Jaroslav Štefec v ČR 2 - nárůst žadatelů o ZP

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Rapidos
Příspěvky: 29

Příspěvek#16 » stř 24. úno 2016, 20:12

Ano, myslenku chapu. Celkovy pocet ZP muze a nejspise take bude ve statistice 2015 klesat. Pocet zbrani narusta. Sam to vidim u sebe v trezoru, jak se potvory mnozi ;) (migranty to ale v mem pripade neni).
Media asi nejaka ta cisla mit budou. Ve smyslu narustu nove vydanych ZP. A ten narust tam podle vsech zatim dostupnych informaci bude. Znatelny.
Vyckejme, az nekdo pusti ven komplet cisla a bude jasno. Jak moc je to medialni humbuk nebo realita.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » čtv 25. úno 2016, 05:22

Statistiky zveřejňujeme každý rok: http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... -roce-2015

Počty držitelů ZP se v roce 2015 nezměnily, nárůst počtu registrovaných zbraní v roce 2015 je způsoben aktuální snahou Evropské komise zakázat civilistům držení některých typů zbraní - každá akce vyvolává reakci ;)



Rapidos
Příspěvky: 29

Příspěvek#18 » čtv 25. úno 2016, 09:20

Steiner > Diky za odkaz. Ten narust poctu zbrani 2015 je zretelny.
Zajimava data by byla, pokud je mozne je zjistit, pocet novych drzitelu ZP. A udelat mezirocni srovnani. klidne jen 13-14-15. To by nam do debaty vneslo jasno a bylo by videt, jak moc pusobi medialni tlak na lidi.
Podle grafu celkove pocty ZP postupne klesaji az do zacatku roku 2014, kde se to stabilizuje. Dalo by se predpokladat, ze prirozeny uhyn bude podobny jako v te klesajici minulosti. Jen se zaclo doplnovat vic novych. A to je oc tu bezi. Vyrazit nekde ta ocistena cisla.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#19 » čtv 25. úno 2016, 09:57

Tak si na základě přístupu k informacím o ta data řekni ...



Rapidos
Příspěvky: 29

Příspěvek#20 » čtv 25. úno 2016, 10:40

cipis > vzhledem k rychlosti takoveho reseni, jsem zkousel jit snadnejsi cestou, zda to jiz nekdo nema nebo nekde nevidel ;)



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#21 » čtv 25. úno 2016, 11:19

Ty počty jsou jednoduché.
ZP zde drží 3% obyvatel, ročně zemře 110k lidí takže jen na doplnění stavu "je třeba" 3300 nových držitelů, neboli 65 úspěšných na ZoZ týdně.

Při "umrtnosti" kolem 50% na zkouškách spolu s mnohdy bídnou účastí lidí, kteří si podali žádost a nepřišli, to optikou úřednice přijímací žádosti možná vypadá, že se snaží udělat si ZP najednou třetina národa ...

Jak toto presstituti pak prezentují je jako obvykle mimo mísu, ostatně spolu s valnou většinou výstupů jejich "práce"...

Počkejme si proto na ofi data z mvcr, které bývají koncem února.

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#22 » čtv 25. úno 2016, 13:10

Majitelů ZP určitě rapidně přibývá. Jen u nás ve firmě (cca 100 zaměstnanců) si za poslední rok udělalo nezávisle na sobě 6 lidí ZP.

Pokud já přijdu na střelnici cca 30 min. po otvíračce, tak již nemám volný stav (je jich 16). To je realita cca posledních 4 měsíců. V létě dokonce správce přidal další otvírací den. Zájem prostě je.

Nicméně dle správce střelnice (jeho dlouholetá zkušenost) noví lidé přijdou, zastřílejí si ze svým novým ZP a kvérem, pak zjistí, že je to nebaví a už nepřijdou. Takže je to taková nová vlna, díky politice a její neschopnosti řešit migraci. Lidé mají strach a já se nikomu nedivím. Konečné hodnocení bych nechal na konec tohoto léta :-/ Sám bydlím pár km od detenčního zařízení.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#23 » čtv 25. úno 2016, 13:25

Taky patřím k novým žadatelům (po letech odkládání jsem se odhodlal) a ano v mém pracovním okolí se chystá či čerstvě udělalo také cca 5 lidí ze 100. S tím že cca 3-4 ze 100 už zbroják mělo déle.

Na druhou stranu, otec zmeškal termín pro zdravotní prohlídku (blbě zapsané v papírech) a znovu se na zkoušky učit nechtěl. O jeho drobčka jsem tak přišel. Ale za rodinu stav lidí se ZP zůstává vyrovnán.

A jen ať si to udělají všichni co mají nutkání, mnozí se za 10 let vykašlou na prodloužení a bude pak dost volných nepříliš střílených kousků.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#24 » čtv 25. úno 2016, 16:22

Velmi dobrý povídání člověka, který tomu rozumí...



Začátečník1942
Příspěvky: 3

Příspěvek#25 » pát 26. úno 2016, 13:14

Jsem překvapen značnou odezvou na můj příspěvek o názorech Jaroslava Štefce, odvysílaném v ČR 2.
Dokazuje to, že tato problematika zajímá stále více lidí. Já jsem v této oblasti skutečně "začátečník", ale narozen v r. 1942 a to znamená, že mám dost životních zkušeností (většinou negativních), proto se o zbraně zajímám a dnešní situace ve světě i v naší společnosti je varující.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#26 » pát 26. úno 2016, 22:45

Je prostě vidět, že lidé začínají chápat to, co jim stát mezi řádky sděluje. Říká asi toto: Občane nejsem schopen ti úplně zabezpečit bezpečnost, avšak dávám ti možnost, aby jsi se o ní z části postaral sám. Žadatelů o ZP možná výrazně přibylo, avšak počet lidí kteří ho skutečně získají nebude ani polovina. Můj odhad je, že počet držitelů ZP bude i nadádle oscilovat kolem 300 tis, tj. přibližně 3% poupulace, což je úplně marginální počet. Navíc kolik z těchto držitelů ZP bude skutečně denně nosit? Pětina? Zbytek nosit ani nechce nebo zjistí, že nošení s sebou nese řadu omezení a diskomfortu v běžném životě. Řada lidí pouze podléhá "módní vlně udělat si zbroják a pořídit si zbraň", ale do finále to nedotáhne. Zjistí, že je k tomu potřeba odhodlání, vůle, disciplína, čas a peníze. Zde vidíme, jak náš český systém výborně funguje. Od nás by se mohla učit celá Evpropa. Není třeba nic vymýšlet vážená Evropská komise, stačí jen opisovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů