenosti zatím nemám, tak se snažím ptát a získávat názory od ostatních. Než se ale definitivně rozhodnu, chci si určitě pistoli vyzkoušet. Glock jsem zatím v ruce neměl, naopak CZ P-07 mi sedí jako ulitá.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » ned 6. pro 2015, 18:23

Až tak extrémní rozdíl v životnosti Glocku vs CZ není. Jde spíš o to, že obzvlášť starší výrobky CZ mají nevyrovnanou kvalitu. Co jsem viděl CZ P-07, vypadaly už docela k světu.

Ale zpátky ke Glocku - jejich největší výhoda spočívá v masovém rozšíření. To znamená ověřenou spolehlivost a dostupnost spousty doplňků, dílů nebo pouzder. G19 je etalon, se kterým spousta odborníků porovnává ostatní pistole (služebního typu).

Existují zbraně této kategorie, se kterými se střílí snadněji a vydrží stejnou zátěž? Ale jistě, některé dokonce jsou dokonce i velmi spolehlivé. Jsou ale často dražší a je řádově složitější cokoliv na ně sehnat. Pouzdrem a mířidly počínaje, přes cenu zásobníků až po dlouhodobou dostupnost pružin a různých drobných dílů (protože i na sebelepší pistoli časem něco odejde, pokud s ní dost střílíte).

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#52 » ned 6. pro 2015, 22:39

to johnnyjak: A právě proto jsem psal poměr kvalita/cena. Jsou pochopitelně stejně kvalitní ( i kvalitnější) zbraně, ale v trochu jiné cenové hladině.



inox
Příspěvky: 4

Příspěvek#53 » čtv 10. pro 2015, 14:44

ahoj, chtěl bych koupit svojí první pistoli, s pistolí chci střílet na střelnici, trenovat a i ji nosit v pouzdře na opasku pro skryté nošení. u 23tky se mi libi veliký zastav. ucinek, ale vyssi cena munice. 19tka zas levnejsi munice ale horsi zastav. ucinek....jak je to s presnosti ? ktera raze je presnejsi ? 40tka určitě vice kope, co je lepší volba pro zacatek ? popr bych poprosil o odkaz na neake pouzdro, ktere neprekazi a je kvalitni. moc děkuji chlapi :mrgreen:

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#54 » čtv 10. pro 2015, 15:30

Zastavovaci ucinek u pistolovych naboju je mytus ;-). Jestli se ti chce platit 8 a vice Kc za ranu, tak si kup klidne i 10 mm Auto a stejne to zadny efekt neprinese. Ne nadarmo se FBI vratila zpatky k 9 mm Luger pred par tydny. 40 S&W akorat opotrebovavaji zbran, protoze to je vysokotlaky naboj a malokdo je s tim schopny strilet stejne rychle a presne jak s 9 mm a ucinek na cil je naprosto stejny s devitkou. Nekdy to funguje a nekdy to jaksik nefunguje. Nekdy utocnik zemre okamzite po jedinem zasahu 7,65 Br a nekdy prezije pet 45 ACP expanznich v hrudniku dost dlouho na to, aby obrance stihl odkraglovat. Takovych pripadu jsou znamy mraky. O zastavovacim ucinku se jde bavit u 308 Winchester nebo slugu v 12/76 brokarne, ale ne u pistolek. Jeste tak 500 S&W Magnum nebo 454 Casull maji zastavovaci ucinek :-). Kup si devitku a usetrene penize radeji prostrilej, supr zastavovaci ucinek ti bude k nicemu, kdyz netrefis ani vrata od stodoly. Rozdily u beznych pistolovych razi jsou minimalni jak v penetraci, tak v expanzi strel.

http://www.luckygunner.com/labs/self-de ... tic-tests/

Ono 8800 Kc za tisic naboju 40 SW nebo 4200 za devitky (Alsa Pro) je dost citelny rozdil bych rekl.
Pravdepodobnost, ze to budes muset pouzit je docela mala a pote pravdepodobnost, ze to uspesne stihnes pouzit je jeste mensi, tudiz investice do 40 SW ci cehokoliv drazsiho je naprosto a zcela zbytecna.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#55 » čtv 10. pro 2015, 15:33

Obrázek

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#56 » čtv 10. pro 2015, 15:45

Téma je "Který Glock" , terminální balistika se řeší jinde.



inox
Příspěvky: 4

Příspěvek#57 » čtv 10. pro 2015, 23:23

děkuji za odpoved, pujdu do 19nactky.



rrob
Příspěvky: 8

Příspěvek#58 » pát 11. pro 2015, 21:24

Dnes jsem si na střelnici porovnával G19gen3 vs CZ P-07 a Glock mě hodně zklamal: ruku mám myslím normální (výška +-185cm), ale G19 byl tak maličký, že jsem měl spoušť mezi 2. a 3. článkem prstu; G se tak nedal asi pořádně držet a pocitově pak kopal a štípal mnohem víc než P-07. V natahování ale jednoznačně vede. I když grip na gen4 by držení mohl trochu pomoct, pochybuju, že by mi to stačilo. Takže G19 je bohužel pro mě ze hry venku.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » pát 11. pro 2015, 22:14

Donedávna jsem si myslel, že "slidebite" od Glocku je problém lidí s tlustýma rukama :mrgreen: . Tohle mi udělala půjčená G19 (gen4) po pouhých 70 ranách. Ale je fakt, že jsem zvyklý pistoli držet co nejvýš a některý ze hřbetů s bobřím ocasem, by nepříjemné odřenině asi uměl zabránit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#60 » pát 11. pro 2015, 22:34

Ja mam teda 200 cm a peknych 115 kilo a glock mi sedi celkem v pohode...s bobrakem a L-gripem v pohode. Ta rukojet nebude nikdy tak siroka, abych dosahl na spoust primo poslednim clankem ukazovacku, takze pro nase tlapy je to potreba natrenovat, tot vse. (Mam G17 4gen)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ptrbndr a 11 hostů