Revalifikace puškař

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#1 » sob 26. pro 2015, 12:25

Zdravím, nedělal někdo z vás dálkově rekvalifikační studium puškař v UB? Hodlám se přihlásit a uvítal bych nějaké praktické poznatky.

Pokud podobné téma zde již existuje tak so omlouvám ale nic jsem nenašel.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » sob 26. pro 2015, 16:06

Co potřebuješ vědět?

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#3 » sob 26. pro 2015, 17:39

Vcelku by mne zajímalo jak celé studium probíhá. Taky jsem četl ,že se dělá ročníková práce , buď perkus nebo flobertka .Tak jestli je to podle konkrétních výkresů , nebo jestli je to na fantazii studenta. A zda se musí dělat jenom ve škole , nebo zda se dá dělat i doma.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » ned 27. pro 2015, 01:23

tohle jsi asi četl: http://www.strelci.com/?p=483. Práce se dělá se podle výkresů s tím, že se kreativitě meze nekladou. Můžeš dělat kde chceš, ale praxi ve škole si musíš odbýt, nelze přijít s tím, že máš hotovo. Jen poznámka: absolvování školy, včetně úspěšného zakončení neznamená, že dostaneš koncesi. Ta je podmíněna VŠ, praxi nebo garantem. Pokud máš něco z toho (samozřejmě v oboru) tak tu školu nepotřebuješ.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#5 » ned 27. pro 2015, 08:33

Dík. Mám odpovědnýho zástupce v zásobě, takže koncesi bych mohl mít třeba zítra. Tu školu si chci udělat kvůli sobě ,protože si myslím ,že se tam dá naučit spoustu užitečných věcí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6 » ned 27. pro 2015, 09:42

Odborného zástupce budeš potřebovat stejně. Pokud splňuješ podmínky živnostenského zákona co do vzdělání v oboru (VŠ to být nutně nemusí), tak na potřebnou dobu praxe (délka opět dle stupně vzdělání v oboru) než bys mohl podnikat samostatně. Pokud bys tento bod nesplňoval, tak v podstatě napořád, dokud bys chtěl živnost provozovat. Jinak bys potřebnou dobu praxe musel někde získat jako zaměstnanec. Po rekvalifikaci je potřebná doba praxe 4 roky.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » pon 28. pro 2015, 08:58

Tu VŠ jsem měl na mysli jen jako jednu z možností jak se dostat ke koncesi. V samotné škole se nenaučíš nic co by jsi jako vyučený strojař už dávno neměl vědět. Teorie je velmi obecná. Knížky a skripta si můžeš koupit na sekterariátu školy. Za nejzajímavější považuji asi možnost dostat se do provozu zbrojovky a vidět výrobu v reálu.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#8 » pon 28. pro 2015, 09:10

Tak já až tak strojař nejsem ,ale soustruh , frézka atd mi cizí nejsou. A pokud si ten výučák udělám ,tak toho zástupce budu potřebovat jen 4 roky.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#9 » pon 28. pro 2015, 09:18

Jde o to, jestli splnujes podminky prijeti do toho dalkoveho studia v CZUB z hlediska jimi pozadovaneho predchoziho vzdelani.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » pon 28. pro 2015, 11:10

jj, podmínkou přijetí je min. vyučení v oboru který zaručuje znalosti kovoobrábění - obráběč kovů, nástrojář apod.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#11 » stř 28. čer 2017, 08:21

Tak minulou středu jsem se úspěšně dálkově vyučil puškařem :shock: . Celkem mně překvapilo jaký je o tu rekvalifikaci zájem. Tři skupiny po 12 lideech.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#12 » stř 28. čer 2017, 08:43

Mohl bys pro zajímavost sepsat co to obnáší? Časová náročnost (praxe i studia), znalostní předpoklady atd. Z akreditace předmětu si toho člověk moc nepřečte...

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#13 » stř 28. čer 2017, 10:01

Jezdí se tam 1xměsíčně na 3 dny po dobu 10. měsíců . Náročný to až tak není. V lednu se dělají rozdílový zkoušky , čeština, matika, fyzika a jazyk-učivo základky
pondělí a úterý jsou dopoledne dílny ,odpoledne výuka(někdy i do 17,hod :lol: )- konstrukce zbraní,materiály, balistika...
Ve středu výuka nebo exkurze ve zbrojovce.Pokud máš důvod a omluvíš se tak se nic neděje. po celou dobu děláš ročníkovou práci. My jsme dělali derringera(později dám fotky) . Na práci můžeš dělat i doma a odevzdat ji musíš před zkouškama ,jinak tě ke zkouškám nepřipustí. ( od nás to dali všichni ,ale z druhý skupiny jeden neodevzdal a jde v září :D )
Poslední 3 dny jsou závěrečný zkoušky. V pondělí ráno písemná( test ze ZOZ a jedno téma kde je obsažena konstrukce zbraní,strojařina , povrchovky atd.) Nic složitýho jsou na to 4 hodiny. Odpoledne a v úterý ráno praktická. My jsme dostali odlitek lučíku, ten jsme museli doobrobit a komplet vypilovat spoušť podle výkresu. Tady se hodnotí i dodržení rozměrů. Praktická se dělá pouze ručně, pilník,pilka,... Jedinej stroj je vrtačka na svrtání lučíku a spouště.
Ve středu ráno teoretická. Namátkově si vybereš jednu ze 30. otázek a mluvíš před komisí, předseda je z jiné školy.
Za odměnu dostaneš výuční list, potvrzení o rekvalifikaci,vysvědčení a potvrzení roční praxe v oboru puškař.
Jak jsem psal náročný to není a pokud se na to úplně nevybodneš tak to uděláš.
Finance- škola 19800Kč . Ubytování 275Kč/noc, + jídlo + hospoda :lol:
Pokud o tom uvažuješ , podej si přihlášku koncem roku nejdýl v lednu. Ptal jsem se jak to je s příštím rokem a museli několi lidí z důvodu kapacity odmítnout.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#14 » stř 28. čer 2017, 10:52

Já nemám předpoklady - jsem kancelářská krysa a nemám odpovídající školu, co požadujou pro přijetí do programu. Ale zajímaly mě detaily, třeba se jednou situace změní a tohle by mě samozřejmě bavilo :)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#15 » stř 28. čer 2017, 20:30

scorpions.cz píše:Tak minulou středu jsem se úspěšně dálkově vyučil puškařem :shock: . Celkem mně překvapilo jaký je o tu rekvalifikaci zájem. Tři skupiny po 12 lideech.

Gratulace :clap: :thumbup:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BerryJ, nn, Redsnake a 15 hostů