9mm Luger - SUMBRO



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#1 » pon 8. úno 2016, 21:13

Dnes jsem byl na střelnici a vystřílel 100 ks 9mm od fa. Sumbro. Mám Sig P320 a asi 5 nábojů mi to odpálilo až na podruhé (asi tvrdé zápalky ), ale tři rány byli natolik slabé, že jsem radši rozbral kvér a kouknul do hlavně ,jestli nezůstala střela vevnitř. Nezůstala ,ale moc důvěry to ve mě nebudí. Nemáte s těmito náboji nějakou zkušenost?



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#2 » pon 8. úno 2016, 21:54

Sig P320 a ty do toho cpes takovy shit?!? Ze te hamba nefackuje. ;-)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#3 » pon 8. úno 2016, 21:59

Podle čeho soudíš, že je to shit ? Tys je zkoušel ?
Já bych to teda také vyzkoušel a klidně vyzkouším, od toho je to na pultě, nebo ne ?



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#4 » pon 8. úno 2016, 22:04

já to viděl poprvé v životě a neřešil . Origo náboje . Netušil jsem že je to shit. Proto jsem píšu, abych se o tom něco dozvěděl. Takže nebrat.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 8. úno 2016, 22:13

Já jich vystřílel teď o víkendu na závodech a drilu da 150 kousků s H&K SFP9 a absolutně bez problému. Ostatně zatím moje pistole neměla problém vůbec s žádnými náboji. Tak je otázka, jestli jsou na vině náboje nebo zbraň.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » pon 8. úno 2016, 23:13

za slabou ránu těžko může zbraň

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#7 » úte 9. úno 2016, 05:50

O víkendu jsme vystříleli asi 300ks a žádný problém. Stříleli jsme s Cz P09 a 8g/124 Sumbra.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#8 » úte 9. úno 2016, 06:12

Jjoozziinn: pokud Ti to odpálilo některé až napodruhé, bude to pravděpodobně ta vyšší tvrdost zápalky. Porovnej hloubku otisku úderníku třeba s vlašimskejma a hned ti to napoví. Pokud máš slabou ránu takovou, že to nepřebije, raději tu hlaveň kontroluj. Pokud je slabá ale přebije, tak už střela opustila hlaveň a nemusíš se bát střílet.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#9 » stř 10. úno 2016, 23:04

Tak tětka jsem mulvil s kamarádem co chodí střílet s partičkou a glockaři maj taky problémi.Občas neodpálí ,občas nepřetáhne. S tim přetahováním nevim nevim . To by si přeci lidi neposílali druhou do ucpanýho laufu.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#10 » čtv 11. úno 2016, 05:42

Vždyť píšu "pokud slabá rána nepřebije, zkontroluj". U uzamčeného závěru je poslaná druhá kule do laufu jednoznačným ukazatelem toho, že jí tam střelec poslal manuálně sám. Proto jsem psal " pokud nepřebije, zkontroluj". Mýtus, že si u uzamčeného závěru pošleš druhou kouli do laufu bez toho, aniž bys sáhl na závěr je internetový blábol lidí, kteří nikdy nepochopili, jak různé systémy závěrů fungují ale chtějí být zajímaví. Tudíž znovu - když po slabém výstřelu přebila, není důvod cokoli kontrolovat. Jestli nepřebila, pak je kontrola na místě. U uzamčeného závěru je ale ve většině případů uvíznutí střely v hlavni (a nemożnost odchodu tlaku plynu) provázeno roztržením nábojnice u dna nábojnice, příp. Destrukcí komory či rámu zbraně (tzv. kaboom). Opět logicky odvoditelné z principu uzamčeného závěru.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#11 » čtv 11. úno 2016, 12:10

Toť pravda a kdybych občas použil ten oříšek, který mám v tom kultém na krku ,tak by mi to i došlo. :D



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#12 » čtv 11. úno 2016, 14:01

Teď jsem je zkoušel, zbraň Alfa Defender. Rány byly menší a prskalo to míň, jak Limity a Vlašim (Limity prskaj nejvíc), ale vyloženě slabá rána nebyla a přebily mi vždycky. Ale přišlo mi, že to lítá na všechny strany - soustřel oproti Vlašimi a Limitům byl mizernej a občas se mi nedovřel závěr. Celkově sem z nich neměl moc dobrej pocit.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#13 » pát 19. úno 2016, 07:43

Můžu se zeptat, za kolik a kde jste je kupovali? Já je našel v Bearece za 5!!!Kč/ks (to i Vlašim je levnější)...to je za těch 5 Kč asi vtip, ne?

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#14 » pát 19. úno 2016, 08:10

4,50 "Zlata puška" Plumlov

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#15 » pát 19. úno 2016, 08:39

To už není tolik, ale stejně...není lepší za tu cenu koupit Vlašim? :| Já čekal tak max. 4,1- nebo 4,2-.....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů