9mm makarov

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#46 » čtv 29. kvě 2014, 19:07

Ahoj, tak v brzké době už doufám taky začnu přebíjet, a stejně jako Bohuliby chci začít s Lugery a potom, postupně až vystřílím zásobu tak i mojí oblíbenou ráži 9mmM.
to Bohuliby: už si začal s přebíjením Makarova? Jak to jde?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#47 » čtv 29. kvě 2014, 22:13

Ne, ne, nepřebíjím, stále mám velké zásoby za 4,50 Kč, Munitop nabízí za 4 Kč !
Hlídám rozvozy Munitopu a stále sbírám nábojnice, až budou za 6 Kč, začnu přebíjet.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#48 » pát 6. čer 2014, 21:27

Jasný, V týdnu už si snad objednám turreta od Leečka a pak hurá do přebíjení. Chci začít s Lugrama, nadělat si trošku krmení do Glocka. Makarovů mám doma ještě asi 700 kousků, tak až dojdou tak se chci taky vrhnout na jejich přebíjení. Munitop chválím, za 4 kč kus je fajn cena, kdybych neměl zásobu tak nakoupím. S panem Jiruše je fajn domluva, i ten lis bych chtěl koupit u nich. Sorry za OT.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#49 » ned 8. čer 2014, 22:14

Jasně, buď Munitop, nebo Strobl, já mám celou sadu i matrice 9 Luger od Štrobla, super jednání, i poradí. Jak nebudou Makarovy za dnešní ceny, hned koupím matrice Makarov, sbírej stále nábojnice.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#50 » pon 16. čer 2014, 13:29

Ahoj, ještě by mě zajímalo, kde se dají momentálně sehnat nejlevněji střely k přebíjení Makarova???
Zatím se v přebíjení rozkoukávám, 9 mmM na střílení mám ještě dost (pro nábojnice se samozřejmě plazím po betonu na střelnici :) . Lugry už jsem přebíjet začal, tak do budoucna se pak pustím i do toho Maka.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#51 » pon 16. čer 2014, 16:11

Já střely odlévám a je to rozhodně cesta, jak získat co nejlevnější střely. Samozřejmě je s tím spojena právě také ta špinavá odlévací práce. Nicméně máš zase možnost laborovat i s vlastnostmi samotných střel.

Jinak jsem si teď všiml, že Strobl prodává 9mm Makarov od Arese, ale cena je docela vysoká:
http://cs.strobl.cz/strely-ares-9mm-makarov-dia-365-93grs-poplastovane/

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#52 » pon 16. čer 2014, 16:45

Na ty u Štrobla jsem koukal, ta cena no....
Odlévání bych někdy taky třeba rád zkusil, ale všeho do času, teprve teď jsem začal s přebíjením :mrgreen:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#53 » pon 16. čer 2014, 21:49

Asi tak, pokud nebude poptávka, nebude nabídka !
Zatím jsou stále SB za 4 Kč, nebo o něco dražší, stále nenastala ta doba, kdy je nutné začít přebíjet, ceny střel Lugrů ale Mak nikdy nedosáhne.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#54 » úte 17. čer 2014, 15:30

Tak já na tom nejsem zle, samozřejmě díky tomu, že si střely odlévám. Nábojnice mám z větší části nasbírané 9x19 ze střelnice, nebo věnované, zkrácené a zkalibrované na 9x18, takže defacto jen za elektřinu do aku-vrtačky a trochu toho výrobního času. Kupuji pouze zápalky a prach, dohromady se pohybuji za náboj kolem koruny.
Tahle cena je samozřejmě umožněna tím, že olovo a jeho slitiny mám zčásti zadarmo, ale až to budu muset kupovat, tak ta cena poroste. Slitinu už nad ohněm netavím, takže se do nákladů určitě ještě přidá i cena za provoz elektrické pícky. Střely mažu směsí včelího vosku a sádla, vosku mám ještě několik kilo v zásobě a měl jsem ho zadara, sádlo mě samozřejmě něco stojí, ale není to tak výrazná položka.

Pokud člověk chce ušetřit, tak prostě ušetří, samozřejmě výroba nábojů trvá déle, ale to k tomu prostě patří.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#55 » čtv 17. črc 2014, 13:12

Beareka Praha, maďarské SM za 5, 50 Kč, starší SB za 6,50 Kč.
V C.I.Du už Wolfy nemají.



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#56 » úte 2. úno 2016, 12:25

Používáte někdo na přebíjení Makarovů Lovex D032? Kolik ho dáváte pod poplastované Ares střely EPRX (93 gr.)? Explosia má v manuálu pro Makarov uvedenou jen střelu S&B FMJ 95 gr. a pro tu je navážka D032 v rozmezí 3,7-4,2 gr.
Je 3,8 gr. D032 pod Ares EPRX tak akorát? Moc? Málo?



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » úte 2. úno 2016, 13:26

Mám vyzkoušený S011



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#58 » úte 2. úno 2016, 14:14

No a kolik toho S011 sypeš pod poplastovaný Ares? Ony ty laborační tabulky jsou pro S011 taky uváděny jen na FMJ střelu.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » úte 2. úno 2016, 18:08

Nebude se to moc lišit protože to klouže podobně. Zkoušel jsem postupně LEE díru 32, 34, 37 - OAL 25. Mám dojem že u té 34 to bylo 3,2 grs. Ano měl jsem nějaké FMJ SB z delaborátů a ta 34 mi seděla nejvíc . Pak jsem zkoušel Aresy a porovnáním mezi 37 a 34 LEE jsem také skončil u 34 - tedy opět cca 3,2grs v mém případě. Příjemná slabší rána - na mířenku. Ale i při díře 37 to byl minimální rozdíl. Jsem lenivý stále převažovat takže se spíš orientuji podle toho jak to lítá. Co si hlavně hlídám tak délku a vyrovnanou rychlost. Začínám dole -tam to zvážím a pokud se mi to párkrát blbě přetáhne nebo to má větší rozptyl přidám.

red.jpg


Takhle nějak jsem to smontoval ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#60 » úte 2. úno 2016, 19:10

No tak počítám, že těch mých 3,8 gr. D032 bude podle všeho asi v cajku. Zatím jsem neměl možnost to vyzkoušet, tak se radši ptám dopředu.
Pro tu rtěnkovou edici jsi se rozhodl dobrovolně, nebo ti to tak prostě přišlo samo, když se barva poplastování negarantuje a je dle aktuálních zásob? Docela divočina. :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů