CZ 858

Samonabíjecí pušky


pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#211 » úte 15. pro 2015, 13:51

Pevné se zbavovat nechci, jednak chci mít komplet doplňky (koupil jsem si proto i bajonet) a taky třeba to zas někdy v budoucnu budu chtít přehodit.
Střílel jsem z obou, sklopka mi přišla přijatelná, ale byla právě s tím gumovým koncem. Mám 175cm a ruce úměrné tělu, takže bych s délkou neměl mít zásadní problém a nutnost prodlužovat o víc než pár cm. 585 nechci nijak zvlášť tunit - jen zpohodlnět origo sklopku, držet prvotřídní stav a funkčnost a z doplňků hodlám namontovat jen kompenzátor (vyšel mi jako vítěz Zendl).
Jen ještě dozaz - jak a čím čistíte?

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#212 » úte 15. pro 2015, 13:52

Artifex: mám volné bukové pažby, piš na: ktravis@centrum.cz

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#213 » úte 15. pro 2015, 15:21

Díky, ale bukové nechci, jde mi jen o doplnění do sbírky bakelitovou pažbu, abych mohl přehazovat sklopku a pažbu, dle toho, jestli se mi zrovna bude chtít mít "moderní design" nebo "klasiku", ve dřevě se mi kosa moc upřímně nelíbí a zbytek bakelitů mám.



SlaveZer0
Příspěvky: 21

Příspěvek#214 » stř 3. úno 2016, 17:07

Přeji všem pěkný den. Jsem čerstvým držitelem ZP, jako první zbraň bych rád pořídil jeden z civilních klonů SA vz.58. V tuto chvíli mám rezervovanou CZ 58 Semi - Auto Black Edition z AT ve verzi se sklopnou pažbou. Mělo by se jednat o zbraně téměř nové, nebo dokonce nové. Rád bych se zeptal, zda je tu aktuálně již někdo, kdo může stav zbraní, případně kvalitu laku posoudit? Nebo se vyplatí počkat zda nebudou ještě lepší kusy např. od CZUB?
Lze všeobecně očekávat že dojde k znovunaskladnění těchto zbraní až opadne strach ze zabavování (osobně věřím že k němu vzhledem k odporu občanů napříč státy a vzhledem k ceně i náročnosti provedení takového odzbrojení nedojde), nebo už skutečně dochází zbraně a díly ze kterých se civilní veze SA vz.58 vyrábí a je tedy lepší pořídit to co je teď?



SlaveZer0
Příspěvky: 21

Příspěvek#215 » čtv 4. úno 2016, 17:43

A ještě budu obtěžovat s pár dotazy které se týkají především budoucí úpravy SA vz.58.

1. Sháním adaptér pro trubku pažby typu M4, nemusí být sklopný, ale mým požadavkem je, aby byl v ose s hlavní zbraně a umožňoval montáž popruhu na pravou stranu (jsem levák), eventuálně aby byl kompatibilní např. s oboustranným očkem/destičkou Kinggun, jaký model, případně i samotný tubus bych měl pořídit?

2. Rád bych zmodernizoval i předpažbí zbraně, utrácet horentní sumy neplánuji, ale rád bych využíval přední taktickou rukojeť Magpul AFG, tedy potřebuji spodní rail, do budoucna počítám i s kolimátorem na nadpažbí a na bočním railu bude v mém případě z pravé strany montáž pro popruh z levé příležitostně svítilna.
Aktuálně zvažuji zda je vhodnější pořídit nadpažbí D-Force Tri-Rail G3 + podpažbí D-Force G3 +rail, nebo zda pořídit nadpažbí D-Force Tactical Spirit + podpažbí D-Force G3+ rail a osadit je i bočními raily. Co vám přijde z uživatelského hlediska a z hlediska pevnosti vhodnější řešení? Případně bylo by s mými požadavky vhodnější např. jiné kompletní předpažbí, nebo jiná kombinace?

3. Můj poslední dotaz se týká dvou ďobanců, které po čase vytváří čelo nosiče závorníku na horní hraně nad nábojovou komorou. Lze tomuto jevu nějak předcházet? Do jaké míry k němu dochází a je třeba ho v průběhu životnosti zbraně nějak řešit? Předpokládám že se tak děje u všech zbraní a jedná se víceméně o estetickou záležitost, která mě ovšem nijak netěší. S SA vz.58 jsem přišel do styku zatím především během KZP, kde jsem toto opotřebení na své zbrani vůbec nezaznamenal což mě vzhledem k věku a míry používání zbraně velmi překvapuje, možná jsem mu ale pouze nevěnoval takovou pozornost, jako svojí zbrani. :)



Honza Kapoun
Příspěvky: 21

Příspěvek#216 » pát 5. úno 2016, 13:47

Ahoj nevíte kde by se dala v Ústeckém kraji objednat 858 tactical, případně jestli někde nemají komisní? Zkoušel jsem zbraně na objednavku v Lounech ale řekli mi že nemají, a že tak půl roku mít ještě nebudou :(

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#217 » úte 28. čer 2016, 09:59

dotaz:
z těch všech upravovaných Sa58 verzí firem (CZ858 tactical IV, PA580 V, Beareka, ASA58, aj.), verze právě CZ858 tactical IV je vhodná koupě? netrpí nějakými nectnostmi? Třeba zde http://www.sa58.cz/news/vyber-raze-u-zbrane-sa-vz-581/ se o produktu z UB nevyjadřují pěkně. Koupili byste si tuto verzi?

Mám možnost koupit CZ858 tactical IV, sklopka (chci sklopku), údajně zcela nestřílená, 2 zásobníky, za 10 000 Kč. Ano / hledat něco jiného?



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#218 » stř 29. čer 2016, 07:42

audis píše:dotaz:
z těch všech upravovaných Sa58 verzí firem (CZ858 tactical IV, PA580 V, Beareka, ASA58, aj.), verze právě CZ858 tactical IV je vhodná koupě? netrpí nějakými nectnostmi? Třeba zde http://www.sa58.cz/news/vyber-raze-u-zbrane-sa-vz-581/ se o produktu z UB nevyjadřují pěkně. Koupili byste si tuto verzi?

Mám možnost koupit CZ858 tactical IV, sklopka (chci sklopku), údajně zcela nestřílená, 2 zásobníky, za 10 000 Kč. Ano / hledat něco jiného?


Hele nebál bych se toho ;) Na blbej kus mužeš narazit u jakýkoliv firmy......jestli nejseš z oboru tak to stejne nepoznáš..... ja mam CZ 858 a nestežuju si, bez zaseku a soustřel skvělej...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#219 » pon 11. črc 2016, 20:24

dotaz: jakou vy u ala sa58 a máte vzdálenost u zásobníku mezi plechy na výstupu nábojů?

U CZ 858 tactical IV zakoupeném letos v létě, dle prodejce nestřílené, jeden zásobník (na foto vlevo) má mezi plechy 12,46 - 12,66 mm a druhý zásobník (vpravo) má jeden plech jaksi vidlácky nestejně sprasován a naměříl jsem mezi nimi cosi rozdílného. Foto lépe ilustruje https://www.dropbox.com/s/ir55cx7ydtrpi ... 1.jpg?dl=0

Další foto vidláckého zakončení plechu pravého zásobníku zde:
https://www.dropbox.com/s/5vhb6hrx1afl0 ... 7.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/9rz56dmrone8i ... 7.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/z3g2wjh6j3xki ... 2.jpg?dl=0

Dotaz:
1. levý zásobník je se svými 12,44 - 12,66 OK?
1,1 Ne? Má to vliv na funkci?
1,2 Ano? Kolik tam má být?
2. U praveho je 11,74 - 12,4 mm OK a nemá to vliv na funkci?
2,1 Má? řešením je ubrousit ten přebytek materiálu a dostat se na 12,5 mm, jak byl možná polovičatý pokus?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#220 » pon 11. črc 2016, 21:51

Podávají oba dobře? Jestli jo, tak to neřeš

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#221 » pát 15. črc 2016, 06:37

Dobře, nejprve to bude vyzkoušeno. Díky.

Dotaz: jak vypustit natažený bicí mechanismus vyjma rány jistoty (aby s tím občas nebylo cvakano naprazdno když to není nezbytně nutne)? Nebo díky konstrukcí zbrane tohle vůbec uživatel nemusí řešit?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#222 » pát 15. črc 2016, 11:05

Klidně cvakej.



DFender
Příspěvky: 17

Příspěvek#223 » pát 15. črc 2016, 12:31

Na vojně poctivě odcvakány stovky a tisíce ran :-)



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#224 » sob 16. črc 2016, 19:25

ahoj, chci si koupit základní kosu v 7,62x39. Ideálně se sklopnou pažbou, ale to není absolutní podmínka.

Koukám, že se prodává kde co - od předělaných 58 (BEA, Gazela, PA, a další), přes civilní 858 od CZUB, nějaký civilní od CSA (ale ty jsem nikde na shopech neviděl) až po 2058 od Gunexpertu. Cenově jsou ty rozdíly celkem velký (9-16 tis.) O kosách toho moc nevim, krom toho, že se mi líbí a že se s nima chci skamarádit (každej nějak začínal, žejo).

Zajímalo by mě, jestli se třeba fakt vyplatí jít do nový (je fakt úplně nová?) od Gun expertu (16 tis.), nebo u téhož koupit 858 sklopku (CZUB, 9,5tis), nebo je lepší v "normálních" obchodech koupit zcivilněnou (Zelený sport, Beareka, 9-12tis)? Případně na co si dát při koupi pozor, na co se zaměřit, co se dá odpustit nebo snadno opravit a co jsou zásadní věci. A pak taky jak poznat, jestli ten konkrétní kus (u předělávek) stojí za tu prodejní cenu a kolik peněz si mam dát bokem na příslušenství a servis (počítám řádově stovky výstřelů ročně).

dík za jakýkoliv rady!

-m.



mareczech1911
Příspěvky: 3

Příspěvek#225 » sob 16. črc 2016, 20:48

Mé zkušenosti. Píšů na základě svých úvah a nikomu svůj názor necpu, takže: :)

CZUB - Super, ale novější kusy už nejsou tak "supr", jako ty co se prodávaly před rokem/dva zpět - nejlepe ještě fous starší. Proste 58 už nejsou, tak se šahá po vnitrnostech i horších kusů a skládá se to znovu a prodává. Ja prodávám CZUB sa 58 z roku 2014 a byl jsem maximálně spokojený (přesnost/kvalita) apod. a se slzami v očích se ji zbavuji (přecházím na jiný kalibr). Dle slov člověka z CZUB jsem chytl jeden z posledních lepších kusů. :))
Gazela - Měl jsem v ruce a střílel jsem, ale vypadají moc "opotřebeně" - teda aspoň co jsem držel v ruce já. Přesnost stejný jak má CZUB.

Baereku a ZS zkušenosti nemám... Těžko říct, do jaké 58tky momentálně jít, ale zkusil bych různé obchody, kde je nabízí a nejlepe si je osahat a mrknout dovnitř, zdali je vše ok a případně vzít i něco málo jetého z bazaru (něco staršího charakteru) co prošlo dobrýma rukama. Cenu bych viděl mezi 9-11 tisíci za sklopku/pádlo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Renegade a 18 hostů