Zbroják, zbraně a policejní kontroly

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#166 » sob 27. úno 2016, 17:05

Čop : Asi mu to někdo řekl, když ještě sloužil :lol:



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#167 » sob 27. úno 2016, 18:00

Wigum, rozhodně ne. A budu chytat za slovíčka, auto rozhodně není nemovitá věc. Zákon v tom ohledu mluví zcela jasně. Pokud to už chceš k něčemu přirovnávat, tak k "uzavřenému obalu". A jak jistě všichni chápou, zákonodárce myslel neprůhledný uzavřený obal. Jinak by to totiž splňoval takový ten pytlík, co má uzávěr ;-) Takže jednoznačně v autě to nesmí být vidět. Včetně té pistole za pasem.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#168 » sob 27. úno 2016, 18:34

Ano, chápu, zákonodárce myslel uzavřený obal, proto napsal uzavřený obal a ano, chápu, zákonodárce myslel neprůhledný uzavřený obal, proto NEnapsal neprůhledný uzavřený obal a nemyslel on nakonec neprůhledný uzavřený obal zamčený třeba zámkem "A" + 15 odporových jednotek a nemyslel třeba ještě ... ? Asi ne, napsal uzavřený obal a tečka. Jak sám píšeš: Zákon v tom ohledu mluví zcela jasně.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#169 » sob 27. úno 2016, 18:42

Tahle debata tady už byla. Zákonodárce je často spousta lidí po sobě upravujicích předlohu, takže se v tom pak už nikdo nevyzná. Takže spíš někdo nedomyslel neprůhledný uzavřený obal a zůstalo jen uzavřený obal. BTW: co je uzavřený obal? Kufr, batoh na zip, na šňůrku? atd. atd.

Každej rozumnej člověk má zbran uloženou, aby nebyla videt a nikoho neprudil. I kdybys měl tisickrát pravdu, tak to nesotjí za hodinu prudění někde na fízlárně.

BTW2: nošení musí být skryté, což průhledný obal nesplňuje.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#170 » sob 27. úno 2016, 18:48

A neslo by cely zakon chapat v sirsim kontextu? Proc je v zakone asi podminka skryteho noseni? Domnivam se, ze viditelne nosena zbran by u bezprostredniho okoli mohla vyvolavat obavy, strach, paniku, pocit ohrozeni a mozna i nejakou neprimerenou ci neuvazenou reakci. Pokud je ma uvaha spravna, lze dovodit, ze i prevoz v obalu by mel splnovat tu podminku, rekneme, diskretnosti, aby bylo minimalizovano riziko udalosti, ktere jsem uvedl vyse.

Nechci se hadat, jen uvazuju...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#171 » sob 27. úno 2016, 19:20

pánové jste zase OT, pouzdra, obaly a skryté nošení se řeší jinde :roll:

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#172 » sob 27. úno 2016, 23:20

cipis píše:Wigum, rozhodně ne. A budu chytat za slovíčka, auto rozhodně není nemovitá věc. Zákon v tom ohledu mluví zcela jasně. Pokud to už chceš k něčemu přirovnávat, tak k "uzavřenému obalu". A jak jistě všichni chápou, zákonodárce myslel neprůhledný uzavřený obal. Jinak by to totiž splňoval takový ten pytlík, co má uzávěr ;-) Takže jednoznačně v autě to nesmí být vidět. Včetně té pistole za pasem.

Co to meleš? Ono už jsem si zvykl, že debata s tebou nemá velkou přidanou hodnotu, ale stejně. Zbraní položenou na sedadle auta ( bez pytlíku) nic neporušuju. Dotyčný příslušník mě může vyzvat k předložení zp a pz a tím to tak hasne. A celé to padá, když mám C tak mimo MHD kde musím mít futrál si to vesele můžu štrádovat s flintou na rameni (pochopitelně, tak jak mi ukládá zákon) přes náměstí směr les :-P



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#173 » sob 27. úno 2016, 23:53

Proč mě urážíš? Debatuji slušně, tak si takové chování vyprošuji!

Samozřejmě, že porušuješ. Vzhledem k tomu, že neuvažujeme auto zaparkované u tebe doma na dvoře (uvnitř zřetelně označené nemovitosti), ale někde na ulici, tak porušuješ tím, že je vidět,ať to budeš mít jako nošení (to je skrytě) nebo držení za účelem přepravy z místa na místo (v uzavřeném obalu) (a ano, opravdu držitele skupiny C neuvažuji).

A myslím, že hlídka nebude mít problém tě vytáhnout z auta a vše budeš vysvětlovat třeba i na stanici, když budeš argumentovat, jak argumentuješ zde.
Naposledy upravil(a) cipis dne sob 27. úno 2016, 23:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#174 » sob 27. úno 2016, 23:56

Sory, uznávám úlet. Nějak jsem něco řešil, a tak naladění na nasrané vlně pokračovalo.

Snad jsme se bavili o silniční kontrole, ne? O tom, že bych někde zaparkoval a za oknem nechal vystavenou flintu nepadlo slovo.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#175 » ned 28. úno 2016, 00:01

Parkování neřeším, to se asi shodneme :)
Každopádně vézt flinty na zadních sedačkách jen tak, bez alespoň přikrytí dekou, je hloupost, protože si tím akorát vykoleduješ úplně jinou reakci od hlídky, než když to neuvidí. A v dnešní době by asi nebyl problém se i koukat do namířené hlavně. Takže bez ohledu na výklad rozhodně přikryté/schované.
Každopádně žena kolegy z práce za to dostala pokutu, když vezla broknu na zadních sedačkách jen tak a to musela být ráda, že to moc dál neřešili.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#176 » ned 28. úno 2016, 00:12

Že někdo dostal jednu pokutu, nemusí mimochodem nic znamenat, už jsem zažil, že policajti si něco mysleli, druhá strana měla jiný názor, tak to chtěli policajti vyřešit jen pokutou a tím to uzavřít, ale nakonec se ukázalo, že pravdu měla druhá strana ...



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#177 » ned 28. úno 2016, 00:25

Ale tak jistě, lidové tvořivost je všude.
Každý si to může zkusit, když chce. Já zastávám názor, že to prostě nesmí být vidět, protože, a to se opakuji, buď je to nošení - skrytě anebo držení podle druhé věty, tedy v obalu. Podle první věty to držení není, protože auto není nemovitost.

A jak se opakuji i s hlídkou, přijde to někomu jako rozumný nápad, nechat to tak, aby to viděli?

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#178 » ned 28. úno 2016, 09:40

Mnoho z nás, slušných občanů a majitelů ZP, kteří se snaží dodržovat platné zákony, by mělo dodržovat ještě jedno důležité nepsané pravidlo: NEDRÁŽDIT ZBYTEČNĚ ŽÁDNOU UNIFORMU! Protože v té uniformě je možná navlečený trouba, který s pocitem vlastní důležitosti může dělat problémy.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#179 » ned 28. úno 2016, 09:42

Uvědomme si, že skyté nošení (přepravování v neprůhledném obalu) je naše taktická výhoda. Vezmeme-li si hypotetickou situaci opaku, tj. povinnost nosit a přepravovat odkrytě, by s sebou jistě neslo řadu negativ, od paniky odpůrců zbraní až po odlišnou taktiku případných útočníků. Takže za mne, mimo střelnici nesmí být nikdy nic vidět!
Naposledy upravil(a) rcc dne ned 28. úno 2016, 09:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#180 » ned 28. úno 2016, 09:44

Přesně tak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 8 hostů