Od jakého množství nábojů se vyplatí přebíjet + vhodný lis



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#46 » pon 7. bře 2016, 08:22

Jeste bych se te, Kolombo, zeptal: ty tomu "naboji na netu za 4Kc" natolik veris, ze si ho hodlas cpat do zbrane? Jednim z dulezitych faktoru, proc prebijim je ten, ze si dokazu plne ohlidat kvalitu vysledneho naboje. A ted nemam na mysli ani tak presnost, ale spise spolehlivost. Jo a s tim casem bych to nevidel tak tragicky. Prebijim doma, vetsinou u nejakeho filmu, na ktery pritelkyne kouka a ja mezitim vyrabim naboje...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#47 » pon 7. bře 2016, 08:22

Strely (olovo) sa daju zohnat aj za 1.54 CZK - staci pogooglovat. Ak si zoberies ze v obchode byvaju tovarne lugre bezne po 5 CZK ... mas to tam. Ked robis diery do papiera, nie je nutne pouzivat FMJ. Ale myslim ze k cene uz bolo asi povedane vsetko - uz je to len o tom co kto vidi ako 'rentabilne' ci uz z hladiska ceny alebo casu.
BTW: Ja som zacal 9mm Luger prebijat az teraz - rok po tom co revolverove naboje. A to az ked zacal intenzivnejsie strielat najstarsi syn. Dovtedy mi ta krabicka deviatok popri 500-700 revolverovych nabojoch do mesiaca za to nestala.

EDIT: Ako pise Chip - ja som bral ceny komponent bezne dostupne pre kazdeho na sieti. Pre 'insiderov' to je samozrejme ine :).

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#48 » pon 7. bře 2016, 10:24

Pokud by šel někdo opravdu hodně po ceně, dá se Luger postavit i z běžně dostupných komponent bez konexí za 2.10 - 2.20Kč. Olověné střely od Sopra (1.20/ks), prach z Limitu (1320/kg), nábojnice ze střelnice. Výsledný náboj sice není krásný a pistoli dokáže zaprasit důkladně, ale jak říkám - pokud jde někdo po ceně... Rovně lítat bude.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » pon 7. bře 2016, 11:27

Spíš než konexe se pro dobrou cenu hodí odběr ve velkém ;-) Limitové střely bývaly 1.20 železné, 1.40 barevné, doprava od 5000 zdarma *) Každopádně do 200 patron/měs je nesmysl přebíjet luger.
---
*) Mně střely z Luhačovic do Zlína (20km) přivezl majitel po několika týdnech cestou na hokej. Jestli doručování stylem "až budu mít cestu kolem" funguje i do vzdálenějších oblastí, tak to musí být zajímavé ;-)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#50 » pon 7. bře 2016, 14:44

Já tedy nevím, ale čas se do toho podle mě počítat nemůže, člověk to dělá pro sebe. Já vystřílím přibližně 5000 nábojů za rok, měsíčně mezi 400 a 500 ranami. Náboj postavím přibližně za 2,5,-. 1,5 Kč poplast. střela 128gr, 0,55 Kč zapalka SB, prach 0,4 - 0,5 Kč Ba9. To znamená 50% úspora oproti továrně. Přebíjení mi zabere asi 1,5 hodiny týdně, holt místo sezení u televize, kde stejně není nic kloudného, si u filmu nebo hudby v pohodě připravím zásobu na daný týden. Hlavně je to pro mě ale zábava, mohu si náboj upravit pro ten daný účel, nebo pro tu danou zbraň. Přebíjím zatím pouze 9L.



Sam Jr.
Příspěvky: 227

Příspěvek#51 » úte 8. bře 2016, 15:08

já sem šel po 2 letech přebíjení 9mm luger i do lití vlastních střel, je to sice větší investice, zabere to hodně času, ale baví mě to a je to pro mě hlavně s ohledem na moji práci u PC super relax. Podařilo se mě nasyslit olovo asi na 60tis střel - takže já budu střílet dalších 15let za 1Kč nebo teda za 1,50 když tam rozpočítám pořizovací cenu přebíjecího lisu, pícky, kleští i kalibračního lisu. Baví mě i přebírat nábojnice po vyprání a třídit je podle výrobců :lol: prostě mě baví okolo střílení úplně všechno, snad i čištění :)
Další věc je nezávislost na nabídce a jejich výpadcích v místních kšeftech :!:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů