Silné oko

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#46 » pon 15. úno 2016, 10:34

Wigum: no když to znám z vlastní zkušenosti, tak se vůbec nedivím, že to nedal. Je to škoda, že nám to matka příroda nadělila takhle :(

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#47 » pon 15. úno 2016, 12:20

scorpion.cz : Obě oči otevřené se používají stejně většinou jen s kolimátorem nebo při pudové střelbě a tam to zpravidla problém nebývá. Do kolimátoru můžeš koukat stejně jen jedním okem a při pudovce nemáš čas by se ti něco rozostřilo.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#48 » pon 15. úno 2016, 15:09

marinakus jooo to asi máš pravdu,ale já koukal na záznamy z OH a tam ten číňan co vyhrál VZ.Pi mejval obě oči otevřený a to bych já nedal. Pár let jsem amatersky VZ.Pi střílel a prostě jedno oko muselo být vyřazeno :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#49 » pon 15. úno 2016, 15:43

scorpion.cz : to máme dost stejný :lol: taky bych nemohl čumět oběma pořád, jde o soustředění



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#50 » pon 15. úno 2016, 19:56

Ja zas neumim zavřit levé oko jen prave a puška založena v pravem rameni tak musim miřit oběma



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#51 » stř 27. dub 2016, 18:20

Zdravím,
Tak známí udělal teď nově ZP a střilí excelentně i 25m nedělá mu problém ani rychlo-palba, ale pouze pokud zavře jedno oko. Navíc je to levák a míří pravím okem. Takže křížem. S oběma očima otevřenýma jako to dělám já i všichni co znám, toho není schopen, miřidla vidí dvojtě a chce to velké usilí aby obraz srovnal a většinou netrfí ani kruhy .... A prý se to tak i dnes učí pouze jedním okem..... Opravdu se to tak dnes vyučuje? Nevíte jak člověka odnaučit to miření jedním okem?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#52 » stř 27. dub 2016, 18:22

Nechápu kde vidíš problém. Je to jako nutit leváka psát pravou.



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#53 » stř 27. dub 2016, 18:30

No tak on má jen Ečko a má to na obranu. Já jako PČRÁK si taky nedovedu představit ve vypjaté situaci zavírat jeno oko abych se trefil.... navíc pokud jedno oko člověk zavírá to druhé se rychle unavuje....



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#54 » stř 27. dub 2016, 18:58

Zavřeš jedno oko a ztrácíš jak periferní vidění tak vnímání vzdáleností. Na střelnici fajn, proč ne, když se chceš trefovat do desítek. Ale jinak uričtě obě otevřené.



pitrsm
Příspěvky: 63

Příspěvek#55 » stř 27. dub 2016, 19:59

Zajímavé téma, i když by mě to ani nenapadlo. Odstříleno toho moc nemám ZP mám týden :) , ale nejspíš od mala mám zafixováno míření s jedním okem zavřeným. Tak jak mě to učili při střelbě ze vzduchovky, ale střílel jsem tak i na vojně nebo kdykoliv kdy jsem se k nějaké střelbě dostal. A popravdě jsem si myslel, že je to správný postup při míření a dělají to tak asi všichni. Navíc to člověk vidí i u sportovních střelců, biatlonistů atd.

Teď tady čtu o střelbě s oběma očima otevřenýma a je fakt, že to např. při obranné střelbě taky dává smysl. jak to tedy máte, jak míříte ? Nebo to měníte a máte odlišné způsoby míření dle typu střelby, zbraně a situace ?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#56 » stř 27. dub 2016, 20:02

Paulus : Napsal jsem ti to v SZ ale jednak ses na ni nepodíval a on ten příspěvek může jít klidně i veřejně.
Hele, zajímavé teorie. Jestli tě učí střílet pudovou střelbu s oběma očima otevřenýma je to v cajku ale ne každý to dokáže a pokud má vrozenou indispozici, tak prostě odstranit nejde. Já mám zas za ta léta (i u PČR) zažito automaticky levé oko zavírat a mířit jedním, přestože problém mít obě otevřené nemám. Je to o zvyku a naučenosti a podle mě z toho žádná zásadní nevýhoda neplyne. Prostě bych v tom žádný zásadní problém nehledal a nechal kámoše žít. On si poradí líp sám, než kdybys ho nutil k něčemu co pro něj není přirozené. Nikomu tento názor nevnucuji.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1861

Příspěvek#57 » stř 27. dub 2016, 20:05

na terče, když je snaha o desítku, tak mířím jedním okem (mimochodem taky křížem), ale při trénování "obranné" střelby mám obě otevřené, ale to je max na 10 metrů a není cílem trefit desítku.



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#58 » stř 27. dub 2016, 20:38

marinakus píše:Paulus : Napsal jsem ti to v SZ ale jednak ses na ni nepodíval a on ten příspěvek může jít klidně i veřejně.
Hele, zajímavé teorie. Jestli tě učí střílet pudovou střelbu s oběma očima otevřenýma je to v cajku ale ne každý to dokáže a pokud má vrozenou indispozici, tak prostě odstranit nejde. Já mám zas za ta léta (i u PČR) zažito automaticky levé oko zavírat a mířit jedním, přestože problém mít obě otevřené nemám. Je to o zvyku a naučenosti a podle mě z toho žádná zásadní nevýhoda neplyne. Prostě bych v tom žádný zásadní problém nehledal a nechal kámoše žít. On si poradí líp sám, než kdybys ho nutil k něčemu co pro něj není přirozené. Nikomu tento názor nevnucuji.


Jasný no, je to asi o zvyku, jde vlastně spíš o to, že on to chtěl taky umět s oběma otevřenýma.... Jinak mě to zase od mala všichni učili tak že vždycky otevřené obě. Ale to je zvyk jak píšeš. Nikdy bych nikomu nic nenutil, jde o to se trefit :) a mít k tomu vzah což on má :) Já jsem nikdy mířenou střelbu nedělal co se týče pistole to bylo max na deset metrů na trenink 5 střel a nejduležitější bylo že byly ve figuře.... ono při obrané střelbě taky o to jde trefit se at je to kam to je... Na mířenku Mám Carabinu M1 :) a to 25m velmi málo kdy 50m... Mířenkáři asi pláčou...

Ale jak říkál jeden kolega " starej polda" střelnice je hlavně na blbnutí a taky na tu přípravu, ale když to nedej bože nastane tak člověk není přivenej nikdy.... ( proto se tady dost nelibě možná někde na foru vyjadřuju k těm obranejm kurzům a tak podobně... hlavně aby si byl člověk zbraní jistej a uměl jí ovladat... tisíc kurzů a náboje duté plné makové takové na tom nikdy nic nezmění..... )

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#59 » stř 27. dub 2016, 20:42

Paulus : S tvými názory můžu jen souhlasit. Asi jsi v tom fakt vyrostl.



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#60 » čtv 28. dub 2016, 07:03

Taky sem zezačátku mířil se zavřeným okem jsem levák a mířím pravým okem ale postupem času a zkoušením jsem přešel na obě oči otevřené a teď v tom již nepozoruju rozdíl ....na 25 m je to stejný soustřel jako s jedním zavřeným je to opravdu o zvyku .... Výhody nevím jestli plynou z obou otevřených minimálně to periferní vidění a odhad vzdálenosti jak už tu někdo psal ... Chce to jen zkoušet

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: martkom1919 a 11 hostů