Grandpower P11 - dlouhodobe zkusenosti

Glock a spol.
Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#1 » stř 26. lis 2014, 15:01

Sice by se to dalo psat asi do sekce ke K100, ale delam to jako samostatne téma k tyhle pistolce proto, ze sem planuji psat pravidelne, "jak mi to s ni jde/nejde".
Pisu to i proto, ze pokud někdo nechcte vylozene mrnouse do kapsy, je to jedna ze serie zbrani velmi vhodných pro noseni (G26, Rami, Spring subkompakt, HS9 subkompakt, HK P30 sub) - male, skladne, slusna kapacita.

Takze dosavadni zkusenosti (další budou pribyvat):

18.10. - zakoupena nova ve verzi sport (v zakladnim setu 1 zas. na 12, 1 zas. na 15) + k tomu další zasobnik na 12 a další na 15.

Nasledne udelane upravy:
- polepena smirglem
- muska natrena oranzovou barvou
- celkova cena uprav - 25 Kc :-)
Zbran poprvé a dosud (26.11.) naposled rozebrana a slozena.

8.11. - bez jakekoli pripravy a treninku s uplne nove naladovanym nevyzkousenym strelivem ucast na prvním Poharovem LOSu - diky Missu ze spechu a diky jednomu naboji s povysunutou zapalkou (ale taky diky tomu, ze Ptak strilel slusne) nakonec druhy místo - 98.35%
Nastrileno cca. 60-65 ran - 1 zavada streliva
Po zavode lauf prostriknut olejem (Brunox), protazen boresnakem a pak zase lauf z venku pomazan olejem.

15.11. - Beareka cup Cekanice - 2 situace s kratkou, 2 s dlouhou. Jako kratkou jsem vzal P11 a zavodil napr. proti X-fivu od Siga apod... Opet druhé místo.
Nastrileno opet cca. 60-65 ran - bez zavady.
Po zavode lauf prostriknut olejem (Brunox), protazen boresnakem a pak zase lauf z venku pomazan olejem.

16.11. - LOS Zalany - 6 situaci
Jedna zajimavost ze zavodu - byla tam jedna mirena situace, kde terce byly mezi 20 a 55m.
Prumer na strelce byl skoro 2 Missy a nepocitane Charlie a Delt. Me se s timhle kratasem povedlo nastřílet 2xPP, 7xA, 1xC - celkove nejlepší zásahy i mezi velkymi zbraněmi. V souctu 1. místo - 100%.
Nastrileno cca. 75 ran - bez zavady.
Po zavode lauf prostriknut olejem (Brunox), protazen boresnakem a pak zase lauf z venku pomazan olejem.


22.11. - Nocni LOS Cekanice - 4 situace
Tady se to zajimave delo spis s prislusenstvim, kdy mi dokázala upadnout baterka z railu (byla to upravena baterka, aby sla na kratky ram - lec novy zadrzny systém udelany z plastove trubičky nebyl z nejpevnějších. Kdybyste někdo vedel o nejake male baterce na sub-kompakty, která nabude precuhovat přes obrys zbrane (třeba jako Viridian), ale nebude mit laser (jako Viridian), budu rad za odkaz. Mel jsem jednu zavadu a neumim rict, cim to bylo - proste to nevystřelilo. Po procvaknuti přes DA uz to na druhy pokus vystřelilo. Bud blba zapalka, nebo nedovrany zaver. Tezko rict. Nastesti souperi strileli hur, takze 1. místo - 100%.
Nastrileno cca. 40 ran - 1 zavada 1/2 na 1/2 zbran nebo strelivo.
Po zavode lauf prostriknut olejem (Brunox), protazen boresnakem a pak zase lauf z venku pomazan olejem.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#2 » ned 7. pro 2014, 22:50

6.12. - Ples v Opere - 3 situace
Strelivo ZVS, zadna zavada, zadny problem. 1. misto - 100% v MPi.

Nastrileno cca. 32 ran - bez zavady.
Po zavode lauf prostriknut olejem (Brunox), protazen boresnakem a pak zase lauf z venku pomazan olejem.

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#3 » pát 4. bře 2016, 22:27

To se moc hezky čte. Zajímaly by mne tvoje zkušenosti po dalším roce a čtvrt. Uvažuji o koupi pistole GP a protože chci nosit, zvažuji mezi P1 a P11 a proto hledám zkušenosti majitelů těchto pistolí.



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#4 » sob 5. bře 2016, 08:26

Já mám P1 MK12 asi pouze 2 měsíce, takže mi moc neporeferuju. Nicméně to střílí kde co a bez jediného problému.

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#5 » sob 5. bře 2016, 12:26

sharkcom: A chodíš s ní jen na střelnici, nebo ji i nosíš? Pokud nosíš, jak jsi spokojen, jak a kde nosíš, jaké používáš pouzdro... zajímá mne jakákoliv zkušenost, nejen se střelbou, ale taky s nošením.



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#6 » pon 7. bře 2016, 10:24

Střílím cca 100 nábojů týdne. Nosím ve vnitřním pouzdře od DASTY a to vzadu na zadku. Tam se mi nosí nejlépe. V podstatě o ní ani nevím a není pod mikinou vůbec vidět. Ještě nadrilovat tasení... Jsem chroust 165cm a 70 kg...

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#7 » pon 7. bře 2016, 18:56

shakcom: Děkuji za zkušenosti. Netušil jsem, že se pistole dá nosit i na zadku... budu muset najít nějaký kurs či seminář, kde se naučím, jak se vlastně dá zbraň nosit :-) Já se pořád rozhoduji, jestli jít do P1 nebo do K100. Jsem kus chlapa (190/140), takže na mně se ten kousek hlavně už ztratí... ale chce to vyzkoušet.
Ještě jsem se chtěl zeptat - někde jsem četl, že GP se musí hodně mazat, aby nedělala zádržky. Jak moc mažeš a kolik jsi měl zádržek, případně jestli jsi měl nějaký problém?



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#8 » pon 7. bře 2016, 22:22

Uz jsem to psal mockrat.
Mam K100 mk7 dynamic, nosim ji ve vnitrnim i vnejsim kydexu (186/90), cistim jednou za pul roku, mazu jen to co zbyde po pouziti CLP a na cca 5000 ran zadrzek zpusobenych zbrani - NULA. Nejake zavady zpusobene strelivem a spatnym uchopem by se nasly. Ale max. 10 pripadu za dobu co ji mam.
Asi stesti na kus, ale ja na ni nedam dopustit.

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#9 » úte 8. bře 2016, 11:21

mocima: Četl jsem tvé příspěvky a moc za ně děkuji. Myslím, že stejných kvalitních kusů běhají tisíce, že je to velmi dobrá zbraň. Procházel jsem hodně fór, kde píše spousta spokojených majitelů. A všiml jsem si, že na všech fórech v poslední době vystupuje několik (asi 3-4) nespokojenců, kteří oč mají menší zkušenosti, o to více na vše nadávají. Jejich info pro mne bohužel nejsou relevantní, kromě jednoho nemají se zbraněmi žádné zkušenosti a ten jeden, který zkušenosti má, pokud se nepletu kupoval starší zbraň, se kterou nebyl spokojen, protože podle mne očekával něco jiného. Ale to není důležité.
Pokud půjdu do GP, chtěl bych buď K100 Mk12 Dynamic , nebo P1S MK12, ale se spouští a mířidly jako má K100 Dynamic. A ať se rozhodnu pro kteroukoliv, rád bych buď se záslepkou místo manuální pojistky, nebo s decockerem.
Mám na tebe jakožto na dlouholetého spokojeného majitele několik konkrétních dotazů:
1) jak jsi spokojen s mířidly - někde jsem četl, že toto hledí a především muška se rády zařezávají do pouzdra a způsobují problém při tasení zbraně, světlovodné vlákno z mušky údajně rádo vypadává
2) je takto naladěná spoušť bezpečná pro každodenní nošení zbraně (nabité, s vypuštěným kohoutem)?
3) má smysl použít zvětšené tlačítko vypouštění zásobníku?
4) jaké používáš střelivo - pouze tovární, nebo i přebíjené, v případě přebíjení kupuješ nebo přebíjíš sám?



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#10 » úte 8. bře 2016, 20:08

Se společností nemám jediný problém ! Ale jsem pečlivka, po každém střílení vyčistit a promazat. Nesnesu ....nou zbraň. Soudnému člověku musí být jasné, že rotační uzamčení je haklivější na čistotu. Nicméně střelecký projev mi to bohatě vynahradí. Sem tam se vyskytnou špatné zásobníky, respektive pružiny v jich. A pak to může závadit. Byl bych určitě opatrnější při koupi z druhé ruky, ale to je asi obecný problém. Za mě tedy MK12 a neměl by být problém. Kolega má MK7 a též bez jediného problému.

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#11 » stř 9. bře 2016, 00:21

Děkuji za názor. Mně se na zbraních GP mimo jiné líbí jejich ceny. Jsou na takové úrovni, že i člověk s běžným příjmem si může dovolit novou zbraň a může si ji nechat nakonfigurovat podle vlastního přání, jak jsem zatím pochopil. Uvidím, jak to vše dopadne :-)



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#12 » stř 9. bře 2016, 16:10

Jejda společností, myslel jsem spolehlivostí :-) to je to doplňování slov u androida..



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#13 » pát 11. bře 2016, 14:17

malyLibor píše:mocima: Četl jsem tvé příspěvky a moc za ně děkuji. Myslím, že stejných kvalitních kusů běhají tisíce, že je to velmi dobrá zbraň. Procházel jsem hodně fór, kde píše spousta spokojených majitelů. A všiml jsem si, že na všech fórech v poslední době vystupuje několik (asi 3-4) nespokojenců, kteří oč mají menší zkušenosti, o to více na vše nadávají. Jejich info pro mne bohužel nejsou relevantní, kromě jednoho nemají se zbraněmi žádné zkušenosti a ten jeden, který zkušenosti má, pokud se nepletu kupoval starší zbraň, se kterou nebyl spokojen, protože podle mne očekával něco jiného. Ale to není důležité.
Pokud půjdu do GP, chtěl bych buď K100 Mk12 Dynamic , nebo P1S MK12, ale se spouští a mířidly jako má K100 Dynamic. A ať se rozhodnu pro kteroukoliv, rád bych buď se záslepkou místo manuální pojistky, nebo s decockerem.
Mám na tebe jakožto na dlouholetého spokojeného majitele několik konkrétních dotazů:
1) jak jsi spokojen s mířidly - někde jsem četl, že toto hledí a především muška se rády zařezávají do pouzdra a způsobují problém při tasení zbraně, světlovodné vlákno z mušky údajně rádo vypadává
2) je takto naladěná spoušť bezpečná pro každodenní nošení zbraně (nabité, s vypuštěným kohoutem)?
3) má smysl použít zvětšené tlačítko vypouštění zásobníku?
4) jaké používáš střelivo - pouze tovární, nebo i přebíjené, v případě přebíjení kupuješ nebo přebíjíš sám?


Ad1) svetlovod opravdu vypadava, dokonce se mi razy pri strelbe ulomil uvnitr musky. Napichovatko na jednohubky a plynovy varic a mam novy ;-)
O pouzdro se nema kde zachytit. Pokud ano, je na vine pouzdro.
Mam kydex LHS (dnes uz vokil tactical) a o fullsize kacene po celem dnu ani nevim.

Ad2) spoust je bezpecna podle urovne uzivatele. Dokud nechci strilet, nema co spoust stisknout.
Ale je to porad SA/DA, takze pri spustenem kohoutu je tam kolem 50 N a dlouhy chod. To se samo nezmackne.

Ad3) tady si nejsem jisty. Pokud nedrzis kacenu spravne nebo se ti nesejdou ruky s tvarem kveru, tak si muzes omylem vyhazovat zasobnik. Parkrat se mi to stalo, ale vzdy moje chyba.

Ad 4) sezrala uz tovarny MFS a S&B, prebijence Limit a Alsa, ted i moje vlastni vytvory a zavadu nezna (az na strelu v hlavni, ktera ukoncila moje pouzivani Limitu).

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#14 » stř 16. bře 2016, 19:45

Moc děkuji za odpovědi, moc mi pomohly při rozhodování. Nakonec jsem se byl včera podívat na všemožné varianty zbraní GP, pak jsem si jel ještě zastřílet z Kačeny do GunCentra v Otrokovicích a nakonec jsem si vybral P1 Standard, jen jsem si vyměnil hřbet rukojeti. Tak jsem zvědav, jak se mi s ní bude střílet, až dostanu průkaz zbraně. S K-100 se mi střílelo skvěle, tak snad i o trošku kratší zbraň bude střílet stejně dobře.



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#15 » čtv 17. bře 2016, 08:19

Ale to víš že jo, střílel jsem z kamarádova dynamika K100 a z mé P1 a výsledek stejný, né li lepší, protože mě neznervozňuje světlovodná moucha :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů