Jaké .45 ACP kupujete?

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#1 » pon 8. úno 2016, 18:19

Takže jaké střelivo a od kterýho výrobce kupujete. A ideálně se taky pochlubte kde a za kolik. Sám jsem teď došel k tomu, že situace na trhu v Praze je vcelku smutná.

Zatím jsem nakoupil a střílel:
Sallier&bellot - 380Kč z Dave-western Václavák - jediný co je na SB pěkný jsou ty krabičky. Špatně tomu hoří prach, špiní to. Zklamání.
Magtech a Aguila - 425kč Beareka - dobré náboje, dobře to hoří, subjektivně mi přijdou "ostřejší" než SB
GECO - asi 500 kč dave-western Václavák - dobré, ale vcelku drahé, subjektivně nevidím rozdíl oproti aguila nebo magtech, ale zatím sem vystřelil jen 27 ran.
Fiocchi - dvě krabky za cca 650kč (uf, uf, uf) Supra v Hloubětíně - dost drahé, ješte jsem je nezkoušel, ale jsou to Gold target a nějaký klasický FMJ s plochou špičkou(ne waddcutter)

To jsou všichni výrobci, co mi zatím v Praze nabídli.

Taky mě zajímá, jestli jste někdo střílel +P náboje a jestli jsou v Čechách na trhu dostupné.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#2 » pon 8. úno 2016, 19:37

Nestezuj si na trh v Praze u nas jedna prodejna 80% veci na objednavku skladem nanejvis par krabicek naboju a to jeste jen SB.



selmo
Příspěvky: 12

Příspěvek#3 » stř 10. úno 2016, 13:51

SB Opava za 8kc/ks...no a jak jsem koupil ty v nove krabicce, tak jsem hodne koukal kdyz jedna kula spis vypadla z hlavne nez by vyletla. Vypadla cca 1,5m z hlavne na gumovou rohoz. Takze jsem hnedka koukal i na nabojnici a ejhle SB "zapomneli" na prachovou napln!!! Nabojnice krasne cista o proti vsem ostatnim. Kdyz jsem psal na SB co to ma znamenat, tak zadna reakce... jsem stastny, ze ta kulka aspon vylezla z hlavne a nezasekla se. Takze tak k kvalite Sellier & Bellot !!! (Pokud by nekdo neveril, ma i fotky ciste nabojnice a trochu zdeformovane kulky)



KlokanXM
Příspěvky: 95

Příspěvek#4 » stř 10. úno 2016, 18:04

Aquila a Magtech taktéž. Spokojenost. Zádržky nula.

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 66

Příspěvek#5 » stř 10. úno 2016, 23:34

Selmo uka prosim fotky. Celkem me to zajima.



Matt_CZE
Příspěvky: 101

Příspěvek#6 » stř 10. úno 2016, 23:42

Taky jsem zvědavý



selmo
Příspěvky: 12

Příspěvek#7 » čtv 11. úno 2016, 21:22

Když tak, nafotím i další fotky (ostatní jsem někde založil). Všichni určitě víte, jak vypadá nábojnice po vystřelení...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#8 » pát 12. úno 2016, 14:14

Ty S&B sou zajímavý teda. Já jich prohnal zatim jen 150 ks a bezchybný byly, jen špiněj jako prase. Jinak zatím poměr cena\výkon vede Aguila a Magtech, možná magtech trošku lepší, přijde mi, že má kvalitnější nábojnice. Aguila sou po výstřelu lehce nafouklý a na omak při nabíjení nejsou tak příjemný :D :D
Fiocchi zatim zklamání, ještě nejsem asi natolik dobrej, abych je zvládl odlišit od levnější konkurence.

A co ty +P náboje? Dá se to někde sehnat?



selmo
Příspěvky: 12

Příspěvek#9 » sob 13. úno 2016, 14:08

Ja jsem S&B take pouzival bez problemu az do toho jednoho naboje bez naplne :( Jinak spokojenost.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#10 » úte 26. dub 2016, 19:38

Nevíte někdo, jestli se u nás prodávají i jiné než náboje s 230 gr. střelou? V USA se prodávají 200 gr i 180 gr. Mame neco i tady? Napadaji me treba ruzne semi-wadcuttery.

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#11 » stř 27. dub 2016, 07:44

SWC snad od Magtechu, ale jestli jsou někde reálně k sehnání nemám tušení... Imho se vyplatí spíš začít přebíjet; střel je na trhu hromada a náboj se dá postavit za polovinu ceny továrního.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#12 » stř 27. dub 2016, 10:13

Ty jsem mel. Jsou to ale obyc 230 gr. a strelba se nijak nelisi od fmj. Mel sem prave moznost strilet 180 gr +p. Podle tabulek ty hodnoty odpovidali bezne .40 s&w. Prubeh strelby byl jiny, zbran se rychleji vracela na cil a celkove me to mile prekvapilo. Tak hledam, jestli nekdo nezna tovarni strelivo s lehci strelou.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#13 » stř 27. dub 2016, 16:09

Magtech vyrabi strelivo .45 ACP LSWC 200 gr. Jsou to olovene SWC a podle tabulky na krabicce jsou z portfolia Magtech raze .45 ACP nejnaslaplejsi.
.45 ACP LSWC 200 gr, 292 m/s, 958 FPS, 552 J.
.45 ACP FMCSWC 230 gr, 238 m/s, 780 FPS, 422 J.
.45 ACP FMC 230 gr, 255 m/s, 835 FPS, 484 J.
Vse strileno z 5" hlavne.
Jinak jsem krabicku Magtech .45 ACP LSWC 200 gr vystrilel a nejakou extra silu jsem necitil. Daleko vetsi prdy jsou, kdyz strilim Geco JHP 230 gr. Slusna rana a pekelny plamen.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#14 » stř 27. dub 2016, 17:34

Aha, tak ja mel ty Magtechy s pláštěm, to byly klasiky FMJ jen delali hezci diry. Ty Geca v FMJ mam na noseni, ty JHP sem nikde ani nevidel, vyzkousel bych je rad. Nepamatujes si cenu tech GECO JHP?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#15 » stř 27. dub 2016, 17:42

Za prvni krabicku jsem platil 480 kc. Za druhou krabicku jsem platil 545 kc. Kupovano v jednom obchode. Ceny jdou nahoru. Uz je to vic rok od posledniho nakupu, takze muzou byt jeste drazsi. Kupoval jsem je ve Zline.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů