Nákupní povolení

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#991 » čtv 18. úno 2016, 13:50

Byl jsem ve stejné situaci. Vyřizoval jsem si nákupko současně se ZP (to se ještě psala na zadní stranu psala ta věta o povolení nosit), bylo na pistoli, pak jsem se rozhodl pro revolver, takže první nákupko void, a nové na revolver.
Pokud jde o přesnost formulace, asi je to jak kde. Na pistoli jsem měl "Pistole samonabíjecí 9mm Luger", na revolver "revolver 9mm Luger". Matně si vzpomínám, že je to trochu zarazilo :-).



De-tomaso
Příspěvky: 6

Příspěvek#992 » čtv 18. úno 2016, 14:03

Díky všem za info. :-) Potvrdili jste mi to, co jsem si samosebou myslel. Jen se mi nechtělo znovu vyběhávat nákupko. :-) Ještě jsem se dočetl na jiném fóru, že hlavní problém je ten, že pokud se NP vydá na nějakou zbraň a na číslo vašeho ZP, zanese se to povolení hned do registru. A pokud by jste si koupili něco jiného, než je uvedeno v NP, tak by to samosebou nesouhlasilo s registrem a v tom samosebou už vidím logiku. (a je jasné jaký zbytečný nepořádek by to způsobovalo v databázích)

Myslím, že by ovšem bylo daleko jednodušší, zkrátka vyplnit "krátká kulová zbraň" a hotovo...jak to je myslím na Slovensku :-)

Takže ještě jednou díky.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#993 » čtv 18. úno 2016, 14:21

>De-tomaso: Já to dělám při nákupu obráceně. Nejdříve si vyberu co konkrétně chci, pak si zažádám o NP - tedy už bych byl schopen NP vyplnit konkrétně, co ale nedělám protože to není nutné.
Jasně, čekám týden na vydání NP, ale kvůli tomu se fakt neosypu. A odpadá sušení nákupka a hlídání platnosti.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#994 » čtv 18. úno 2016, 15:35

Já vyřizoval NP před pár dny. Jediné co jsem tam vyplnil bylo "Samonabíjecí pistole". A důvod jsem opsal podle skupiny ZP (E).



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#995 » čtv 18. úno 2016, 17:48

Muze se stat, ze nakupko na treba pistoli zamitnou nebo je v podstate jiste, ze ho vydaji? (pokud samozrejme neuvedu sberatelske ucely jak je v testu ;-) ) Pak mi nejak unika smysl tohodle papirovani... A jeste, je bezne podat zadost treba o 3 nakupka hned se ZP, nebo to bude podezrele? (moc to nestoji, muze se vyskytnout pekny kousek behem roku, ktery je dobre hned koupit, nebo se necha propadnout...)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#996 » čtv 18. úno 2016, 17:53

Vydání NP zamítnout v podstatě nelze, pokud k tomu nejsou zákonné důvody (např. trestní stíhání). NP si můžeš najednou vyřídit kolik uznáš za vhodné. Je běžné, že obchodník ti zbraň nějakou dobu podrží, pokud složíš zálohu na ni, tak určitě.



kitrab
Příspěvky: 10

Příspěvek#997 » čtv 18. úno 2016, 21:02

Líbí se mi názor, bylo by jednodušší, kdyby tam bylo to a to ....... to říká občan č.1 dnes. Zítra přijde č.2, a řekne, ale pro mě by bylo lepší to a to :) ...atd. donekonečna.
Zákon je jeden, platí a musí řešit všechny. Ano, někdy se bude jevit jako více problémový, ale platí tak jak je :). Případně zajdi za svým poslancem a senátorem, ať to změní :)))).



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#998 » čtv 18. úno 2016, 21:44

Jsou oddělení PCŘ, kde žádat o NP dovolí až ve chvíli vydání zbrojního průkazu. Já znám případ, že NP je na počkání do pár minut. V případě "krátké zbraně" stačí vyplnit druh zbraně: pistole samonabíjecí nebo revolver, zbytek nevyplňovat. Jak známo člověk chce "Čezetu" a nakonec z obchodu odchází s Glockem. S revolverem v tomto případě však neodejde, je to jiný druh zbraně (revolver je opakovací zbraň a je nutno mít napsáno v NP druh zbraně revolver). Pořádně si přečtete formulář, nové jsou formou "nehodící se škrtne". Pokud tedy nic neškrtnete, žádáte o nabytí vlastnictví, držení i nošení. Je potřeba mít samozřejmě skupinu zbrojního průkazu E. Nezapomenout, na PCŘ se platí kolky, ty je nutno mít ve většině případů s sebou. Prodávají se na poště. Do obchodu si vezměnte NP, obchodník připojený do Centrálního registru zbraní může NP zde ověřit a může rovnou vytisknout Oznámení o převodu vlastnictví zbraně, to pak odevzdáte při registraci. Originál NP si ponechte, nikomu ho neodevzdávejte, max. ať si pořídí kopii. Věta "oprávněn nosit zbraň kategorie B" se již po novele zákona v roce 2014 do ZP nezapisuje.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#999 » ned 21. úno 2016, 13:49

Jsou na zdejších stránkách uvedeny aktuální poplatky ? Tzn. za jedno nákupko 200,-? A za "šedivák" 300,-?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1000 » ned 21. úno 2016, 14:17




janparl
Příspěvky: 21

Příspěvek#1001 » pon 29. úno 2016, 15:17

Před vánoci jsem tu psal o tom, že mi bylo vystaveno NP na pistoli samonabíjecí, typ neznámý. Povolení uděleno v režimu vlastnit a držet. Když jsem se tehdy ptal, proč tam není nosit, když jsem žádal o vše, bylo mi řečeno, že po registraci dostanu nové NP.
Dnes jsem registroval zbraň a skutečně, odevzdal jsem to původní NP a dostal jsem nové NP s udanou konkrétní zbraní, seriovým číslem a hlavně včetně nošení. Samozřejmě i průkaz zbraně. Vše na počkání, spokojenost.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#1002 » pon 29. úno 2016, 15:35

Lidová tvořivost je opravdu nekonečná :shock:



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1003 » pon 29. úno 2016, 21:10

Zlaté Brno. A ikdyž je tam zklátila nějaká viróza, tak se furt snaží co nejdřív. V pátek dvě žádosti, jedno nákupko po domluvě hned na počkání, dnes vyzvednuto druhé.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1004 » pon 29. úno 2016, 21:19

Já byl dnes v HK, cesta z Brna = půl dne dovolené a pro hotové NP se mám stavit 16.3. Takže ano, máš pravdu, zlaté Brno. (Však já si jednou to trvalé bydliště změním...)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1005 » pon 29. úno 2016, 21:47

HK nejede přes datovku? Navíc to jde poslat i normální poštou, ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů