Zkušenosti s prodejci zbraní

Uživatelský avatar
Kukri
Příspěvky: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 21. srp 2010, 17:44

Tak jsem si včera dovezl ze Zeleného sportu Mosina 1891/30. Nevím, jaké tam má OSKAR kontakty, když popisoval výběr na střelectví, když jsem tam volal kvůli termínu odběru, bylo mi rovnou řečeno, že kalibry bych s sebou vozil zbytečně, protože není z čeho vybírat a není na to čas. Měl jsem objednány 2 kusy, když jsme s kolegou dorazili a viděli v chodbě hromadu Mosinů opřených v koutě jako dříví, zadoufali jsme, že nás snad aspoň trochu nechají vybrat, podotýkám, že jsme tam byli jako zákazníci sami. Z toho nás ovšem hned vyvedl pan šéf, který nás rovnou poslal nahoru do kanceláře a za námi přinesl dvě pušky, které opřel o regál, každý jsme sáhli po jedné a bylo vybráno :| . Vypsali se papíry, zaplatili jsme celkem příjemných 2,5 tisíce a byli jsme venku. Při nesmělém dotazu, jestli jsou pušky repasované a kde jsem dostal odpověď, že to se u flinty za 2,5 tisíce neřeší a pak ještě nějakou poznámku že oni nejsou Slezská, ale velkoobchod. Tak jsem přijel domů docela otrávený a pušku ani neprohlížel, jenom jsem protáhl vytěrákem a zkontroloval vývrt, který se zdá čistý, zbraň je sčíslovaná, železo, závěr i nahoře železná botka a na pohled a první dojem nevypadá špatně. Teď jsem si přečetl super návod od Netrefijeva na kontrolu a zítra v dílně se do toho v klidu dám a udělám a dám sem případně nějaké fotky. Takže můj dojem z prvního nákupu v Zeleném sportu je mírně řečeno rozpačitý a nevím, jestli tam budu ještě někdy vážit 200km cestu.
Jo, dostal jsem rok 42, kolega 43.
Celkem nevisím na nějaké super dokonalosti a přesnosti, Střílím jinak Schmidt-Rubina K31 a ten mi dělá radost už i s přebíjeným střelivem, ale z principu, když jsem přivezl pušku, tak kdyby měla střílet za roh a každou ránu jinak by mě docela sralo.
Takže to je moje poněkud dlouhá povídka ze zkušenosti se Zeleným sportem. :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pon 23. srp 2010, 11:32

Mám tam u nich taky objednávku na pár kousků tak uvidím co a jak. Zatím čekám až na mně dojde řada dle pořadí objednávek.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#3 » úte 24. srp 2010, 02:26

Co pak jsem blazen si kupovat stareho mausera /mosina/ vse jsou to pusky z 1 svet. valky nekde se valely ve skladech a potom jsou prodavany za 3$US nekam a nekomu co je odvazi do tretiho sveta ,kde pracovni sila je levna a pak je prodavaji za 100 $US nekde jako lovecke pusky a plno hlupaku se na to chytne a tohle uz slo na prodej masove r 1990 a jasne pokracuje dodnes kdy tento zdroj vyschne tezko rici ,nebot Mosin jako karabina se v SSSR vyrabela i kdyz pro vojenske ucely byla davno zastarala tedy az do roku 1944 ,kdyz uz Rusove meli Nemce na vale a jak vime valka se vyhravala tezkymi zbranemi o ty jak Nemci prisli, nevadilo kolik rucnich zbrani maji ...
Jo z Mosina jako z karabiny jsem take vystrelil pet ran a dal jsem kamosovi bouchacku zpet se slovy jestli mne povazuje za takoveho idiota . Tak vyznavaci Mosina navrtavaji ruzne pazbu a leji tam olovo a na konci odsroubovaji zeleznou patku a davaji tam gumovou koncovku a ja nevim co jeste aby tento krap na druhou vylepsili na strileni .......

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#4 » úte 24. srp 2010, 04:49

Alibabo podle tebe kdo si koupí Mosina musí být zákonitě blázen? Představ si že jsou i tací kteří prostě chtějí onu zbraň a tak si ji prostě koupí a občas si sní střelí na střelnici jen tak pro zábavu. (Nemám rád když někdo někumu vnucuje své dojmy a pocity, jak se říká "Někdo má rád vdolky a někdo holky").

Co se týče toho výběru z několika kusů a přístupu pana šéfa. Osobně jsem si byl vybrat jinou zbraň a dostal jsem na výběr z cca 50ks, nicméně pokud někdo razí názor že za 2500kč si nesmíš vybrat a dostaneš co ti přidělím mi připadá přinejmenším nesprávné. U flinty za 2500kč nemůže zákazník čekat nic extra a bude potom všechny nedostatky flinty svalovat na prodejce protože ON mu ji přidělil a takový pocit "ukřivdění" vydrží hooodně dlouho, daleko déle než pocit "já jsem si ji vybral sice to nestřílí jak bych si představoval, ale JÁ jsem si ji vybral". Doufám že budeš spokojený ze svého přiděleného Mosina. ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » úte 24. srp 2010, 12:28

Na druhou stranu tomu rozumím, protože jestli existuje nějaký pořadník tak to by znamenalo, že pokud by si každý před ním mohl vybírat tak na poslední zbyde jen to nejhorší.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#6 » úte 24. srp 2010, 12:45

Pokud si nebudou vybírat tak to nejhorší může mít přiděleno kdokoliv předním, tak že výsledek je stejný. Osobně bych dal každému vybrat třeba z 5ti kusů. Ale pokud to pan Rudolf dělá takhle, tak je to jen jeho věc a má pro to svoje důvody, které jsou mi neznámé.

Edit: A jak píše na svých stránkách máme skladem desítky tisíc zbraní, miliony ks střeliva, bezmála 900 položek zboží, měsíčně prodáme více jak 1200 ks zbraní a 300.000 ks střeliva ve 4 lidech, není proto v našich silách pořádat tu exkurze Chápu že někdy vyhovět zákazníkovi bývá v tomhle šrumu problém.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » úte 24. srp 2010, 13:11

Netrefijev píše:Pokud si nebudou vybírat tak to nejhorší může mít přiděleno kdokoliv před ním, tak že výsledek je stejný

Výsledek není stejný - neměli všichni stejné podmnínky. Chápu kdyby se za výběr vybíral poplatek, nebo kdyby ty zbraně už byly dopředu roztříděný podle nějakého klíče a cena byla různá. Zbraně jsou střelby schopné a chtít po této zbrani za 2500 stav A1 je poněkud divné. V podstatě má každý kdo si chce vybrat možnost navštívit jiného prodejce a za cenu 4500-5500 si vybírat do aleluja.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#8 » úte 24. srp 2010, 16:16

Samosebou za 2500 neočekává nikdo že zbraň bude A1, ale očekává se že si za své peníze můžu vybrat zboží (jeli na výběr, určené k prodeji a není-li rezervované) které já budu považovat za cenu 2500 adekvátní mým požadavkům. Pokud bude na pultu jedná zbraň ohlédnu si ji a nebude-li splňovat mé požadavky nekoupím ji. Ale představa že jedu 200km a prodejce mi vybere z Xkusů jednu a naznačí ber nebo jeď spátky to by se mi nelíbilo.

Říkám je to věc názoru.

Trošku jsme se odklonili od samotné zbraně Mosin za což se omlouvám a už toho nechám :oops:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » úte 24. srp 2010, 16:26

Netrefijev píše:a není-li rezervované

Právě, že jsou rezervovány a vypadá to, že všechny. Proto je pořadník.

Uživatelský avatar
Kukri
Příspěvky: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 25. srp 2010, 08:08

Je to možné, ale právě z OSKAROVA popisu výběru Mosina v Zeleném sportu jsem to asi pochopil trochu jinak, pokud by mě "nenaladil" svým popisem možnosti výběru, nikdy by mě nenapadlo ten příspěvek napsat, zrovna tak jako kdybychom tam stáli ve frontě a čekali až na nás přijde řada. Sám vím, jak je to nepříjemné, když jednám se zákazníkem a snažím se vyhovět a za ním stojí pět dalších. Takhle ale ve mě bohužel zůstane pocit, že někdo tu možnost má a někdo holt ne, přes to nejede vlak. Nečekal jsem za ty peníze něco super, nehledě na to, že na první prohlídku jsem se zbraní celkem spokojen, jak bude střílet se uvidí a blbě může střílet i vybíraná s kalibrem z 50ks. Taky jsem si koupil Mosina ne proto, abych z něj dělal snajperku nebo loveckou flintu, ale proto, že jsem prostě chtěl MOSINA, většina z nás to tady asi chápe.
Přeju všem dalším lepší podmínky a doufám, že se podělíte o zkušenost a dál budeme s pomocí mistra Netrefijeva, pokud ho to neotráví dál zkulturňovat svoje mazlíky k obrazu svému.
Kukri



Rogam
Příspěvky: 4

Příspěvek#11 » čtv 25. srp 2011, 14:34

Důrazně bych chtěl varovat před p. Bučokem (zalesak.org), který se topí v dluzích a neplní termíny. Kamarád si u něj objednal zbraň, termín utekl a p. Bučok přestal komunikovat.



Demo
Příspěvky: 18

Příspěvek#12 » úte 6. zář 2011, 17:13

tak pokud nebyla složena záloha, tak bych to neřešil....

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#13 » úte 6. zář 2011, 20:38

Aviko Brno: Prodejce se mne snažil přesvědčit, že střelivo vz.82 vůbec Makarovovu vývrtu neškodí...



Rogam
Příspěvky: 4

Příspěvek#14 » pon 26. zář 2011, 17:15

Demo píše:tak pokud nebyla složena záloha, tak bych to neřešil....


To samozřejmě složena byla, bez zálohy lze těžko objednat zbraň, která není skladem a je ve vyšší cenové hladině. Ještě dodám, že se nyní kamarád přes internet spojil s obdobně "postiženým" zákazníkem. Takže to není jediný případ. Napiště si do vyhledávače Google - Bučok exekuce - a uvidíte sám.... a pokud Vám to nestačí, tak se podívejte do katastru nemovitostí na jeho nemovitost, kterou spoluvlastní v Horažďovicích. Vyjede na Vás několik stran blokací od exekutorů pro jeho dluhy. Bohužel kamarád to zjistil až poté, co s ním přestal komunikovat. Taky jako fyzická osoba ukončil k 1.4.2011 podnikání, co provozoval pod IČem 63515296 a nyní podniká pod firmou ENVITECH sro. Tak opravdu pozor na něj.



Rogam
Příspěvky: 4

Příspěvek#15 » stř 25. led 2012, 12:27

Tak bych chtěl navázat na své předchozí varování o panu Bučokovi (nyní podniká pod ENVITECH s.r.o., IČ: 61171557). Dnes mi kamarád říkal, že je na něm v Centrální evidenci exekucí vedeno 21 exekucí. Takže obchodujte pouze na vlastní riziko :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů