Sbírání nábojů

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#1 » pát 6. srp 2010, 21:24

sbírejme.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pát 6. srp 2010, 23:15

Chtělo by to trochu lepší/větší obrázek :(



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » sob 7. srp 2010, 23:50

Pochlubte se jak máte vyřešeno uložení sbíraných nábojů? Zatím nesbírám ale začínají se mi množit různé náboje získane od známých výměnou aj. Vystavit jen tak na polici mně neláká, protože se nedokážu zbavit prachu. Navíc mám nenechavého synátora který náboje považuje za bezva hračku a neustále je rovnat taky nebude ono. Viděl jsem různá řešení přes šanony, šuplíky, kazety, vytríny. Asi bude záviset na množství a u sebe nepředpokládám žádné závratné, ale jen tak v šuplíku by se to válet nemuselo. V případě nějakého zajímavého nápadu jsem ochoten se v případě zájmu podílet na výrobě.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#4 » ned 8. srp 2010, 09:47




Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » ned 8. srp 2010, 12:19

Jo ty tabla znám, ty náboje z toho asi nepůjdou sundat, kdybych např. potřeboval něco zkusit. Ale ty hodiny jsou pěkný nápad.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 8. srp 2010, 13:26

Tak to by se dalo asi vyřešit plastovým stahovákem na kabely nebo nějakou plochou gumou (což samozřejmě trochu pokazí vzhled. Ale proti prachu to stejně nepomůže.

Můj nápad by byl vzít nějakou tenkou překližku, k tomu přidělat z latí "poličky" stejné tlouštky a navrch přišroubovat na dva šrouby (pro rychlé otevření) v protilehlých rozích plexisklo. Případně ještě udělat nějaké zarážky mezi jednotlivými náboji (pokud mezi nimi chceš mít mezeru), aby nepadaly.
Kdyby se latě pěkně do tmava nalakovaly a na překližku přilepil tenký kulečníkový filc, mohlo by to i pěkně vypadat.

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#7 » ned 8. srp 2010, 13:30

měl jsem kdysi náboje v malé vitrínce zhruba o rozměrech 50cm šířka, 30 výška, 5cm hloubka. byla prosklená s posuvnými skly.
něco podobného jako tady:

http://www.hcalbert.cz/components/com_v ... 3b774f.jpg

ale měla jen pouze tři police a více široká než vysoká. bohužel, nejsou fotky.

škoda Patriku,že nebyl čas pokecat, když jsi byl u nás na západě.



bibros
Příspěvky: 86

Příspěvek#8 » stř 12. led 2011, 22:18

Tenhle problém se už řešil jinde, ale nevadí. Vzal jsem šuplata ze starých psacích strojů a seříznul jsem je na výšku 5 cm. Pak jsem je rozdělil dřevěnými laťkami napříč na pole, do kterých jsem vlepil korýtka z hliníkového plechu a nakonec jsem jednotlivá pole vylepil slabým filcem. Šuplat je 20 a velikost polí se postupně zvětšuje. Náboje jsou seřazeny podle klíče: Ráže zaokrouhlená dolů na nejbližší celý milimetr krát délka nábojnice. Zápis náboje 30-30 Win. pak je 7x52R, nebo 5,6 vom Hofe je 5 x 61 atd. Systém je to perfektní, ale nemá smysl pro někoho kdo má 30 nábojů na poličce.
Šuplata 001.jpg
Šuplata 002.jpg
Šuplata 003.jpg
Šuplata 004.jpg

Identifikace náboje ve vyndaném šupleti a jeho umístění (čvrté pole shora, první náboj zleva) vypadá takhle: 11 D 2, 8 x 50 R Mannlicher siamský M.45
"Je rozdíl mezi sbíráním a hromaděním"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » stř 12. led 2011, 23:17

Fotky jsem ti opravil ;)

Pěkný systém, ty korýtka jsou z něčeho konkrétního nebo sis je dělal na míru?



bibros
Příspěvky: 86

Příspěvek#10 » čtv 13. led 2011, 12:32

Patrik: Dík za přetočení fotek. Korýtka jsou vyráběná na míru ve třech šířkách a několika délkách. Pokud ba někdo chtěl podrobnější návod, jsem mu k dispozici, ale je to na výrobu dost časově náročné.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » čtv 13. led 2011, 15:02

Tak to je luxus! Moc pěkné! (snad více než ty náboje závidím šikovné ruce :) )



hnizdo
Příspěvky: 4

Příspěvek#12 » stř 13. črc 2011, 10:10

Zdravim vas panove. Prosim o radu. Muzete mi nekdo poradit s urcenim naboje? Je to raze 11 mm do revolveru Gasser 1873. Zajima me o nem vsechno pripadne pokud mate foto. Da se toto strelivo poridit pripadne udelat? Stal jsem se majitelem tohoto revolveru (dedecka) a rad bych k nemu par kousku naboju. Diky



666
Příspěvky: 1

Příspěvek#13 » sob 20. srp 2011, 08:34

Zdravím pánové ruším svou sbírku nábojů pokud by někdo z vás měl zájem tam pište na SZ. V nabídce jsou ráže od 4mm do 30mm. Nejraději osobní odběr v Mladé Boleslavi. Foto a seznam můžu poslat emailem nechci to tady plevelit.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » čtv 29. lis 2012, 01:03

Wallpaper pro sběratele.

Obrázek

Uživatelský avatar
Divoch
Příspěvky: 33

Příspěvek#15 » stř 19. čer 2013, 11:31

Ahoj,
mám nábojku 152mm SHKH DANA a rád bych si k ní vyrobil maketu granátu.
Nemá někdo výkres? Popř. možnost oměřit originál?
Díky: Divoch

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů