Bezúhonnost



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#151 » sob 13. úno 2016, 23:22

Tak tak, "střelci" by neměli nechat prchlivost cloumat svým majestátem.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#152 » ned 14. úno 2016, 07:45

Do kamene tesat.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#153 » ned 14. úno 2016, 07:56

Tohle není moc o pruďasech a hodných hoších. Chápu to tak, že byl bit, a než aby z toho vycouval, tak přetáhl prudiče klackem... Tj hraniční stav NO. Pak stačí aby si útočník zahrál na oběť a původní oběť si šla lízat rány domu... k tomu třeba s klackem v ruce (a útočníkem na zemi) zařvat před svědky příště tě zabiju... a je to

Tohle může potkat každého, zejména se zbraní (kesr, obušek, pistole..). Tj udat se sám (použití zbraně) a vylíčit svůj strach a pocit ohrožení... a žádná silná slova.



čip
Příspěvky: 19

Příspěvek#154 » ned 14. úno 2016, 19:00

Ono to opravdu není o pruďasích apod. To je stav naší společnosti, kdy máš v paneláku doslova a do písmene ve dvou vchodech dva schizofreniky, z toho je jeden paranoidní. A nikdo ti v ničem nepomůže. Policie už vůbec ne, přestupková také né a vystěhovat je z obecního bytu- nesmyslné, protože přeci platí včas nájem. A když dotyčnému pomůžeš do léčebny, tak ti ho pěkně po 14ti dnech nadělí zpátky nasranýho, žeš ho tam dostal. Možná televize juchne nad senzací, ale to až budeš vykuchanej, nebo postřelenej. A to opravdu nepřeháním. Pak ti stačí, že umravníš dementa, kterej ti chce mlátit manželku, dětem na ulici vypráví jak tatínka zabije apod... je jich mezi náma mnoho a ani o nich nevíte, dokud některej z nich nepřekročí hranice. A to už jsme ve zprávách mnohokrát za poslední dobu viděli. Jo a s tím křičením ,,já tě zabiju,, opatrně, za to jsem v podstatě dostal podmínku, i když jsem ani nedutal. Ono je to nebezpečné vyhrožování ponovu tedy přečin. Jinak vše ostatní přiznávám, jsem vinný sypu si na hlavu popel. :cry:
Jo Jaryne a právě proto jsem neměl zbrojní průkaz. Protože jsem předvídavý a v takovémto paneláku mít zbrojní arzenál je pěkná hovadina. Před několika lety jsem vše prodal a zbrojní průkaz si nechal propadnout. Jasný taky hovadina, ale byly jiné starosti a koníčky a bez zbraní tě to ani netrkne. Věř, nebo ne je to tak jak píši a necítím se nijak méněcenný, nebo pro společnost nebezpečný :lol: jak naznačuješ. Hlavně se neboj, že kvůli takovému jako jsem já ty budeš někdy stíhán :cry:
Kdyby jsi se zamyslel a poohlédl kolem sebe, tak by jsi zjistil kolik lidiček má zbraň a jak se s ní chovají. Ale to je věc každého a o tom se nebudu rozepisovat, rozvířil bych hloupou diskusi-já ,, bezzbroják,, :lol:
Jinak díky ostatním za podporu a rady.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#155 » ned 14. úno 2016, 19:11

čip: tady se asi obhajovat nemusíš. zkus si podat žádost dáš za to stovku a ona ti to policie zamítne, pokud nesplňuješ zákonem dané podmínky.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#156 » ned 14. úno 2016, 19:17

Stovku nedá. Nejprve musí komplet projít a teprve až si podá po uspěšném složení zkoušky žádost o vydání ZP se dozví, že má smůlu. Takže to vyjde docela draho.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#157 » ned 14. úno 2016, 19:21

aha, já myslel, že ot policie prověřuje hned po podání přihlášky ke zkoušce. to jsem nevěděl.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#158 » ned 14. úno 2016, 19:31

Sedmej píše:čip: tady se asi obhajovat nemusíš. zkus si podat žádost dáš za to stovku a ona ti to policie zamítne, pokud nesplňuješ zákonem dané podmínky.


To není o stovce. To je o celém kolečku, přihláška, zkouška, doktor, kolky na žádost o zbroják. Až pak se ověřuje (kolky jsou za tu ověřovací práci).



Brit
Příspěvky: 16

Příspěvek#159 » pon 1. srp 2016, 13:09

Dobrý den,
rád bych Vás požádal o upřesnění podmínek bezúhonnosti. § 22 zákona o zbraních sice takový popis poskytuje, ale má konkrétní situace mi není zcela jasná.
V listopadu 2012 jsem byl odsouzen na 1,5 roku se zkušební dobou na 1 rok za (tehdy ještě) § 260 - Podpora a propagace hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka. Ke skutku mělo podle soudu docházet v letech 2008 - 2009, kdy jsem byl ještě nezletilý. Jednalo se čistě o výše zmíněný skutek, čili politicky motivovaný soudní proces. Státní zástupkyně si sice nechala 14 dní lhůtu na odvolání, kterou však nevyužila, ale přesto mi přišel pravomocný rozsudek poštou až v lednu 2013, tudíž po vyhlášení všeobecné amnestie prezidenta republiky, která se mě tím pádem netýkala. Zajímalo by mě:
1) zda je možné se ještě proti tomuto "opoždění" nějakým způsobem ohradit tak, aby byla amnestie platná i v mém případě,
2) zda v případě posuzování bezúhonnosti podle § 22 zákona o zbraních, budu spadat pod odstavec 1., bod c 2 nebo 3?
Za věcné a slušné odpovědi předem děkuji.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#160 » pon 1. srp 2016, 13:30

Že rozsudek přišel v lednu 2013, nic neznamená - důležité je datum na razítku právní moci. Pokud státní zástupce (ani nikdo jiný) nepodal odvolání, tak právní moc nastala po uplynutí lhůty k odvolání (takže asi listopad-prosinec 2012). Zajdi si pro výpis z RT a uvidíš sám, jestli tam něco bude. V opisu (k tomu má přístup PČR, státní zástupce a soud) to bude zapsáno s případnou amnestií.



Brit
Příspěvky: 16

Příspěvek#161 » pon 1. srp 2016, 13:33

Děkuji za odpověď.
Výpis z rejstříku trestů mám již minimálně rok čistý.
Nemáš tušení, která lhůta (zda 3 nebo 5 let) by se na můj případ vztahovala? Rád bych si udělal ZP, ale nechci vyhodit zbytečně peníze, aby mi pak policie řekla, že mi jej nevydá...



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#162 » pon 1. srp 2016, 13:37

Je to pět let.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#163 » pon 1. srp 2016, 13:41

Co jsem teď koukal do § 22,tak to vidím na těch 5 let - takže do 1.1.2018.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#164 » pon 1. srp 2016, 13:44

Amnestie ti není nic platná. Zahlazení trestu nehraje roli. Policie si vyžaduje opis a nikoliv výpis z rejstříku trestů a přihlíží k němu.

Par. 22 Zák. o zbraních :
(4) Příslušný útvar policie požádá za účelem posouzení bezúhonnosti fyzické osoby o vydání opisu z evidence Rejstříku trestů12). Žádost o vydání opisu z evidence Rejstříku trestů a opis z evidence Rejstříku trestů se předávají v elektronické podobě, a to způsobem umožňujícím dálkový přístup. Při posuzování bezúhonnosti fyzické osoby se nepřihlíží k zahlazení odsouzení podle zvláštního právního předpisu13) ani k jiným případům, v nichž nastává účinek, že se na pachatele hledí, jako by nebyl odsouzen13a).

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#165 » pon 1. srp 2016, 13:48

Amnestie by mu měla zkrátit běh podmínky, která by mu končila někdy v r. 2015...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Johannes a 16 hostů