Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#1051 » ned 14. úno 2016, 22:34

Doporučuji vzít u toho Siga v úvahu dostupnost náhradních dílů, příslušenství a jednoduchost čištění. U G je to paráda.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1052 » ned 14. úno 2016, 22:59

ren: za tu cenu bych toho siga bral hned...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1053 » ned 14. úno 2016, 23:33

ren píše:Jé, mikimoto, Tys tuším toho Siga P220 měl a něco jsi o něm na fóru psal, tak mi k němu prosím něco řekni. Jinak útok čety samozřejmě neočekávám, ale většina současných potencionálních útočníků používá skupinový útok, jelikož v síle jednoho chlapa si většinou netroufnou.


Juj, tak to asi zklamu. Já sem byl aktivní hlavně u Makarova, Berty 71 a TT33 - ohledně Siga nemůžu sloužit. Sám jsem jednu dobu o koupi uvažoval, ale vyhrála to jiná zbraň a na nějakou dobu musím být hodný = nesmím nakupovat. :lol:
Jde-li o první zbraň, tak je to opravdu celkem jedno, co pořídíš - když to nebude šrot. Sám jsem se přesvědčil, že se člověk prvních pár tisíc ran teprve hledá.



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#1054 » ned 14. úno 2016, 23:34

ren: a jen k tem CZetam - doporucuji vzit v potaz, ze starsi produkce nema blokaci uderniku, cili u ni asi neni prilis vhodne nosit naboj v komore - ted to nemusi vadit, ale celkove to omezuje flexibilitu vyuziti zbrane.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1055 » pon 15. úno 2016, 19:54

dfgdsster píše:ren: a jen k tem CZetam - doporucuji vzit v potaz, ze starsi produkce nema blokaci uderniku, cili u ni asi neni prilis vhodne nosit naboj v komore - ted to nemusi vadit, ale celkove to omezuje flexibilitu vyuziti zbrane.

můžeš prosím definovat výraz "starší produkce" ?
Dle mého totiž i starší produkce má blokaci - jsou to zbraně označovány písmenkem B. Sám jednu takovou vlastním :D



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1056 » pon 15. úno 2016, 20:45

ren píše:Do čeho byste šli vy?

Jsem ve stádiu čekatel na zkoušku (ještě 9 týdnů). Ale vycházím ze vzpomínek z dětství a mládí (oficírské dítě) a z osobního vkusu. Doby, kdy stačila krabička diabolek, a byl jsem na den hodný, už jsou čtvrt století zpět...

Začít s reálnou zbraní, ZP a střelbami chci proto pozvolna.
Jsem staromilec a líbí se mi ČZ 50 a 70. Prodávají se za cenu odpadu a mnohé v té kategorii za léta neodborných úprav produktu závodu přibližného strojírenství jsou. Osobně ale vidím reálné za 2000 pořídit slušnou zbraň a za cca další 2-3000 ji nechat puškařem odladit tak, aby byla spolehlivá, s dobrými zásobníky a kvalitní povrchovkou.
Jako plus u ČZ 50/70 beru střelecky příjemnou ráži 7.65 a plnou bezpečnost zbraně (je li v pořádku), tj. blokaci úderníku, pojistku i vypouštění kohoutu. Vzhledem k jednořadosti a příjemné velikosti je to pak i příjemná zbraň na nošení.
(stejnou službu pak udělá člověku Walther PP, či PPK chce li prcka - ale k těm mne srdce netáhne)

Řadu původních 75, 82 a 83 či 85 si z důvodu chybějící blokace a vypouštění kohoutu nedovedu moc představit na skryté nošení, spíš na střelnici. Proto z prvořadého výběru vypadly. Žádné kouzelné vzpomínky na ně nemám.

Jako sranda pistolku do kapsy bych potom viděl ČZ 45-70-92 v 6.35. Na to, že nemá mířidla a jen dlooooouhou DAO spoušť, je příjemně přesná a i přes v dnešní době zesměšňovaný výkon náboje je na pudovou střelbu lepší než nic. Velikost pro skutečné skryté nošení... a ano líbí se mi.

Z moderních zbraní (které bych chtěl časem, když se mě to střílení bude držet) bych pak vybíral z CZ 2075 RAMI BD, CZ P07, CZ P09. Při pohledu do rakouska pak G 19 či G26, nebo Steyr M9A1...
Nic moderního jsem zatím v ruce nedržel. Počkám tedy na srování, až si trochu na střílení zvyknu. O tom jak mi staré CZ sednou do ruky mám vcelku přesnou představu. U dnešní produkce zkušenost musím získat.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1057 » úte 16. úno 2016, 00:42

CZ92 určitě ne, měl jsem tu starší verzi a po třech krabičkách měla roztemované náběhy vodicích kolejnic. Spraveno pilníkem, materiál bláto. Dost mě to mrzí, protože jinak to byla fajn a v mezích přesná pistolka.

A za sebe určitě doporučím Steyr. Perfektní úchop a taky mi hodně vyhovují ta nezvyklá mířidla. Dají se z druhé ruky sehnat téměř nestřílené za slušnou cenu. Nevýhoda je, že se hůř shání příslušenství.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1058 » pát 19. úno 2016, 16:42

Tak a už jsem tu zase a poprosím o vyjádření. Můžu mít Zastava EZ9 http://www.streleckarevue.cz/archiv-detail.aspx/2016/upload/vyslo1_2016/16_moderni_zbrane.pdf úplně novou, v záruce za 10.500 Kč. Když to porovnám s tím, že v maloobchodě stojí 15k, tak bomba cena. V zahraničí jsou na ni docela dobré reference, akorát má tělo z hliníkové slitiny a nad tím dost lidí ohrnuje nos. Nevím, jak dlouho vydrží ocelový závěr běhat v duralových drážkách než vzniknou neakceptovatelné vůle, nebo se tam ve výrobě dávají nějaká ocelová vodítka? Má někdo zkušenosti s pistolí Zastava?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#1059 » pát 19. úno 2016, 18:23

ren: a Glock se ti nelíbí? :-)



hnckv
Příspěvky: 13

Příspěvek#1060 » pát 19. úno 2016, 18:51

Glock se zasloužil o solidní základnu fanoušků. Je tu vůbec nějaký jiný výrobce kromě CZ, který je alespoň z poloviny dostupný (vč oprav, dílů, příslušenství)?

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1061 » pát 19. úno 2016, 19:54

Sedmej píše:ren: a Glock se ti nelíbí? :-)


Po pravdě řečeno, moc ne. Ani tvarem, ani na střílení. Střílel jsem s ním cca před rokem na střelnici v rámci zkoušení více zbraní a moc mi to s ním nešlo. Ale vzhledem k jeho pověsti to chci ještě jednou zkusit, příští týden mi kamarád půjčí střelit z jeho 17 gen.4. Víc mě láká klasická pistole SA/DA, s kohoutem a nevybíravá na střelivo. A taky je mi líto vypláznout 17k za recyklátový výlisek s pár součástkami vyřezanými z plechu. Teda kromě na krmení choulostivé hlavně.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#1062 » pát 19. úno 2016, 20:52

ren: Já to chápu, znám hodně lidí, kteří Glocka považují za hnus. :) mě se naopak ten jednoduchý tvar líbí a v ruce to působí jinak než na fotkách. Jinak přeju šťastný výber. Za mě je základní pravidlo, že pistole se ti musí líbit. Aby tě bavilo z ní střílet. Pak už si jen vybrat velikost a ráži podle toho, na co jí budeš mít. Zvážit cenu a nějakou tu spolehlivost v rámci pověsti.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1063 » pát 19. úno 2016, 21:04

sedmej: Nepovažuji Glocka za hnus, ale je to jako s ženskými, není můj typ. A ve stejném duchu se mi pravděpodobně bude líbit pistole ze které se mi bude dobře střílet, a nemusí zároveň platit, že by se mi dobře střílelo z pistole která se mi bude líbit. Ale pistoli, která se mi bude líbit, budu chtít určitě alespoň vyzkoušet... :lol:

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#1064 » pát 19. úno 2016, 21:08

ren: já to myslel tak, že když se ti pistole bude líbit, budeš z ní rád a tím pádem i časteji střílet. Což je jen ku prospěchu celé věci.
ale jasný,musí ti i sedět v ruce, musí se ti s ní dobře střílet a podobně. na druhou stranu ono se pár věcí dá pak mírně doladit. já jak to dneska viděl budu asi ladit u Glocka spoušť.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#1065 » pát 19. úno 2016, 21:42

Mě si získal Glock, naživo vypadá pěkně, dobře se mi z něj střílí a hlavně boduje spolehlivostí, životností a dostupností servisu. Absence vnější pojistky je pro mě plus, čím jednoduší, tím lepší. První zbraň bude tedy s velkou pravděpodobností G19. CZ75 je ovšem taky krásná zbraň, plastové klony (P07, P09, Phantom apod) mě moc neoslovily.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů

cron