Výběr zbraně CZ 75 DC vs Shadow line



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#1 » úte 15. bře 2016, 13:38

Zdravím,
na tohle téma, které bych rád rozvedl jsem se snažil najít co nejvíce, ale nikde jsem neviděl uspokojující odpověď... Vybírám svou první zbraň, která bude využívána převážně pro skryté nošení a 1x do měsíce na střelnici na max 100 ran, aby člověk nevyšel ze cviku. Vybírám mezi CZ 75 D Comact (PČR) - 16 550 Kč a CZ 75 Compact Shadow Line - 19 990 Kč. Vyplatí se mi si připlatit za řadu Shadow Line? Je mezi nimi opravdu tak markantní rozdíl? Co jsem se dočetl, tak vím o mířidlech, střenkách, blokaci zápalníku --> lepší spoušť, vypouštění kohoutu (nevyužiju).

Mimojiné tu 75 D Compact bych snad mohl mít s 20 % slevou, táta je u policie (snad to tak funguje tedy. :D )

Díky za odpověď. :)

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#2 » úte 15. bře 2016, 14:39

Docela by mě taky zajímal názor na tuto věc, tak budu poslouchat :) na stránkách UB je Shadow Line prezentována tak, že je to klasika upravená na základě zpětné vazby střelecké a policejní veřejnosti ... ale o jaké úpravy konkrétně jde a jak jsou skutečně hodnoceny, jsem se nikde nedočetl...



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#3 » úte 15. bře 2016, 15:01

S tou slevou to není úplně snadný. Zbraň musí koupit on a nějakou dobu jí vlastnit.

Ale co se týká výběru - řeším podobnou otázku. Já jsem ještě zařadil P-07. Jednotlivé zbraně mají své výhody i nevýhody. Shadow je PODLE MĚ lepší technicky (pružiny, provedení dílů, manuální kompletace), ale nemá blokaci úderníku. To mi docela vadí, ale rozumím, proč to tak je (je to spíš sportovní zbraň). Decocker já beru spíš jako výhodu, než nevýhodu. Nevím, jak bude fungovat hliníkový rám a povrchovka. P-07 je plastová, ale obecně je asi spíš na nošení a do drsnějších podmínek. Někdo zmiňuje vady na rámu (vydutí stěn). Já jsem jí porovnával s Compactem (ne Shadow). P-07 se mi líbila víc. Seděla mi v ruce, přišla mi krásně stabilní a vyhovuje mi i technicky (decocker, Omega, na všechno akorát dosáhnu). Compact je elegantní, pěkně střílí, ale subjektivně maličko víc kope a měl jsem dva záseky se stejným střelivem. Musím říct, že jsem hodně málo zkušený střelec a zkusil jsem si je relativně na pár ran (cca po třiceti). Takže je to spíš o pocitech.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#4 » úte 15. bře 2016, 15:06

Pokud to má být především na nošení, minimální tréning a žádná sportovní střelba, šel bych celkem jednoznačně do déčkového compactu. Prostě do zbraně charakterem víc služební než sportovní. Ale to je pouze můj názor.



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#5 » úte 15. bře 2016, 15:09

Pokud bude lepsi chod spouste s mensim odporem, tak mi chybeni blokace zapalniku vubec nevad, protoze jsem se rozhodl, že při skrytém nošení budu zbran nosit bez naboje v komoře a budu prostě muset natáhnout závěr. Z toho duvodu neoceni ani decocker, protoze pri natatzeni zaveru jsem v SA modu a na strelnici prepustim pres palce. :-) ...jde mi proste o to, jestli se vyplati si tech 3500 Kc priplatit. Jestli tam ta kvalita navic je a stoji za to. :-)



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#6 » úte 15. bře 2016, 15:23

A když ti to upadne na střelnici? Asi máš pravdu, že kombinace vypuštění kohoutu a prázdné komory je poměrně zbytečná. Pro mě ten rozdíl 3,5 je prostě v tom, že Shadow je krásná. Ale zase se mi budou smát, že jsem podělanej estét :-D



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#7 » úte 15. bře 2016, 15:29

V tom se ti rozhodne smat nebudu, zbran bych si rad upravil k obrazu svemu casem. Moje zbran bude mazlik. :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#8 » úte 15. bře 2016, 15:31

Čop : Neplést si prosím Shadow a Shadow line. Ikdyž vypadají podobně na první pohled.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#9 » úte 15. bře 2016, 15:32

D3aTH : Mazlík je na střelnici. Na nošení je spíš spolehlivá jednoduchá lopatka. Tím ti nechci nic vnucovat.



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#10 » úte 15. bře 2016, 15:58

Chápu, že na nošení by měla být co nejspolehlivější zbraň. Bohužel však nemám finance na to, abych pořídil dvě či více zbraní, proto bych rád zainvestoval do jedné pořádné zbraně. A také mám názor, že s tím, s čím se učím na střelnici budu umět nejlépe, a to bych měl nosit u sebe. :-) ...Samozřejmě uvažoval jsem nad CZ SP-01 Shadow, ale 1200 g oproti 800 g je prostě rozdíl + 2 cm na délku. ...Mimochodem také neznám rozdíl mezi Shadow a Shadow line. Stránky CZUB mi moc neprozradily. :-)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#11 » úte 15. bře 2016, 18:35

svetlovodna miridla. jinak p-01 (jakoze 75 d compact) je naprosto pohodova zbran, ale chce ke zbrojiri :)



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#12 » úte 15. bře 2016, 18:44

Chce se jí ke zbrojíří? :) Myslíš kvůli vyndání blokace zápalníku či ještě kvůli něčemu jinému? ...také mi jde o to, jestli spíš pořídit CZ 75 D Compact (PCR) a postupně si jí podle sebe doladit - střenky, mířidla, pružiny, vyndání blokace zápalníku, hezká duralová červená spoušť či to koupit rovnou v tom Shadowu. :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#13 » úte 15. bře 2016, 18:59

Taky řeším jestli P-07 nebo 75 D Compact a jako kriterium vidím i velikost zásobníku a také váhu zbraně.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#14 » úte 15. bře 2016, 19:32

smrtak, ty na to chces balit holky, nebo s tim strilet?



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#15 » úte 15. bře 2016, 19:41

Funkcnost na prvnim místě, ale tak proc by zbran nemohla vypadat podle mych predatav? Zenskou si taky nevybiras jen podle toho, jaky ma skvely vlastnosti, ale taky koukas na krasu. Aby ses na ni domu tesil, az si zastrilis z hlavně. :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů