Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#421 » pon 14. bře 2016, 06:28

Jo jednou. Aresy, asi byla blbě vytvrzená barva. Ale vyčistit to šlo strašně blbě.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#422 » pon 14. bře 2016, 08:59

Tak to mám přesně taky, dá to celkem námahu to vyčistit, nejvíce toho je cca 1/4 hlavně od komory. Tak holt nezbívá než nakoupit pořádné mosazné kartáče a doufat, že to příště půjde dolů lépe.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#423 » pon 14. bře 2016, 09:02

Jenom kartáč, žádný rozpouštědlo na to nezabírá. Byl to poslední impuls proč s Aresama skončit.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#424 » pon 14. bře 2016, 09:09

Pokusím se tedy koupit nějaký lepší kartáče, prozatím jsem používal obyčejné s drátovou rukojetí z Kolovče. Nemám Aresy, ale potah bude velmi podobný. Díky tedy za rady. :-)



fletchercz
Příspěvky: 45

Příspěvek#425 » pon 14. bře 2016, 09:15

Je dobrý se kouknout na datum výroby. Ten plast by měl pak ještě cca 5 týdnů tvrdnout. Jestli jsi to vyplácal dřív, tak bylo tím.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#426 » pon 14. bře 2016, 10:51

Párkrát jsem střílel materiál ze zdroje strely.eu a bez jakýchkoliv problémů s napékáním barvy s čímž jsem se u Aresů taky setkal. Jsou prý navíc kalibrované i po polevě barvou na rozdíl od Aresů.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#427 » pon 14. bře 2016, 15:47

Máte někdo zkušenosti s údržbou matného nerez povrchu (konkrétně CZ 75 B New Edition)? napadlo mě po každém čištění to dosucha přeleštit mastným hadrem a potom suchým bavlněným ... nebo je to blbost? Nebo existují nějaké special olejíčky jenom na povrchovku tohoto druhu? Co si budem povídat :) těch pár tisíc navrch jsem si zaplatil kvůli tomu, jak vypadá ... tak bych nerad udělal chybu, aby o tu krásu nepřišla. Všichni v okolí mají jen černé, tak mi moc neporadí ...

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#428 » pon 14. bře 2016, 16:25

Nerez není povrchovka, nerez je prostě nerez - nedá se běžnou údržbou "zničit", můžeš ji jen poškrábat nebo vyleštit. Chovej se k ní tím pádem úplně stejně jako ke každé jiné zbrani (hadra a olej, kartáček... ze specialit perfektně funguje leadaway guncloth, ale tohle používám u mojeho nerez revolveru jen jednou za čas na místa kde se zažere bordel a nechce za boha ven - na běžné čištění je to zbytečně drahá sranda) ;)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#429 » pon 14. bře 2016, 17:26

marinakus píše:Párkrát jsem střílel materiál ze zdroje strely.eu a bez jakýchkoliv problémů s napékáním barvy s čímž jsem se u Aresů taky setkal. Jsou prý navíc kalibrované i po polevě barvou na rozdíl od Aresů.


Přesně o tyto střely se jedná, dnes mi volal výrobce, kterému jsem psal také dotaz, aby se mnou tento problém vyřešil, že se mu to prý ještě nestalo. Zatím zkusím změnit parametry náboje, u dřívějších várek jsem toto také neměl.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#430 » pon 14. bře 2016, 20:02

j.v. píše:Nerez není povrchovka, nerez je prostě nerez - nedá se běžnou údržbou "zničit", můžeš ji jen poškrábat nebo vyleštit. Chovej se k ní tím pádem úplně stejně jako ke každé jiné zbrani (hadra a olej, kartáček... ze specialit perfektně funguje leadaway guncloth, ale tohle používám u mojeho nerez revolveru jen jednou za čas na místa de se zažere bordel a nechce za boha ven - na běžné čištění je to zbytečně drahá sranda) ;)

To já jsem právě nevěděl, jestli je to jen do matna opracovaný nerez, nebo jestli tam ty kujóni maj i nějakou vrstvičku např. nějakého oxidu, který tomu dává šmrnc :) tak jestli je to "jen nerez", stačí se k tomu jen chovat slušně a předcházet korozi, jo? Pro úplnost přikládám foto ...
Obrázek



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#431 » pon 14. bře 2016, 20:15

u nerezu se bude korozi předcházet poměrně dobře ;-)

Takže pokud chceš aby vypadala pořád dobře, tak se stačí jen vyvarovat hlubším vrypům a jinému mech. poškození - nicméně i toto bude pouze estetická záležitost



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#432 » pon 14. bře 2016, 21:47

Na čištění a mazání ať již vnitřku či vnějšku doporučuji Brunox na zbraně. Maximální spokojenost.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#433 » sob 19. bře 2016, 15:47

Měl bych jednu spěšnou otázku, toto se mi pořád nedaří vyčistit z hlavně, nemá někdo tucha, o co by mohlo jít? Kvalitněji to bohužel vyfotit neumím. Menší červený obdelník.

Hl.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#434 » sob 19. bře 2016, 19:46

Myslíš tu krátkou příčnou vrásku, co jde přes pole do drážky? Co je to za hlaveň?

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#435 » sob 19. bře 2016, 19:52

Přesně tak, jedná se o hlaveň CZ 75 SP-01 Shadow.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů