Střelba slepým náboji

Původní i klony


Princi
Příspěvky: 11

Příspěvek#1 » ned 24. led 2016, 15:34

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda-li někdo neví, kde sehnat hlaveň pro střelbu slepými náboji, nebo zda-li naše legislativa umožňuje nechat si vyrobit (u puškaře) popř. poupravit nějakou jinou hlaveň, která by se používala ke střelbe pouze slepými náboji tak, aby zbraň přebíjela. Díky :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#2 » ned 24. led 2016, 17:53

Taková hlaveň je v každé plynovce a v expanzních zbraních.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#3 » ned 24. led 2016, 18:21

Nabízí se i otázka jaké "slepé" náboje pro použití v ostrých zbraních jsou schválené k civilnímu použití. Pokud jde o SA58 nebo AK47 či AK74, vše používá jen plynové nástavce na ostrou hlaveň. Bylo by třeba dotaz konkretizovat. Pokud ti jde o náboje typu Knall, je otázka bezpředmětná ale to bys ji asi nedával.



Princi
Příspěvky: 11

Příspěvek#4 » ned 24. led 2016, 20:19

šlo by o normální .45 blank, myslím že je mají na BVS, a budu si pořzovat norinco 1911, tak abych ji v případě historcké ukázky nemusel přetahovat... teď používám umarex 1911 v knallu, ale bych posléze půjčoval tam, kde je víc třeba - ke kulometu a bazooce

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#5 » ned 24. led 2016, 20:38

Ty jo, kámo ,to je hodně specializované ale je to vůbec kompatibilní, jak to píšeš? Řekl bych, že ne.



Princi
Příspěvky: 11

Příspěvek#6 » pon 25. led 2016, 19:40

Tak viděl jsem, že kluci z jednoho historckýho klubu v USA takové hlavně davají do coltů a označují to přímo "Blank Firing Barel", každopádně to vypadá na nějakej homemade, ale vnuklo mi to myšlenku, protože na pistoli nejde dát nástavec na střelbu slepými, tak jestli je v ČR legální nechat s udělat právě takovou hlaveň - že bych prakticky nakonec měl hlavně dvě, jednu na střelbu slepými a druhou na ostré, jen bych je měnil dle potřeby

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » pon 25. led 2016, 19:53

Legální to samozřejmě je, budeš mít průkaz zbraně navíc na tenhle lauf.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#8 » pon 25. led 2016, 20:05

Tyto hlavně byly běžné pro střelbu "slepými" náboji u samopalů vz 24/26



Princi
Příspěvky: 11

Příspěvek#9 » pon 25. led 2016, 20:09

dobře, díky za rady :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#10 » pon 25. led 2016, 21:25

Princi : sorry, špatně jsem pochopil tvůj minulý příspěvek.... mám pozorněji číst



Princi
Příspěvky: 11

Příspěvek#11 » úte 26. led 2016, 18:52

V pohodě :) chtěl bych s právě ostrou nějak přzpůsobt na Blank Firing, aby plynovka byla volná pro ostatní, kteří by ji potřebovali víc. Navíc vše, co bych chtěl koupit, chc jen kvůli WW2, tak aby i ta .45 byla využta v koníčku a nejen na střelnici

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#12 » úte 26. led 2016, 18:55

Možná zas nechápu... i s hlavní na náboje typu Blank to bude pořád zbraň kategorie B a půjčit ji nemůžeš v podstatě nikomu bez vlastního dozoru, stejně jako je problém s ní střílet mimo střelnici jakýmikoliv nábojii



Princi
Příspěvky: 11

Příspěvek#13 » úte 26. led 2016, 19:12

to jo... ostrou bych měl já, plynovka by putovala po klubu, a střílet z ostré budu pouze na střelnici nebo na historických ukázkách (což je vlastně prostor zván ofiko jako "dočasná střelnice") - tam teda slepými ... jinak omlouvám se, jestli píšu nesrozumtelně

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#14 » úte 26. led 2016, 19:19

O té dočasné střelnici jsi právě nic neuváděl. Pokud ti ji vyrobí puškař s licencí, bude to v pořádku ale budeš s ní muset určitě na zkušebnu a sám si najdi kolik tě to bude stát. Pokud tedy ten puškař už nemá výrobu schválenou.



Princi
Příspěvky: 11

Příspěvek#15 » úte 26. led 2016, 19:28

ok...dobře... tak každá (alespoň WW2) ukázka je na "dočasné střelnici, protože se používaj převážně ostré zbraně. Ohledně zbraně si už vše oběhám sám, jen mě zajímalo, zda-li to jde nebo je to jen utopie

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů