Volba při nákupu krátké malorážky

Krátké zbraně .22LR


Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#151 » ned 4. říj 2015, 23:11

Většina je šunt.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#152 » pon 5. říj 2015, 11:39

kolemjdoucí píše:Za mě pistolet Margolina. Když zbraň, tak ať umí střílet desítky. A v tomhle případě je cena více než příznivá.


Přesně tak, tady opravdu platí za málo peněz hodně muziky. Ještě byl zajímavý český Grand revolver ve .22, taky moc příjemná zbraň i když je pravda, že cenou se "margolíně" trošku vzdálil :-)



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#153 » ned 17. led 2016, 19:27

Takže mi z toho vychází buď hezkou, nebo funkční :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#154 » ned 17. led 2016, 19:42

Čop : Není pravda, Margolina není hnusná a funkční je až moc stejně jako BERETTA 70/71, ikdyž to je úplně jiná kategorie a Ruger MK 3 nebo 4 je zbraň podle mě dokonce krásná a navíc funkční a superpřesná. Záleží na tom, jakou kategorii upřednostňuješ.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#155 » ned 17. led 2016, 20:06

Já jdu 23.2. na zkoušky. Poté bude v ráži 9 Luger jedna krásná nová P-07. A k ní bych rád něco za rozumnou cenu, s levným střelivem, funkčního a pokud možno hezkýho. Tak stejně jako studuju vlákno o zkouškách (díky), tak zvažuju, co pořídit. Nemám ambice na nějaký sportovní akce, nebo na trefování mouchy do oka. Spíš mi jde o nějaký nástřel, trénink míření, získání automatismů a tak. Plechovky, terče, prostě nastřílet nějaký množství, abych dostal do ruky ty správný návyky. Více lidí mi radí pořídit k devítce taky .22 na "hraní" na střelnici s levnějším provozem. Líbí se mi Mosquito, ale obecně je posuzováno naprosto negativně. Takže něco jiného...



Bax
Příspěvky: 42

Příspěvek#156 » ned 17. led 2016, 23:02

Byl jsem v podobné situaci a zvolil jsem Berettu 71 :)



Pejrak
Příspěvky: 5

Příspěvek#157 » stř 20. led 2016, 14:18

Já jsem taky ulítlý na malorážky. Taky jsem začínal s margolinou a nemůžu na ní říct ani kousek křivého slova, ale rád zkouším něco nového a tak jsem postupně vyzkoušel revolver holek a tanfoglio, berettu 71, drulov 75 a pavlíčka a teď se bavím s rugerem mk 2 a taurusem 94. :D
Moje.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#158 » stř 20. led 2016, 14:39

> Čop: Až budeš mít ZOZ úspěšně za sebou, doporučuji postupovat obráceně. Nejdříve pořídit nějakou ojetinu, třeba Berettu 71 v ráži .22LR. Jednak je to nenáročná zbraň, levné krmivo, malá, lehká a tedy i vhodná na začátek na nošení. Až po nějaké době a načerpaných zkušenostech bych utrácel přes desítku za nové zbraně.



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#159 » stř 20. led 2016, 17:58

Souhlas s Romanem, i když ta ojetina nemusí být zrovna malorážka. Prostě nějakou použitou za dobrou cenu, třeba nějakou postarší ČZ75, když už to musí být v ráži Parabellum. A ten rozdíl prostřílet.
Pokud chci levnou, kvalitní, poctivou a i přesnou a spolehlivou malorážkovou pistoli do začátku s velmi levnými náklady na střelbu, tak potvrzuji, že B 71 je dobrá volba. Tu pistoli neustřílíš a navíc na nošení je optimální, když občas jdu a mám potřebu mít s sebou kvér, tak moje devítka leží v trezoru a beru si Berettu.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#160 » stř 20. led 2016, 21:34

22 LR, dnes již jedině revolver, vystřelí prostě úplně všechno.



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#161 » čtv 21. led 2016, 17:37

to je potom otázka vkusu každého soudruha. Já jsem třeba ulítlej na pistole revolvery nemám rád. A je to pouze v mojí hlavě, neexistuje pro to rozumné opodstatnění. Koneckonců revolver je spolehlivější oproti pistoli v každé ráži...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#162 » sob 23. led 2016, 22:16

Nejde o to, na co je člověk ulítlej, jde o praxi a zkušenost.
Měl jsem pět pistloli a mám jenom dvě a revolver jeden, v této ráži.
Revolver je téměř stoprocentní. Nedovedu si představit nosit pistoli v ráři 22 LR na obranu.
Ale pouze můj názor, každý může mít co chce.



keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#163 » ned 14. úno 2016, 19:12

Ahoj, rád bych si pořídíl svojí první zbraň a kvůli ceně uvažuji začít u malorážky. Tak aby člověk po zkouškách nevyšel ze cviku než našetřím na něco většího :). Zaujala mě Berretka 70/71, to je v poměru cena / výkon asi nejlepší volba je tomu tak? Chci jí hlavně for fun na střelnici a získání "návyků" se zbraní.



Bax
Příspěvky: 42

Příspěvek#164 » ned 14. úno 2016, 20:33

V rámci ceny nenajdeš nic s lepším poměrem cena/užitná hodnota. Mrkni sem:

viewtopic.php?f=26&t=191

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#165 » pon 15. úno 2016, 11:35

>keram: s Berettou 71 ve slušném stavu určitě neuděláš chybu. Sice to nejsou žádné leštěnky, ale za ty peníze (svou jsem kupoval v Plumlově za 2.6k) je to skoro povinnost. Navíc, za uplynulou sezónu s klasickým SB Standard za 1,40 Kč jsem nezaznamenal jedinou zádržku. A btw, dá se nosit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů