Střelba v Bratislavě

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 30. srp 2010, 11:27

Dost blbá situace se udála v Bratislavě. Údajně 15-letý klučina tam měl střílet do oken ze samopalu a brokovnice(?!) a výsledkem má být půl tuctu mrtvých a více než tucet zraněných osob. Zřejmě tedy nepůjde o legálního držitele použitých zbraní, ale každopádně je to tragédie.

Útočníkom by mal byť podľa jeho informácií od miestnej obyvateľky asi 15-ročný mladík, ktorý bol drogovo závislý.
http://bratislava.sme.sk/c/5526340/po-strelbe-v-devinskej-novej-vsi-zostalo-sest-mrtvych.html

Sme píše, že podle tvrzení tamější obyvatelky byl střelcem asi 15letý drogově závislý mladík, který později spáchal sebevraždu.
http://www.lidovky.cz/sest-mrtvych-v-bratislave-silenemu-strelci-bylo-jen-15-let-pmq-/ln_zahranici.asp?c=A100830_105438_ln_zahranici_mtr

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 30. srp 2010, 12:13

JIP píše:Sme píše, že podle tvrzení tamější obyvatelky byl střelcem asi 15letý drogově závislý mladík, který později spáchal sebevraždu.

Proč ti dementi raději nespáchají nejprve sebevraždu a až potom střílet do lidí :roll:

Achjo :(



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 30. srp 2010, 12:17

:o No ty vole, zase hezké světlo na střelce i když pochybuji, že tenhle je měl legálně, ale veřejnost bude mít hned jasno. Stačí si přečíst diskuze pod články :sick:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 30. srp 2010, 12:21

Že do těch diskusí vůbec lezeš... Upřímně doufám, že tam není typický vzorek české společnosti, a to i v nezbraňové tématice.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 30. srp 2010, 14:16

Zajímavé, jaké má slovenská policie pistolníky:

Obrázek

A útočníkovi prý bylo okolo 50.
Obrázek

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#6 » pon 30. srp 2010, 14:19

Sakra a já myslel že tohle je jen ve filmech :D (ten policajt)

Jinak ten článek je aktualizovanej a píšou že to měl nelegálně a ten je tam fotka je to člověk středního věku s šedivejma vlasama má sluchátka a vz58(nejspíš).



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 30. srp 2010, 14:32

Teď zase všude píšou, že mu bylo 50 a nestřílel do oken, ale v bytě, tak si vyberte :roll:

Ale má ochranu sluchu :)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 30. srp 2010, 17:27

"Vzhledem k tragickému případu střelby v Bratislavě jsme změnili téma dnešního Hyde Parku. Naším hostem ve 20:10 bude expert na psychologii mimořádných událostí Štěpán Vymětal z ministerstva vnitra. Více na http://www.facebook.com/hydeparkct24 kde můžete položit i své dotazy..."
No to jsem zvědav, co z toho vyleze. Jsem si jist, že přijdou dotazy i na ZP.

EDIT: Kdo nezná, Hyde Park běží každý všední den v 20:10 na ČT24 (možno sledovat online).

Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 35

Příspěvek#9 » pon 30. srp 2010, 18:41

Je to smutná záležitost.Ti lidé se neměli vlastně ani možnost bránit.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » pon 30. srp 2010, 20:23

MarK píše:Jsem si jist, že přijdou dotazy i na ZP.

Chvíli jsem na to koukal, za tu dobu (cca 30min) tam padnul pouze jeden dotaz na dostupnost zbraní a pravidelné psychologické přezkušování. Pan Vymětal jako psycholog na to pouze řekl, že neví jak, ani jak je to přesně teď ale mělo by se o něčem podobném uvažovat, zvláště pokud si to bude většina národa přát a politici by to měli vzít v úvahu.
O motivu střelce můžem vést dohady, zvláště když většina mrtvých jsou "romové".

Uživatelský avatar
hetzer
Příspěvky: 81

Příspěvek#11 » pon 30. srp 2010, 21:02

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pon 30. srp 2010, 22:12

Tedy odstřelovač v taktických džínách mě docela překvapil...

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#13 » úte 31. srp 2010, 05:08

Pánové, ten kretén měl ty zbraně legálně. To se zase bude společnost po nás vozit.....

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 31. srp 2010, 08:12

No mě nejvíc dostal postup informací které se řinuly napovrch. Začlo to 15-ti letým drogově závyslím, co měl střílet do oken z nelegální zbraně a ted je z toho 50-ti letý muž co měl zbraně (myslim že říkali 4) legálně a 5 ze 7-mi obětí snad zastřelil v bytě.
Počkejte pár dní a bude z toho 5-ti letá holčička v tanku, není nad informace z medií

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » úte 31. srp 2010, 13:56

Minister chce presadiť zákon, ktorý nepovolí používať automatické zbrane ani na športové účely. :?

A předpokládám, že je to jen neznalost ministra, který ve skutečnosti myslí i samonabíječky pušky :x

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů